Rybářský rozcestník

Mořské pilkry

Pilkry se při mořském rybolovu používají při tzv. pilkrování, tedy přesně při lovu vertikální přívlačí. Na pilkry se chytají například tresky, polaci, makrely, mořští mníci … ovšem existují i pilkry ploché, vláčecí.

Mořské pilkry

Pilkry jsou většinou olověné nebo kovové, s trojháčkem na konci. Ovšem vyrábějí se i pilkry s více háčky. Bývají jak stříbrné, tak barevné, různě velké a těžké.

Vláčecí pilkry jsou většinou ploché či oválné, skosené, dají se použít i u nás na řekách, například při lovu bolenů.

Mořské pilkry – barevné

Nejčtenější články

O pohár předsedy SÚS 2022

Tradiční rybářské závod „O pohár předsedy SÚS“, se koná na vodní ploše Písková Lhota 14. 5. pro dospělé a 15. 5. 2022 pro děti a mládež. Rezervaci lze provést do 6. 5. Neváhejte se přihlásit! Volná místa budou k dispozici i v den závodu, takže můžete přijet…

Propozice na Jarní a Dětské závody ČRS MO Kladruby 28.5. a 29.5. 2022

Vážení přátelé ČRS MO Kladruby, dovolte, abychom Vás pozvali na Jarní a Dětské rybářské závody konané ve dnech 28. a 29. května 2022 na nádrži Záhorská. V příloze Vám zasíláme propozice obou závodů a jsme v očekávání Vašich rezervací lovných míst. Těšíme se na Vaši hojnou účast! Výbor ČRS MO Kladno…

Územní kolo Zlaté udice 2022

Český rybářský svaz, z. s., Západočeský územní svaz a ČRS MO Domažlice pořádají Územní kolo rybářské soutěže Zlatá udice 2022….

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím