Rybářský rozcestník

Osmičkové poutko

Osmička potko je vlastně koncová smyčka, kterou my rybáři můžeme použít například při navazování různých montáží a nástavců na kmenový vlasec či šňůru. Výhoda tohoto uzlu: pokud ho důkladně utáhnete, skvěle drží a to tak, že ho téměř nemáte šanci rozvázat! Pozor ale na správné usazení ovinů u této smyčky.

Vlasec či šňůru přeložíme, vytvoříme raději delší ohyb, obě části položíme vedle sebe …

… 2x překroutíme připravený vlasec či šňůru, jak ukazuje obrázek, koncový ohyb protáhneme vzniklou smyčkou …

… během dotahování porovnáme oviny pěkně vedle sebe a velikost smyčky nastavíme dle potřeby …

… dotáhneme, přitom uzel raději navlhčíme, přebytečný konec odstřihneme.

Nejčtenější články

Masaři plundrují svazové vody!

Na internetu koluje Print Scrn chatu dvou mladíků, který ukazuje dva masaře v tom pravém světle. Z jejich diskuze totiž vyplývá, že ve svazové vodě chycené ryby prodávají obchodníkům vietnamské národnosti.

Horní míry dravců? Ano nebo ne?

V jedné komunitě na Facebooku se objevila diskuze o snaze stanovit, kromě kaprů, horní míry i dravcům. Jak to vidíte vy? Je potřeba hájit trofejní dravce? Já osobně si nejsem jistý, že například u sumce je třeba nějaké hájení, ale třeba jsem mimo. Pojďme si na toto téma popovídat i u nás na Facebooku!

V portugalském moři chytili prehistorické monstrum. Žilo již před 80 miliony let

Pracovníci Portugalského institutu moře a atmosféry vylovili u břehů oblasti Algarve mimořádně vzácný druh žraloka. Jedná se o živočicha, který na naší planetě žije již desítky milionů let a je proto vědci označován za „živou fosilii.“ S odkazem na místní televizi o tom informoval server BBC.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím