Rybářský rozcestník

San Diego Jam uzel

Dvojitý uzel zvláště vhodný při lovu opravdu velkých ryb. Hodně se používá při lovu na moři, ale lze ho použít i ve sladkovodní vodě na lov například trofejních jeseterů či sumců. Tímto uzlem jistíme všechnu rybářskou bižuterii s očky. I když uzel vypadá na první pohled složitě, jde spíše o jednoduchý uzel, ovšem přesto vyžaduje trochu zkušeností a šikovné rybářské ruce.

Kus vlasce nebo pletené šňůry položíme vedle sebe, zdvojíme tak budoucí sílu uzlu, provlečeme očkem a necháme několik centimetrů na každé straně očka …

… směrem k očku se vrátíme zpět 5 až 7 omoty kolem všech čtyř částí vlasce či šňůry, viz. obrázek ….

… konec oka nakonec protáhneme těsně před očkem mezi oběma zdvojenými částmi, vznikne tam otvor, viz. obrázek, pokračujeme a protáhneme konec smyčkou, která nám vznikla při začátku provádění omotů …

… před utažením uzel namočíme a pak důkladně dotáhneme, dbáme, aby se omoty pěkně poskládaly vedle sebe.

Nejčtenější články

Háček v prstě, či jiné části těla, jak ho dostat ven?

Není větší nepříjemnosti u vody při chytání ryb, než když si rybář zarazí háček hluboko do prstu, či dokonce do jiné části těla. Pak je každá rada drahá, co v tu chvíli dělat. Zabalit nádobíčko a vyrazit ihned na pohotovost, nebo se pokusit háček si sám vytáhnout hned u vody? Ano, někdy si můžeme pomoci sami.

Chce se vám na rybách na velkou? Řešíte Nerudovské, kde a kam s tím? :)

Někdo by řekl, že to není žádný problém, prostě si dřepnu a je to. Ale kdo občas nechá svoji stopu v přírodě, moc dobře ví, že bez přípravy to není žádná sranda si pohodlně ulevit. Když vynechám komáry, hovada a další havěť, co má ráda bílé zadky, ani keře, rákos či traviny nám nedělají dobře, když si čupneme na nevhodné místo. To nemluvím o situacích, kdy rybaříme na místech, kde je prostě na nás ze všech stran vidět. Kde pak spočinout a v klidu si udělat to svoje?

Výroba zakrmovacího praku z petláhve

Zakrmovací prak se používá především na dopravení koulí připravených z lepivé zakrmovací směsi na lovné místo. Je to šikovná pomůcka především pro kapráře. Dá se koupit, ovšem jeho cena je, ve většině rybářských obchodů, poměrně vysoká. Přitom se dá vyrobit téměř bez nákladů, jen z toho, co najdete doma.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím