Rybářský rozcestník

Osmičkové poutko

Osmička potko je vlastně koncová smyčka, kterou my rybáři můžeme použít například při navazování různých montáží a nástavců na kmenový vlasec či šňůru. Výhoda tohoto uzlu: pokud ho důkladně utáhnete, skvěle drží a to tak, že ho téměř nemáte šanci rozvázat! Pozor ale na správné usazení ovinů u této smyčky.

Vlasec či šňůru přeložíme, vytvoříme raději delší ohyb, obě části položíme vedle sebe …

… 2x překroutíme připravený vlasec či šňůru, jak ukazuje obrázek, koncový ohyb protáhneme vzniklou smyčkou …

… během dotahování porovnáme oviny pěkně vedle sebe a velikost smyčky nastavíme dle potřeby …

… dotáhneme, přitom uzel raději navlhčíme, přebytečný konec odstřihneme.

Nejčtenější články

Sumec kanibal, aneb čím vším sumci nepohrdnou. Mohou napadnout i člověka?

Kanibalismus u sumců je přirozeným jevem a setkáme se s ním všude, nejen tam, kde je moc přemnožený a má málo potravy. Pokud hájí své teritorium, klidně vystartuje po stejně velkém jedinci, který nepatří mezi jeho nejbližší rodinu. Jde o teritoriální chování. Ovšem cizí jedinci svého druhu nejsou jeho hlavní potravou. Kromě menších ryb nepohrdne ani hlodavci, menšími ptáky apod. Může si ale sumec udělat zálusk i na člověka?

Způsoby uzení ryb

Známe různé způsoby uzení ryb, liší se teplotou kouře, dobou uzení a také trvanlivostí výsledného produktu.

Koule z DECATHLONU jsou trnem v oku některým českým výrobcům

Boilies z DECATHLONU se stále probírá na diskuzních fórech na různých rybářských webech a také na Facebooku. Jde o to, že zásadně konkuruje cenou běžným výrobcům a tak někteří testeři renomovaných značek začali koule z DECATHLONU ve svých článcích hanit. My jsme byli donedávna zcela neutrální, ale po sérií negativních článků na Facebooku jsme se naštvali a zašli do obchodu a „dekatloňácké“ koule koupili. Boilies jsme pak testovali na stojaté svazové vodě, také na jednom soukromém revíru a nakonec i na proudné vodě na Labi. A jak jsme s koulemi dopadli?

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím