Kdo si pravidelně vaří jídlo u vody na plynovém vařiči ví, jak moc je nepříjemné, když to fouká. Na poslední výpravě můj kamarád dovezl k vodě takovou vychytávku, skládací zástěnu k vařiči.
Zástěna má zapichovací nožičky do země, proto je velice stabilní i při silnějším větru. Při přepravě nezabere moc místa, je navržena tak, aby se dala složit! Velmi praktické.
Nerez skládací zástěna k vařiči …. skvělá pomůcka proti větru …
Ankety
Vyrábíte si doma vlastní boilies nebo koule jen nakupujete?
Ve větším proudu se nám i hodně lepivá krmítková směs rychle odplaví. Ovšem to není žádoucí. Aby měla zakrmovací směs čas udělat svoji práci a přilákat ryby ke krmítku, potažmo k naší nástraze, pak potřebujeme, aby v krmítku nějaký čas vydržela a uvolňovala se z něj pozvolna a ne ihned při dopadu. Můžeme si pomoci například elektrikářskou páskou.
Mikro kolíčky na boilies, které se používají tak, že je zavrtáme do boilie, se dají samozřejmě koupit, ale jejich ceny v rybářských obchodech jsou dost vysoké. Lze si je ale rychle a jednoduše vyrobit doma z tenkého drátu.
Při chytání sumců v noci je dobré mít osvětlenou špičku prutu a to nejen proto, když některý z prutů zacinká, aby rybář běžel k tomu správnému, ale také pohyb špičky často prozradí, že se na konci montáže něco děje, proto je dobré ji za tmy dobře vidět. Zde je jedna z možností, jak mít prut dokonale osvětlený, stačí osvětlovací tyčinka a dvě spojky přidělané na prut pomocí elektrikářské pásky. Největší výhodou je možnost tyčinku během chvilky vyměnit a to opakovaně.
Ano, je to tak. Každý rybář by měl umět pár základních rybářských uzlů, které mu umožní si uvázat potřebné montáže a návazce. Bez znalostí alespoň několika málo uzlů to prostě nejde, stát se samostatným rybářem a to i přes to, že na rybářském trhu se objevuje čím dál více rybářských návazců navázaných přímo od jednotlivých výrobců. Montáže si nakonec rybář většinou musí umět navázat sám.
Zhruba před 150 lety bylo možno ulovit na jediné české řece Labi ryby, které se v jiných řekách v Čechách nevyskytovaly. Bylo to dané tím, že Labe v helgolandském zálivu v Německu ústí do Severního moře. Mnoho mořských ryb se dostalo z moře do Labe a proto se zde náhodně lovily, viz minulý díl, lososi. Ale nejen oni! Jsou zaznamenány úlovky například labských jeseterů. Šlo o jesetera obecného – Acipenser sturio, dnes nazýván jeseter velký. Že šlo o mohutné ryby, dokládají kroniky a staré zápisy.
Umělá kukuřice se dá použít samostatně nebo v kombinaci s jinými nástrahami. Především při chytání ryb vlasovou metodou, tedy s montáží s háčkem, pod který umisťujeme nástrahu, udělá kus práce. Nejen, že zůstane u háčku i přes úpornou snahu drobnějších rybek ji pozřít, ale také dokáže, v Pop Up variantě, přívěs pod háčkem přizvednout a tak nástrahy na vlasu zatraktivnit. Ne každý rybář ví, že umělé nástrahy jsou také skvělým nosičem pachové stopy…