Rybářský rozcestník

Trubičkový provlékací uzel spojovací

Uzel vhodný pro pevnostní spojení stejných, nebo podobně silných šňůr, při lovu opravdu velkých ryb. Je pevný, spolehlivý, ovšem o něco pracnější, než jiné podobné uzly.

Proti sobě položíme oba konce šňůr, přiložíme pomocnou trubičku …

… pravý konec 8-10x ovineme směrem ke kmeni šňůry, konec pak prostrčíme trubičkou …

… trubičku vytáhneme směrem od kmenové šňůry, aby se konec dostal pod oviny, uzel navlhčíme a mírně dotáhneme, hlídáme si, aby oviny byly poskládané pěkně vedle sebe …

… postup zopakujeme i na druhé šňůře, ovšem v opačném gardu …

… oba mírně dotáhnuté uzly přitáhneme k sobě a dotáhneme tzv. na krev, tedy, co to dá, konce odstřihneme a máme hotovo.

Nejčtenější články

Proč zkušení rybáři suší boilies?

Usušené boilies může zásadně zvýšit úspěšnost lovu kaprů a to i těch velmi opatrných. Hlavně při lovu kaprů v teplé letní vodě, ale i při větší aktivitě drobné bílé ryby, je důležité použít jako nástrahu právě vytvrzené boilies díky jeho proschnutí. Usušené koule ztvrdnou, stanou se odolnějšími proti okusu drobné ryby a také se prodlouží jejich poločas rozpadu.

Obal na pruty z džínů (riflí)

Obal na pruty si můžete samozřejmě koupit. Ale nejen pro šetřílky tu máme tip na obal na pruty ušitý ze starých džínsů. A nemusí jít jenom o obal na pruty, stejně tak si do přešitých riflí můžete k vodě nosit podběrák, stojan, vidličky…

Houbička na mytí nádobí se hodí i na rybách!

Asi každý již držel v ruce houbičku na nádobí, i když se třeba vyhýbá kuchyni, jak jen může. Přesto se vyplatí si ji brát na ryby a to nejen na mytí nádobí. Můžeme ji použít třeba jako nosič vůní a chutí, nebo na ni lze dokonce chytat. Ovšem také se hodí jako pomocník při vyvážení krmení a nástrahy například s dálkově ovládanou lodičkou.