Rybářský rozcestník

ZeliFishing Boilies Cup 90h

Datum akce: 9.4.-13.4.2020. Zaměření: Kaprařin. Kraj: Jihomoravský. Datum konání 9.-13.4. 2020 (velikonoce). Místo konání – Soukromý revír Božice. Souřadnice GPS: 48.8258697N, 16.2657058E. Startovné – 9 000,- Kč za jeden 2-3 členný tým. Maximální počet týmů 18. Závod bude rozdělen na dva sektory a dvě kola. Sektor: 1.-9. Místo. Sektor: 10.-18. Místo. Po skončení prvního kola se týmy s prvního sektoru přemístí do druhého na lovné místo, které si na začátku vylosovali a naopak….

Časový harmonogram

9.4. ČTVRTEK

Možný příjezd od 11:00
Losování 13:00 – 14:00
Začátek 1. kola 16:00

11.4. SOBOTA

Konec 1. kola 11:30
Přesun na nové místo 11:30 – 14:30
Začátek 2. kola 14:30

13.4. PONDĚLÍ

Konec závodu 10:00
Vyhlášení výsledků 12:00

Výhry:
1. MÍSTO 33 000 Kč + SPONZORSKÉ DARY + POHÁRY

2. MÍSTO 23 000 Kč + SPONZORSKÉ DARY + POHÁRY

3. MÍSTO 13 000 Kč + SPONZORSKÉ DARY + POHÁRY

Nejtěžší ryby 3 000 Kč + SPONZORSKÉ DARY + POHÁRY
(„nejtěžší“ ryba bude hodnocena jako váhově nejtěžší ze všech úlovků)

Pro přihlášení vyplňte formulář zde: https://www.zelifishingcup.cz/registrace-tymu nebo přihlášku zašlete e-mail adresu: boiliescup@zelifishing.cz nebo volejte na +420 739 923 359

Po přihlášení a zaplacení zálohy 4 500 Kč, která musí být uhrazena do měsíce od přihlášení bude tým zapsán na startovní listinu. Celého startovné 9 000 Kč však musí být zaplaceno nejpozději do 9.1.2020. V případě nezaplacení je přihláška neplatná. Pokud team odstoupí od závodu po 9.2.2020 nebude startovné vráceno.

Uhrazení startovného na účet: 1025026068 / 6100

Variabilní symbol Vám bude zaslán po rezervaci e mailem. Do kolonky zpráva pro příjemce uveďte celé jméno přihlašující osoby nebo název teamu.

Družstva: dvou až tří členná. Při lovu se mohou aktivně účastnit všichni členové týmu. Chytat se bude na 4 pruty.
Losovat se bude podle pořadí přihlášených závodních týmů. Zástupce vylosuje nejdříve pořadí k losování a poté při druhém losování své lovné místo pro 1. kolo a poté proběhne stejné losování pro 2. kolo.

Pokud se některý tým nebude moci dostavit ve stanoveném čase, tak pořadatel po dohodě vylosuje za něj.

Týmy si mezi sebou nesmí měnit vylosovaná místa.
Přerušení závodu je možné v případě živelné pohromy, ohrožení rybí obsádky či životů závodníků.

Pravidla závodů: Při krmení a nahazování, nesmí závodník opustit lovné místo. Pokud ryba vjede na sousední stanoviště a dotkne se montáže sousedního družstva, může toto podat protest, ale nemusí. V případě protestu se nebude ryba počítat. Vnadit se smí raketou, pomocí kobry, praku, vnadících lopatek a košíků, vše z lovného místa v průběhu celých závodů. Při vnadění i nahazování platí zákaz vstupu do vody. Pouze při podebírání ryby může závodník vstoupit do vody, ale jen na svém lovném místě a pouze do výšky pasu. V případě potřeby může vstoupit i do sousedního sektoru, ale se souhlasem sousedního týmu. Během závodu smí do závodního sektoru vstoupit pouze rozhodčí a fotograf. Ostatní jen se souhlasem závodníků. Každé družstvo musí mít v základní výbavě podložku (vaničkového typu) min 50×110 cm na vyproštění ryby, podběrák min. 100 cm rameno a 3x ekosak. Rozhodčí má právo kdykoliv zkontrolovat použitou nástrahu, návnadu a montáž, tým je povinen umožnit na žádost rozhodčího kontrolu připraveného krmení např. v autě, bivaku a podobně.

Pokud dojde z nějakého důvodu ke zdržení, bude start odložen. Čas konce závodu se o toto zdržení prodlužuje.

Porušení pravidel: při prvním porušení pravidel soutěže bude přistižený tým varován a budou mu udělena pomyslná žlutá karta, při druhém porušení pravidel bude tým diskvalifikován. Při opravdu hrubém porušení může být tým rovnou diskvalifikován bez předchozího varování.
Hrubé porušení pravidel je:
– nerespektování vypsaných pravidel soutěže
– nerespektování pokynů rozhodčího
– nedodržení etiky sportovního rybolovu

Povolené nástrahy: boilies a pelety

Povolené návnady: boilie a pelety.

Více zde: https://www.facebook.com/watch/?v=247208892850156 nebo zde: https://www.zelifishingcup.cz/.

Nejčtenější články

Zimní rybářské vybavení pro komfortní rybolov

Ženete se za kapitálními úlovky, nebo máte ambice chytit nejvýše rýmu, ale zrelaxovat se přitom v klidu přírody? Zimní rybaření má svoje nezaměnitelné kouzlo – čistá voda, ticho a jasný svit slunce odrážející se ve třpytu ledových krystalů. A pokud se důkladně vybavíte a obléknete, nemusíte chytit ani onu příslovečnou rýmu. Poradíme vám, co s sebou i na sebe.

Tinktura z koňského kaštanu

Kaštan koňský nebo také jírovec maďal a jeho plody bývají díky velkému obsahu bezpečných přírodních látek, jako jsou flavonoidy a glykosidy součástí mnoha mastí, které mají příznivé účinky na žilní a lymfatický systém. Zkuste si vyrobit domácí tinkturu ze zralých a čerstvých kaštanů, která pomáhá při otokách, křečových žílách, pocitu těžkých nohou.

Pokračování s boilies Chill Banana. Tohle boilies od Mastodont Baits musíte mít!

Povedená výprava, krásné ryby, naši Chillinu prostě musíte vyzkoušet! – Ahoj všem příznivcům Mastodont Baits, přidávám pokračování mých výprav s boilies Chill Banana od Mastodont Baits. Po minulé výpravě jsem vzal opět tuhle příchuť boilies k vodě. Tentokrát to bylo na jiný revír, kde jsem prozatím chytal pouze na dvou výpravách. Chtěl jsem zkusit všechny možné varianty od popky, přes neutrálně vyvážené boilies až po těžkou kuličku.