Rybářský rozcestník

Carp Show Moravia: v Břeclavi se v sobotu můžete setkat s kaprařskou elitou

V sobotu 14. ledna se v Břeclavi koná 15. ročník Carp Show Moravia. Setkáte se zde s představiteli nejlepších kaprařských značek a můžete navštívit přednášky nejlepších českých rybářů.

V kulturním domě v Břeclavi se předvedou hlavní výrobci a dovozci vybavení a nástrah pro lov kaprů. Výstava je prodejní a doplňuje ji celodenní program zajímavých přednášek, které si nesmí nechat ujít žádný nadšenec do kaprařiny.

Kompletní program přednášek na 15. ročníku Carp Show Moravia (sobota 14. ledna 2023):

9:00 – Petr Novotný, Lov kaprů v zimě
10:00 – Karel Nikl a Jirka Majer. Pálavští velikáni
11:10 – Pavel Vohralík a Jaromír Dufek, Strategie lovu – kaprařina dříve a dnes
12:10 – obědová pauza
13:00 – Ivan Fabián, Jak ulovit kapra
14:00 – Marián Vrba, Method feeder pro každého
15:00 – Michal Plichta, Trochu jiné lodě používané pro lov kapra
16:00 – Josef Konopásek, Závodní lov kapra dle FIPS

Více zde: https://www.carpshowmoravia.cz/

Nejčtenější články

NONSTOP revíry 2023

V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci, tedy 24 hodin, ale pozor, za určitých podmínek a hlavně co územní svaz, to často různé termíny zahájení, nebo naopak ukončení výjimky pro lov v režimu non-stop!

Úskalí chytání kaprů pomocí člunu a sklopné tyčové bójky

Chytat kapry na větší vzdálenosti pomocí člunu a tyčové bójky je jen pro zkušené a dost otrlé rybáře. Nejde o to zavést bójku, ale také se k ní dostat s prutem a rybou na konci prutu a to i za škaredého počasí, ze větru, při velkých vlnách. Velký kapr totiž dokáže tahat jako kůň a zapomeňte na to, že by jste pěkného cvalíka dokázali dostat ke břehu pomocí klasického namotávání vlasce či šňůry ze břehu. A pokud ano, rybu by jste tak unavili, že by měla malou šanci na přežití. Jde o pokročilou kaprařinu, která nejen že není levná, ale také vyžaduje rybáře s velkým srdcem.

Rybářský veletrh FOR FISHING se vrací do své původní kondice

Svátek všech rybářů, veletrh FOR FISHING, se po roce vrací do letňanského areálu PVA EXPO PRAHA. V polovině února se na výstavní ploše přes 10 000 m2 představí více než 120 firem z Čech i zahraničí, chybět nebudou ani významné osobnosti z oblasti rybaření se zajímavými přednáškami nebo návštěvnická soutěž.