Rybářský rozcestník

Mořské pilkry

Pilkry se při mořském rybolovu používají při tzv. pilkrování, tedy přesně při lovu vertikální přívlačí. Na pilkry se chytají například tresky, polaci, makrely, mořští mníci … ovšem existují i pilkry ploché, vláčecí.

Mořské pilkry

Pilkry jsou většinou olověné nebo kovové, s trojháčkem na konci. Ovšem vyrábějí se i pilkry s více háčky. Bývají jak stříbrné, tak barevné, různě velké a těžké.

Vláčecí pilkry jsou většinou ploché či oválné, skosené, dají se použít i u nás na řekách, například při lovu bolenů.

Mořské pilkry – barevné

Nejčtenější články

Od 1. dubna 2018 začnou platit nové denní doby lovu ryb na mimopstruhových revírech!

V minulých dnech byla ministrem zemědělství Ing. Jiřím Milkem podepsána novela vyhlášky č. 197/2004 Sb., k provedení zákona č. 99/2004 Sb., o rybářství, kterou se mění denní doby lovu ryb na mimopstruhových revírech. Novela, jak je zvykem, byla také publikována ve Sbírce zákonů pod č. 25/2018 Sb. v částce 14, která vyšla dne 19.2.2018. Na základě této novely platí, s účinností od 1. dubna 2018, změny denní doby lovu ryb na mimopstruhových revírech. Jaké jsou, najdete v článku.

Duben až září se může na mimopstruhových revírech chytat od 4 do 24 hodin

V měsíci duben, květen, červen, červenec, srpen, září se může na mimopstruhových revírech chytat od 4 do 24 hodin. Změna od 1. dubna 2018!

Nafackoval ho kapr …

Sám jsem při fotografování ryb zažil kde co. Ale takovou facku jsem zatím od ryby nedostal! 🙂 Pusťte si video i se zvukem!

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím