Rybářský rozcestník

For Fishing letos ve skvělé kondici! Návštěvnost překonává očekávání

Včera se otevřely brány největší rybářské akce v Česku, rybářský veletrh For Fishing 2023. V Praze v PVA Letňany si letos vybere určitě každý rybář. Samozřejmostí je možnost si nakoupit rybářské potřeby na celou letošní rybářskou sezónu, ale i na ty budoucí. Veletrh je také obohacen o rozmanitý doprovodný program. Zhlédnout zde můžete například přednášku Jakuba Vágnera, Josef Konopásek zase předá zkušenosti z Mistrovství světa konaného v roce 2022…

forfishingforfishingforfishingforfishingforfishingAlli

Letos na For Fishingu v Praze můžete potkat mnoho rybářských celebrit, jako britského rybáře Ali Hamidiho z pořadu Kapří Monstra, našeho Jakuba Vágnera, kterého jistě nemusím představovat, vícemistra světa Josefa Konopáska… A těch novinek, co se letos objevilo na veletrhu, kdo nepřijede, zaváhá!

Pokud přijedete do Prahy na For Fishing, bude tedy opravdu na co koukat. Až do neděle uvidí návštěvníci ve třech halách výstaviště 141 vystavovatelů z 11 zemí světa! Haly jsou opět rozděleny tematicky – první je kaprařská, druhá vláčkařská a ve třetí najdou návštěvníci všechny ostatní rybolovné techniky.

Veletrh ve čtvrtek dopoledne slavnostně zahájil Martin František Přívětivý, generální ředitel ABF, Jakub Vágner, známý rybář, cestovatel a dobrodruh a Tomáš Podlipský, zakladatel nové značky stylového rybářského oblečení Adventer & fishing, kterou na veletrhu představuje. „FOR FISHING dokazuje, že je největším rybářským veletrhem v Evropě. Od října jsem navštívil 12 veletrhů a všechny v rybařině klesají na 50 %, kromě veletrhu FOR FISHING. Za to děkuji návštěvníkům a hlavně dětem. Žádný veletrh na světě nemá tolik dětí jako právě FOR FISHING. A rybářský veletrh bez dětí je do budoucna mrtvý, právě děti vytváří budoucnost naší rybařině.“

Je to tak, přijeďte se podívat, nakoupit a hlavně setkat se s přáteli, známými rybáři a hlavně navnadit se na nastávající rybářskou sezónu, která vlastně pro některé vášnivé rybáře začala již 1.1 2023. Fandy Rybářského rozcestníku.cz pak rádi uvidíme i na našem stánku!

Nejčtenější články

Největší dětské rybářské závody na rybníce Konopiště

Pořádáme již třetí ročník dětských závodů pro širokou veřejnost( není třeba rybářského lístku). Loňská účast byla 108 dětí. Každý malý závodník má v ceně startovného (100 kč) zajištěné jídlo a pití a drobný prezent. Do 50tého místa garantujeme věcné a hodnotné ceny.

DIGITAL Smart Cradle – absolutní vítěz GRAND PRIX For Fishing 2023

I letos měl rybářský veletrh For Fishing 2023 bohatý doprovodný program. Kromě jiného se také vystavovatelé mohli přihlásit s nějakým zajímavým výrobkem do soutěže GRAND PRIX For Fishing 2023. Jde o prestižní záležitost a tak není divu, že se letos soutěže zúčastnily i takové rybářské celebrity, jako Karel Nikl nebo Lukáč Krása. Ovšem hlavní cena letos skončila na Slovensku!

Ryby v české kuchyni – 1. díl

Ryby se v Čechách konzumují po staletí. Dříve hlavně sladkovodní, nyní si oblibu získaly i ryby mořské. Asi nejvýznamnější rybou u nás byl odedávna kapr. Kapr se začal konzumovat již ve středověku a to díky rozmachu rybnikářství, kdy rybníky patřily k běžné součásti feudálních panství, ale i klášterů. Do výstavby rybníků se pak zapojily později i města.