Rybářský rozcestník

Moje nové skládací křeslo do kempu a na ryby

8.11.2019 •

Moje rybářské křeslo mi minulý rok dosloužilo a musím říct, že jsem byl za to i docela rád, protože nebylo zrovna moc pohodlné a bolely mě z něj po delším sezení jak záda, tak spodní část stehen, do kterých mi tlačila přední trubka sedáku. Proto jsem si řekl, že bude čas pořídit nové a to takové, které bych využil nejen na rybách, ale i jako kempinkové křeslo, když jedeme se ženou na výlet, nebo dovolenou.

kempinkové

Výběr křesla nejen na ryby a moje požadavky

Začal jsem prvotně pátrat po rybářských židlích a křeslech, ale přišlo mi, že jsou oproti těm kempinkovým dost drahá při podobném provedení. Nakonec jsem trochu víc prohledal kempinkové skládací židle a musím říct, že jsem byl z výběru nadšený- pokud budete někdo křeslo shánět, tak opravdu doporučuji nehledat mezi rybářským vybavením, ale spíše kempinkovým nábytkem. Určitě jsem chtěl křeslo, které bude kompletně nastavitelné a bude u něj i možnost změny délky nohou tak, aby se dalo pohodlně sedět i v různě křivém terénu. Nakonec jsem si objednal kempinkovou židli RS, která vypadala, že by měla splnit všechny moje požadavky.

Jak se nakonec rybářská a kempinková židle osvědčila?

Balíček konečně dorazil a já jsem se mohl radovat- napřed mě sice smích poněkud přešel, když jsem viděl balení židle- čekal jsem, že přijde v nějaké krabici, ale byla jen tak zabalená ve fólii. Naštěstí ji i přesto dopravce nijak neponičil a já ji vyrazil hned druhý den vyzkoušet k vodě. Musím říct, že taková kempinková židle je prostě blaho pro moje tělo a já si v ní tetelím jako v křesle u televize. Takovou třešničkou na dortu jsou hřejivé polštářky, které jsem si dokoupil za pár korun- hřejí sice asi jen hodinu a pak se musí vyměnit za jiné, ale jinak je to naprosto perfektní věc.

Nejčtenější články

Lov kaprů tzv. „na trhačku“ (pomocí kolíčků na prádlo)

Kapry metodou trhačky, tzv. „na kolíčky“, chytáme z několika důvodů. Především všude tam, kde je hodně silný proud a máme problém udržet své montáže pěkně v klidu u dna na námi zvoleném místě. Dalším důvodem může být hodně nečistot plovoucích jak na hladině, tak pod ní, například po bouřích, velkých lijácích a podobně. Vlasec vedený vzduchem nad vodou totiž není strhávaný proudem a nepořádek unášený vodou se na něj nemá jak zachytit.

Swinger nahrazený kolíčkem na prádlo a gumou

Nahradit rozbitý swinger kolíčkem na prádlo a gumou napadlo mého kamaráda poměrně nedávno. V nouzi si prostě rybář musí umět poradit. Ovšem všechny nás šokovalo, že celý systém pak fungoval lépe, jako s klasickým swingerem.

Velké sousto z kukuřice pro větší kapry

Velké sousto vyselektuje drobnější ryby a tak záběr přijde jen od většího kusu. To docílíme použitím více kukuřic najednou napíchnutých na přívěs háčku s očkem uvázaného pomocí bezuzlového vázání …

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím