Rybářský rozcestník

Osmičkové poutko

Osmička potko je vlastně koncová smyčka, kterou my rybáři můžeme použít například při navazování různých montáží a nástavců na kmenový vlasec či šňůru. Výhoda tohoto uzlu: pokud ho důkladně utáhnete, skvěle drží a to tak, že ho téměř nemáte šanci rozvázat! Pozor ale na správné usazení ovinů u této smyčky.

Vlasec či šňůru přeložíme, vytvoříme raději delší ohyb, obě části položíme vedle sebe …

… 2x překroutíme připravený vlasec či šňůru, jak ukazuje obrázek, koncový ohyb protáhneme vzniklou smyčkou …

… během dotahování porovnáme oviny pěkně vedle sebe a velikost smyčky nastavíme dle potřeby …

… dotáhneme, přitom uzel raději navlhčíme, přebytečný konec odstřihneme.

Nejčtenější články

Od 1. dubna 2018 začnou platit nové denní doby lovu ryb na mimopstruhových revírech!

V minulých dnech byla ministrem zemědělství Ing. Jiřím Milkem podepsána novela vyhlášky č. 197/2004 Sb., k provedení zákona č. 99/2004 Sb., o rybářství, kterou se mění denní doby lovu ryb na mimopstruhových revírech. Novela, jak je zvykem, byla také publikována ve Sbírce zákonů pod č. 25/2018 Sb. v částce 14, která vyšla dne 19.2.2018. Na základě této novely platí, s účinností od 1. dubna 2018, změny denní doby lovu ryb na mimopstruhových revírech. Jaké jsou, najdete v článku.

Výstava RYBAŘENÍ je zrušena. Vedení BVV to zatím tají!

Dnes jsme se od nejmenovaného zdroje dozvěděli smutnou zprávu. Tradiční brněnský veletrh pro milovníky rybaření byl v řádném termínu zrušen! Šušká se, že pro nezájem těch největších rybářských firem na trhu. Co je ale velice zarážející je ten fakt, že nejvyšší vedení BVV to tutlá a zatím odmítá vydat tiskovou zprávu i když veletrh určitě v termínu od 16 do 18.3 2018 nebude! Zda se výstava uskuteční v jiném náhradním termínu, to není zatím jasné.

Neznalost rybářského řádu nebo hloupost rybáře?

Před několika dny začala velká diskuze na Facebooku okolo dvou fotografií úlovkového lístku evidovaného a odevzdaného v MO Brandýs, ve kterém byl zapsán ten fakt, že si rybář během jednoho dne odnesl domů 3 kapry a aby toho nebylo málo, všechny přes 70 cm a to na revíru, kde je nastavený režim K 70!

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím