Pšeničná mouka se používá především jako pojivo do zakrmovacích směsí. Přidává se hlavně do návnad určených pro chytání ve vyšším vodním sloupci, tedy na hloubkách a to především proto, aby se krmení rozpadlo pomalu až na dně a ne cestou kdy propadá vodním sloupcem.
V některých zdrojích se uvádí, že při míchání krmných směsí využíváme pšeničné mouky maximálně 5 % v poměru s ostatními surovinami. Já mouku přidávám do krmení hojně, hlavně tehdy, pokud chci aby krmení opravdu hodně lepilo. Ovšem pšeničnou mouku můžeme využít i jinak. Například do vnadících těst nebo obalovacích past. Občas bývá také součást receptur na výrobu pelet nebo boilies. Různé recepty a návody na výrobu všeho dobrého pro ryby najdete zde: Receptury (návody) rybářských nástrah a návnad, rady a tipy.
A mimochodem víte, co je vlastně mouka? Mouka jako taková je vlastně rozmělněná vnitřní část obilného zrna s podílem otrubnatých částic. Tak definici máme za sebou. 🙂 Ovšem při využití mouky, námi rybáři, by jsme měli vědět ještě jednu drobnost o mouce. Jak se dělí podle její struktury a kdy využít mouku hladkou a kdy naopak tu hrubou…
Jak kdy. V některých receptůrách využíváme hladkou pšeničnou mouku, v jiných naopak hrubou. V Česku se běžně prodává pšeničná mouka ve čtyřech druzích rozlišených podle tloušťky zrn:
Napište nám do chatu pod článkem, jak vy využíváte pšeničnou mouku při přípravě různých dobrot pro ryby. Rádi se poučíme nejen my, ale i naši ostatní čtenáři.
Text i foto: Jiří Langer