Rybářský rozcestník

Provlékací uzel pro háčky s očky

Uzel skvělý k navazování jednoháčku s očkem na monofilní vlasec. Je poměrně spolehlivý i když je třeba občas zkontrolovat, zda není v nějakém místě vlasec, jdoucí přes oviny, prodřený.

Konec vlasce prostrčíme očkem háčku na ramínku, nad háčkem vytvoříme smyčku …

… přes ramínko a vlasec povedeme několik ovinů, tak 5 až 6 …

… konec vlasce pak protáhneme smyčkou u obloučku háčku …

… uzel navlhčíme, dotáhneme, přebytečný konec ustřihneme.

Nejčtenější články

Ryby v českých řekách jsou na kokainu, nejvíce sjetí jsou úhoři

Vědci zjistili, že v řekách u velkých měst je poměrně velká koncentrace kokainu. Ten ohrožuje populaci některých ryb. Kokain a další drogy ve vodě představuje velký problém například pro úhoře říčního.

Kolíčky na boilies z drátu

Mikro kolíčky na boilies, které se používají tak, že je zavrtáme do boilie, se dají samozřejmě koupit, ale jejich ceny v rybářských obchodech jsou dost vysoké. Lze si je ale rychle a jednoduše vyrobit doma z tenkého drátu.

Při chytání v režimu „nonstop“ nezapomínejte na osvětlení!

Je třeba si přečíst podmínky lovu v rybářském řádu při režimu, kdy smíme na některých revírech lovit i po 24:00. Jedna z podmínek je ta, že rybář lovící od půlnoci do čtyř musí mít osvětlené místo lovu bílým světlem.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím