Úžasně měkké, rychleji rozpustné v chladné podzimní vodě se silnou pachovou stopou, to jsou spařené boilies koule ještě nadipované a doplněné o sypký atraktor!
Několik let jsem poměrně podceňoval výběr směsí na zakrmení i nástrah při chytání kaprovitých ryb v chladnější podzimní vodě. Prostě jsem neřešil ani rozpustnost nástrah nebo návnad jen jsem střídavě zkoušel sladké a slané krmení. Ovšem často jsem od vody odcházel bez záběru a to mě donutilo si přes zimu nastudovat nějakou tu literaturu. V jedné knížce jsem pak našel zajímavý návod na přípravu boilies pro lov ve studené vodě. Vyzkoušel jsem boilies podle tohoto návodu vytunit a ejhle, vytáhl jsem si z podzimní studené vody pěkných pár kaprů!
Den před výpravou ze sáčku odsypeme do kbelíku či jiné nádoby s poklopem vhodné množství boilies, záleží na celkové době výpravy, ale lepší je spařit menší množství koulí a raději postup opakovat několikrát, pokud bude množství nedostatečné … (můžeme kombinovat jak velikosti koulí tak i chutě)
Koule nachystané na spaření ….
Vařící vodou koule šokově spaříme, nalijeme jen tolik vody, aby byly koule sotva potopené, raději dáme o něco méně, než více!, zaklopíme a necháme 10 minut uzavřené, nekoukáme, aby jsme si neodpouštěli páru!
Spaříme vroucí vodou ….
Spařujeme dobře uzavřené!
Po napaření opatrně vylijeme obsah vody, koule nadipujeme nějakým vašim oblíbeným tekutým boosterem nebo dipem, promícháme a necháme chvíli odpočinout
Dipujeme oblíbeným tekutým boosterem nebo dipem …
Nakonec použijeme nějaký sypký atraktor, nebo stačí strouhanka, kousky sypkého atraktoru se totiž budou odlepovat od koulí a lákat ryby i ve vodním sloupci.
Sypký atraktor bude vzlínat …
Hotové vytuněné koule …
Takto upravené koule skladujeme dobře uzavřené, můžeme jimi zakrmovat, ale také na ně chytat.
Video k tématu:
Ankety
Vyrábíte si doma vlastní boilies nebo koule jen nakupujete?
Kdo si pravidelně vaří jídlo u vody na plynovém vařiči ví, jak moc je nepříjemné, když to fouká. Na poslední výpravě můj kamarád dovezl k vodě takovou vychytávku, skládací zástěnu k vařiči.
Při chytání sumců v noci je dobré mít osvětlenou špičku prutu a to nejen proto, když některý z prutů zacinká, aby rybář běžel k tomu správnému, ale také pohyb špičky často prozradí, že se na konci montáže něco děje, proto je dobré ji za tmy dobře vidět. Zde je jedna z možností, jak mít prut dokonale osvětlený, stačí osvětlovací tyčinka a dvě spojky přidělané na prut pomocí elektrikářské pásky. Největší výhodou je možnost tyčinku během chvilky vyměnit a to opakovaně.
Při selekci drobných ryb při cíleném lovu větších kusů si občas pomáhám i při chytání na method feeder krmítko při chytání s feederovým prutem. Větší nástrahu nastražuji na přívěs háčku a jako zakrmovací směs používám method feeder mikro peletky promíchané s drobnější směsí. Na háček pak ještě naváži několik půlek nástrahy na PVA pásku, tím vytvořím atraktivní zakrmené místo pro větší kapry.
Pořádáme již třetí ročník dětských závodů pro širokou veřejnost( není třeba rybářského lístku). Loňská účast byla 108 dětí. Každý malý závodník má v ceně startovného (100 kč) zajištěné jídlo a pití a drobný prezent. Do 50tého místa garantujeme věcné a hodnotné ceny.
Milí příznivci domamilských Rybářských závodů ,dovoluji si Vás pozvat tentokrát v sobotu 29. 4. 2023 k Janíčkovu rybníku Janíčkův rybník Domamil. Závodníci nemusí být členy Rybářského svazu. Jsou to dvoukolové závody, 1 prut, 2 návazce, 1 krmítko, povoleno vnadění, započítávají se úlovky větší 20 cm. Bohatá tombola, občerstvení zajištěno!
I letos měl rybářský veletrh For Fishing 2023 bohatý doprovodný program. Kromě jiného se také vystavovatelé mohli přihlásit s nějakým zajímavým výrobkem do soutěže GRAND PRIX For Fishing 2023. Jde o prestižní záležitost a tak není divu, že se letos soutěže zúčastnily i takové rybářské celebrity, jako Karel Nikl nebo Lukáč Krása. Ovšem hlavní cena letos skončila na Slovensku!