Rybářský rozcestník

Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?

Ve světě v několika zemích se již dnes nesmí chytat na živé nástražní ryby, jinde to ale lze, stejně tak jako u nás. Ale nezdá se vám, že jde již o zastaralý způsob lovu a rozhodně nejde o šetrný způsob lovu ryb vůči těm nástražním rybkám? Nejde tedy o jejich trápení? Nebo jde, ale k lovu dravých ryb prostě chytání na živé nástražní ryby patří? Jak to vidíte vy? Hlasujte a vyjádřete se pod anketu! Hodně nás zajímá, jak to vidíme my rybáři, kteří z jedné strany chráníme a hýčkáme větší, trofejní ryby a naopak ty malé věšíme na háček a vůbec nám to nevadí.

Tak tohle je určitě ožehavé téma! Někteří rybáři berou ochranu ryb opravdu vážně. Jiní také, ale chrání jen ty větší ryby, bílou rybu považují za plevel a chovají se k ní úplně jinak, něž například ke kaprům. Ale je to spravedlivé jeden druh ryb chránit a druhý naopak trápit a věšet na háček? Nebo nejde o trápení a patří techniky lovu na živé nástražní rybky k tradičním rybářským taktikám, které by měly zůstat i v budoucnu povolené nadále i na českých svazových vodách? Hlasujte jak to vidíte vy!

Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?

Celkem hlasovalo 566 čtenářů.

Nejčtenější články

NONSTOP – lov ryb po půlnoci. Proč s ním všichni dělají takovou vědu?

Dříve jsem byl velkým propagátorem lovu ryb pře půlnoc, nyní již mám pochyby, jak moc jde o výhodu moci chytat ryby celou noc. Po několika letech, co na revírech v NONSTOP režimu chytám, jsem totiž zjistil, že těch ryb, chycených v noci, zase až tak moc není.

Cíleně pro rybí maso chodí k vodě jen něco málo přes 4 % registrovaných rybářů

Z naší ankety s otázkou: „Proč vlastně rybařím?“, jasně vyplývá, že k vodě pro rybí maso chodí jen malé procento rybářů. Většina nás rybářů má totiž jiný důvod, proč vlastně k vodě na ryby chodí. Možná budete překvapeni, jak více jak 8 000 rybářů, v naší anketě, tedy hlasovalo.

Žebrové krmítko naplněné pečivem

V žebrovém krmítku skvěle drží jak větší kusy rohlíku, tak i kousky chleba. Lze pečivem naplnit a plně nahradit klasickou zakrmovací směs. I když jde o nouzové řešení, pokud nám například dojde zakrmovací směs, občas se vyplatí pečivo nasadit i místo krmné směsi jako hlavní zakrmovací složku krmení.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím