Rybářský rozcestník

Osmičkové poutko

Osmička potko je vlastně koncová smyčka, kterou my rybáři můžeme použít například při navazování různých montáží a nástavců na kmenový vlasec či šňůru. Výhoda tohoto uzlu: pokud ho důkladně utáhnete, skvěle drží a to tak, že ho téměř nemáte šanci rozvázat! Pozor ale na správné usazení ovinů u této smyčky.

Vlasec či šňůru přeložíme, vytvoříme raději delší ohyb, obě části položíme vedle sebe …

… 2x překroutíme připravený vlasec či šňůru, jak ukazuje obrázek, koncový ohyb protáhneme vzniklou smyčkou …

… během dotahování porovnáme oviny pěkně vedle sebe a velikost smyčky nastavíme dle potřeby …

… dotáhneme, přitom uzel raději navlhčíme, přebytečný konec odstřihneme.

Nejčtenější články

Rybářské bajky, mýty, pověry a přísloví

No, co rybář, to nějaká pověra. Někdo jim věří, jiný ne. Ale občas si říkám, že na každém šprochu je pravdy trochu! 🙂 A tak jsem je začal sbírat.

Chov a skladování žížal

Dnes se dají koupit žížalky, či i jiné živé rybí nástrahy, ve specializovaných obchodech, ale leze to dost do peněz. Pak máme další možnosti, jak my rybáři přijít k žížalám. Buď si je pracně nakopeme venku na zahradě, což může být dost zdlouhavé a za sucha či mrazu marný boj, nebo můžeme žížalám vytvořit ideální podmínky a vypěstovat si je doma ve sklepě, nebo na zahradě.

Uzení ryb na sítech

Udírnu jsem vybudoval někdy před 30 lety, je ze šamotových cihel, které drží teplo, obložena břidlicí, je vybudována ve svahu s 2 m náběhem a otvíráním ze shora. Asi před 10 roky jsem do udírny na tyčky připevnil síto a udím vše na sítech jak ryby, maso, ale i houby. Odpadne pracné vyvazování ryb a nehrozí, že nám ryba spadne do udírny a bude znehodnocena. Vyzkoušejte udit ryby na sítech, je to skvělá vychytávka.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím