
Chytání na propad na stojaté vodě
- První montáž je čistý propad. Jedinou zátěží je obratlík a háček. Nástraha volně klesá ke dnu nebo jiné nastavené hloubky. Po celou dobu klesání dráždí ryby k záběru. Tato montáž je ideální především pro lov kaprů, tloušťů, perlínů a někdy se může hodit i pro lov ouklejí. Záběr je signalizován jedině jako potopení splávku.
- Druhá montáž je mírně zatížená propadová udice, která výrazně rychleji klesne do spodní poloviny vodního sloupce, a pak pozvolna klesá ke dnu. Používá se v situacích, kdy se ryby drží více u dna. Ideální je pro lov plotic, kaprů a opatrně beroucích cejnů. Záběr je obyčejně signalizován potopením splávku. Při správné volbě bročku u obratlíku a ostřížím zraku můžete odhalit i zvedák.
- Třetí montáž je řetízek, který bude rovnoměrně a rychle klesat ke dnu. Spodní část je velice jemná, prakticky bez zátěže, proto nezradí opatrné ryby od záběru. Zvedák na takové udici ale neuvidíte.
- Čtvrtá montáž je „cejnový speciál“. Rychle dopraví nástrahu na dno a perfektně signalizuje zvedáky. Obzvláště při použití splávku s uhlíkovou jehlou pod anténkou. Velikost broků u všech udic se volí podle požadované rychlosti klesání, potřeby vidět zvedáky a jemnosti braní ryb. Obyčejně není potřeba použít bročky větší než č. 6, nejčastěji ve volí broky č. 8 – 10.
Montáže k článku: Lovíme na propad
Zdroj: http://www.mivardi.cz/clanky/plavana/lov-na-odhoz/lovime-na-propad/