Letos opět proběhne výlov rybníka Broumar v Opočně. Jste srdečně zváni! A pozor, nepřehlédněte soutěž spojenou s tímto výlovem!
Propozice a další info náborových závodů a juniorské ligy v přívlači „Duhák Rachyně“. ČRS, z. s., Středočeský územní svaz a MO Vlašim zvou všechny na 3. ročník dětského náborového závodu v lovu ryb přívlačí „Duhák Rachyně“, který je zároveň i 1. kolem juniorské ligy v přívlači. Závod se koná 13. 4. 2019 na revíru 413 996 Blažejovický potok 2 – Píště (Rachyně).
Rodina Kolowratů má více než 300 leté zkušenosti s rybářským hospodařením. Ve východních Čechách tradičně hospodaří na rybnících v okolí Černíkovic. V současnosti je pověřena hospodařením na vlastních a pronajatých rybnících Správa Kolowratského rybářství se sídlem v Opočně. Celková výměra obhospodařovaných rybníků je kolem 330 ha. Mezi nejvýznamnější z nich patří Broumar v Opočně, Špinka u Červeného Kostelce, Tuří u Slavětína nad Metují nebo Jaroměřský rybník v Jaroměři.
ČRS, z. s., MO Příbram a Středočeský územní svaz pořádají 2. 3. 2019 Náborové halové závody v rybolovné technice.
Ano, je to tak. Každý rybář by měl umět pár základních rybářských uzlů, které mu umožní si uvázat potřebné montáže a návazce. Bez znalostí alespoň několika málo uzlů to prostě nejde, stát se samostatným rybářem a to i přes to, že na rybářském trhu se objevuje čím dál více rybářských návazců navázaných přímo od jednotlivých výrobců. Montáže si nakonec rybář většinou musí umět navázat sám.
Umělá kukuřice se dá použít samostatně nebo v kombinaci s jinými nástrahami. Především při chytání ryb vlasovou metodou, tedy s montáží s háčkem, pod který umisťujeme nástrahu, udělá kus práce. Nejen, že zůstane u háčku i přes úpornou snahu drobnějších rybek ji pozřít, ale také dokáže, v Pop Up variantě, přívěs pod háčkem přizvednout a tak nástrahy na vlasu zatraktivnit. Ne každý rybář ví, že umělé nástrahy jsou také skvělým nosičem pachové stopy…
Zhruba před 150 lety bylo možno ulovit na jediné české řece Labi ryby, které se v jiných řekách v Čechách nevyskytovaly. Bylo to dané tím, že Labe v helgolandském zálivu v Německu ústí do Severního moře. Mnoho mořských ryb se dostalo z moře do Labe a proto se zde náhodně lovily, viz minulý díl, lososi. Ale nejen oni! Jsou zaznamenány úlovky například labských jeseterů. Šlo o jesetera obecného – Acipenser sturio, dnes nazýván jeseter velký. Že šlo o mohutné ryby, dokládají kroniky a staré zápisy.
Langer MediaNet s.r.o.
Chábory 5, 518 01 Podbřezí
IČO: 04732090, DIČ: CZ04732090
Kontakt: 775 684 842
rybarskyrozcestnik(@)seznam.cz
Copyright 2023 ©Rybářský rozcestník. Všechna práva vyhrazena.
Kopírování jakékoliv části webu není povoleno bez souhlasu autora.