Rybářský rozcestník

Spojovací uzel asymetrický

Tento uzel je skvělý především pro spojení dvou monofilních vlasců o různém průměru. Je sice trochu pracnější, ale je velice pevný, vhodný i pro montáže na větší ryby.

V opačném směru k sobě přiložíme oba vlasce, ten silnější dvakrát ovineme kolem slabšího a uvážeme na něm klasický jednoduchý provlékací uzel …

… provlékací uzel jemně dotáhneme, se slabším vlascem uděláme několik ovinů kolem vlasce silnějšího, konec protáhneme těmito oviny …

… mírně zatáhneme i druhý uzel, dbáme, aby se pekně vedle sebe řadily jednotlivé oviny …

… oba uzly nakonec namočíme a důkladně dotáhneme, přebytečné konce ustřihneme.

Nejčtenější články

Na Lipně se našel mrtvý sumec uvázaný na drátě u pařezu

Na Lipně byl před třemi dny objeven mrtvý sumec, který měl v hubě uvázaný drát, ten se pak zachytil u kořene pařezu a sumec uhynul. Fotografie v článku ukazují jeden z důvodů, proč je zakázáno sumce, ale i jiné ryby, uvazovat za hubu….

Mladý rybář z Adamova chytil gigantického sumce. A dal mu svobodu

Bylo to v noci ze soboty na neděli. Od Mikulova se hnala bouřka. Začalo silně pršet. Dvaadvacetiletý Tomáš Rozsypal z Adamova na Blanensku se bál narovnat špičku prutu, aby do něj neudeřil blesk. Déšť ustal a voda rybníka ožila. Věřil svému úsudku a stále nahazoval na vytipované místo. Pak přišel konečně záběr. Po téměř hodinovém boji z vody pak vytáhl sumce, který měřil 238 centimetrů.

Vedro za jedinou noc zdecimovalo největší moravský rybník. Hladinu Nesytu posely tisíce zdechlin

Vedro za jedinou noc zdecimovalo největší moravský rybník. Hladinu Nesytu posely tisíce zdechlin. Několik desítek tun mrtvých ryb lemuje břehy Nesytu, o kus dál tvoří na hladině jakýsi plovoucí ostrov, v dalších částech rybníka pak vytváří mozaiku bílých břich na zelené hladině.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím