Rybářský rozcestník

Spojovací uzel asymetrický

Tento uzel je skvělý především pro spojení dvou monofilních vlasců o různém průměru. Je sice trochu pracnější, ale je velice pevný, vhodný i pro montáže na větší ryby.

V opačném směru k sobě přiložíme oba vlasce, ten silnější dvakrát ovineme kolem slabšího a uvážeme na něm klasický jednoduchý provlékací uzel …

… provlékací uzel jemně dotáhneme, se slabším vlascem uděláme několik ovinů kolem vlasce silnějšího, konec protáhneme těmito oviny …

… mírně zatáhneme i druhý uzel, dbáme, aby se pekně vedle sebe řadily jednotlivé oviny …

… oba uzly nakonec namočíme a důkladně dotáhneme, přebytečné konce ustřihneme.

Nejčtenější články

Rybářské bajky, mýty, pověry a přísloví

No, co rybář, to nějaká pověra. Někdo jim věří, jiný ne. Ale občas si říkám, že na každém šprochu je pravdy trochu! 🙂 A tak jsem je začal sbírat.

Chov a skladování žížal

Dnes se dají koupit žížalky, či i jiné živé rybí nástrahy, ve specializovaných obchodech, ale leze to dost do peněz. Pak máme další možnosti, jak my rybáři přijít k žížalám. Buď si je pracně nakopeme venku na zahradě, což může být dost zdlouhavé a za sucha či mrazu marný boj, nebo můžeme žížalám vytvořit ideální podmínky a vypěstovat si je doma ve sklepě, nebo na zahradě.

Uzení ryb na sítech

Udírnu jsem vybudoval někdy před 30 lety, je ze šamotových cihel, které drží teplo, obložena břidlicí, je vybudována ve svahu s 2 m náběhem a otvíráním ze shora. Asi před 10 roky jsem do udírny na tyčky připevnil síto a udím vše na sítech jak ryby, maso, ale i houby. Odpadne pracné vyvazování ryb a nehrozí, že nám ryba spadne do udírny a bude znehodnocena. Vyzkoušejte udit ryby na sítech, je to skvělá vychytávka.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím