Rybářský rozcestník

Rybářská svatba

I v této nelehké době okořeněné epidemií covid – 19, si 18. 12. 2020 na rožmitálské radnici řekli své ano Jakub Pazderník z Rožmitálu pod Třemšínem, student Fakulty životního prostředí ČZU v Praze obor územní plánování a Nikola Vácová z Dlouhé Lhoty u Příbrami, studentka 2. Lékařské Fakulty Univerzity Karlovy. Byla to tak trochu rybářská svatba…

rybářskárybářskárybářskárybářská

Byla to tak trochu rybářská svatba… čemu nasvědčuje i fakt, že za svědka si Jakub vybral svého kamaráda, hospodáře Českého rybářského svazu místní organizace Rožmitál pod Třemšínem a baštýře firmy Rybářství Lnáře Pavla Zemka.

Bohužel se svatba musela odehrát ve stanoveném omezeném počtu hostů i lidí a tak rybáři nemohli zatáhnout své sítě před radnicí v Rožmitále, ale můžeme slíbit, že o to novomanželé nepřijdou, až nám to situace dovolí. Jakub je ve svých 25 letech velice aktivním občanem našeho města Rožmitál pod Třemšínem. Dnes je platným členem ligového týmu národní házené Spartaku Rožmitál, házená ho provází, už od mládí. Jako budoucí architekt spolupracuje již dnes s městem Rožmitál, příkladně na projektu nového zázemí autobusového nádraží v našem městě. Především je, ale srdcem rybář a platným členem ČRS MO Rožmitál pod Třemšínem. Je jedním z aktivních rybářů, který se plně účastní všech akcí, jako jsou výlovy, brigády, plesy, slavnosti, závody a mnoho dalšího. Je nejmladší člen výboru rybářské organizace, kde zastává funkci referenta brigád.

Přejeme ze srdce Kubovi a Nikče šťastné manželství a hodně potomků, kteří budou své aktivní rodiče následovat a rozšíří v budoucnu tak naše rybářské řady. Mnoho štěstí do nového života přejí rybáři Rožmitál pod Třemšínem. Petrův zdar.

ČRS MO Rožmitál pod Třemšínem Aleš Haluska

Nejčtenější články

Háček v prstě, či jiné části těla, jak ho dostat ven?

Není větší nepříjemnosti u vody při chytání ryb, než když si rybář zarazí háček hluboko do prstu, či dokonce do jiné části těla. Pak je každá rada drahá, co v tu chvíli dělat. Zabalit nádobíčko a vyrazit ihned na pohotovost, nebo se pokusit háček si sám vytáhnout hned u vody? Ano, někdy si můžeme pomoci sami.

Výroba zakrmovacího praku z petláhve

Zakrmovací prak se používá především na dopravení koulí připravených z lepivé zakrmovací směsi na lovné místo. Je to šikovná pomůcka především pro kapráře. Dá se koupit, ovšem jeho cena je, ve většině rybářských obchodů, poměrně vysoká. Přitom se dá vyrobit téměř bez nákladů, jen z toho, co najdete doma.

Jak nastražit tvrdé pelety na háček, které nemají dírku?

Chytání na peletky je především u krátkodobého lovu ryb často úspěšnější, než na kuličky boilies, proto patří mezi oblíbené nástrahy. Ovšem jak je nastražit, když jsou moc tvrdé a nemají dírku, aby se mohly navázat na přívěs pod háček stejně, jako boilie koule?

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím