Rybářský rozcestník

Mořské pilkry

Pilkry se při mořském rybolovu používají při tzv. pilkrování, tedy přesně při lovu vertikální přívlačí. Na pilkry se chytají například tresky, polaci, makrely, mořští mníci … ovšem existují i pilkry ploché, vláčecí.

Mořské pilkry

Pilkry jsou většinou olověné nebo kovové, s trojháčkem na konci. Ovšem vyrábějí se i pilkry s více háčky. Bývají jak stříbrné, tak barevné, různě velké a těžké.

Vláčecí pilkry jsou většinou ploché či oválné, skosené, dají se použít i u nás na řekách, například při lovu bolenů.

Mořské pilkry – barevné

Nejčtenější články

Rybářské bajky, mýty, pověry a přísloví

No, co rybář, to nějaká pověra. Někdo jim věří, jiný ne. Ale občas si říkám, že na každém šprochu je pravdy trochu! 🙂 A tak jsem je začal sbírat.

Chov a skladování žížal

Dnes se dají koupit žížalky, či i jiné živé rybí nástrahy, ve specializovaných obchodech, ale leze to dost do peněz. Pak máme další možnosti, jak my rybáři přijít k žížalám. Buď si je pracně nakopeme venku na zahradě, což může být dost zdlouhavé a za sucha či mrazu marný boj, nebo můžeme žížalám vytvořit ideální podmínky a vypěstovat si je doma ve sklepě, nebo na zahradě.

Výroba závaží z kamene

Někdo se snaží celou montáž co nejvíce zneviditelnit ve vodě. Jiný zase používá klipsy na odhození zátěže při záseku, kdy je opravdu vhodné a také lacinější nechat ve vodě kus kamene, než zátěž olověnou. O šetrnosti k přírodě nemluvě! Ostatní chtějí třeba jen ušetřit. Vyrobte si tedy, za dlouhých zimních večerů, šetrné závaží z kousku drátu a kamene, v létě se jistě, tyto náhražky olova, budou hodit.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím