Rybářský rozcestník

Mořské pilkry

Pilkry se při mořském rybolovu používají při tzv. pilkrování, tedy přesně při lovu vertikální přívlačí. Na pilkry se chytají například tresky, polaci, makrely, mořští mníci … ovšem existují i pilkry ploché, vláčecí.

Mořské pilkry

Pilkry jsou většinou olověné nebo kovové, s trojháčkem na konci. Ovšem vyrábějí se i pilkry s více háčky. Bývají jak stříbrné, tak barevné, různě velké a těžké.

Vláčecí pilkry jsou většinou ploché či oválné, skosené, dají se použít i u nás na řekách, například při lovu bolenů.

Mořské pilkry – barevné

Nejčtenější články

Rybářský rozcestník.cz vyhlašuje soutěž o 20 vstupenek na FOR FISHING 2024!

15 ročník mezinárodního rybářského veletrhu FOR FISHING je za rohem. Koná se v termínu od 22. do 25. února 2024. Jsme rádi, že i letos se Rybářský rozcestník.cz stal mediálním partnerem této největší tuzemské akce pro rybáře konané kde jinde, než v areálu PVA v Praze v Letňanech. U příležitosti tohoto rybářského svátku vyhlašujeme soutěž o vstupenky na FOR FISHING 2024. Soutěž se bude konat na našich stránkách na Facebooku a to od 7.2. od 18:00 do 16.2.2024 do 18:00! Bližší podmínky soutěže se dozvíte po otevření tohoto článku.

Veletrh FOR FISHING uvítá první návštěvníky už ve čtvrtek 22. února 2024

Svátek všech rybářů a rybářek se nezadržitelně blíží, vystavovatelé už pomalu balí žhavé novinky, které na veletrhu představí, rybářské osobnosti dokončují přípravu svých přednášek, obří akvárko už je připraveno na výstavišti. Na co se můžete na veletrhu těšit a co byste si neměli nechat ujít?

Pozvánka na závody mládeže v RT do Příbrami

MO Příbram zve na náborové halové závody v rybolovné technice určené dětem a juniorům, které se konají 2. 3. 2024 v místní sportovní hale.