Rybářský rozcestník

Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?

Ve světě v několika zemích se již dnes nesmí chytat na živé nástražní ryby, jinde to ale lze, stejně tak jako u nás. Ale nezdá se vám, že jde již o zastaralý způsob lovu a rozhodně nejde o šetrný způsob lovu ryb vůči těm nástražním rybkám? Nejde tedy o jejich trápení? Nebo jde, ale k lovu dravých ryb prostě chytání na živé nástražní ryby patří? Jak to vidíte vy? Hlasujte a vyjádřete se pod anketu! Hodně nás zajímá, jak to vidíme my rybáři, kteří z jedné strany chráníme a hýčkáme větší, trofejní ryby a naopak ty malé věšíme na háček a vůbec nám to nevadí.

Tak tohle je určitě ožehavé téma! Někteří rybáři berou ochranu ryb opravdu vážně. Jiní také, ale chrání jen ty větší ryby, bílou rybu považují za plevel a chovají se k ní úplně jinak, něž například ke kaprům. Ale je to spravedlivé jeden druh ryb chránit a druhý naopak trápit a věšet na háček? Nebo nejde o trápení a patří techniky lovu na živé nástražní rybky k tradičním rybářským taktikám, které by měly zůstat i v budoucnu povolené nadále i na českých svazových vodách? Hlasujte jak to vidíte vy!

Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?

Celkem hlasovalo 3577 čtenářů.

Nejčtenější články

Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky? – Výsledky ankety!

Nedávno jsme ukončili hlasování v naší anketě s otázkou: „Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?“ Hlasovalo celkem 3574 čtenářů a poměrně jasně se vyjádřili proti případnému zákazu lovu na živé nástražní rybky na svazových, ale i soukromých vodách v Česku.

Kam v létě za rybařením – tipy na výlety s celou rodinou

Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?

Kde vzít masné červy, když je rybář zapomene doma

Masní červi rozhodně patří mezi nejoblíbenější nástrahu především plavačkářů, ale i rybářů chytající například s feederovými pruty. Právě na menší ryby jde o dokonalou nástrahu. Ovšem co si počít, když je zapomeneme doma?