Zpomalené i reálné záběry dravých ryb při útocích na drobnější rybky ve sladkovodním akváriu. Na videu lze vidět útoky štik, candátů a také okounů.
Desátý díl pořadu Jak na ryby s Rudou Hrušínským, který v roce 2011 vysílala Česká televize.
Další díl cyklu Jak na ryby s Rudou Hrušínským začíná v klidu a pohodě u vody. Ruda s Pavlem Tomim snídají a čekají na Davida Havlíčka, který jim slíbil, že tentokrát je vezme na parmy. Oba už se těší, ale David nikde. Když se ho dočkají, patřičně komentují jeho svačinku. Sýr, lančmít, rohlíky… S údivem se však dozvídají, že to není svačinka pro lidi, ale pro ryby a hlavně pro parmy. Ještě na tomto břehu si řekneme, na co, kdy a kde parmu lovit. Budeme totiž chytat na druhé straně řeky a neradi bychom si parmy vyplašili. Na gumovém člunu všichni tři přejedou na lovné místo a David nám hned ukáže, jak sbírat chrostíky, protože to je pro parmy úplná lahůdka. Počasí nám bohužel moc nepřeje, silná bouřka a průtrž mračen nás zažene do úkrytu.
Tuto řízkovnici letos na FOR FISHING 2026 představil Jakub Vágner jako jednu ze svých novinek. Jde o vychytanou řízkovnici, která splňuje nároky i těch nejnáročnějších rybářů, jako je právě Jakub. Ten vám svůj BAITBAG představí právě v tomto videu.
I když se mezi rybáři traduje, že tolstolobik se dá ulovit jen náhodně, není to tak úplně pravda. Zde máte montáž, na kterou se již cíleně pár tolstolobiků chytilo. Ovšem pozor! Nejde jen o samotnou montáž, ale také o zakrmovací směs, která by měla být lepivá, s většinou složek, co se budou pomalu vznášet ke dnu a také jednou zásadní složkou, která utvoří kolem háčku tzv. zakrmovací mrak. To je ta vychytávka, která dokáže přelstít tolstolobiky k nasátí háčku.
I když se v zákonech nedočtete, jak plavidla označit, přesto musí být veškeré čluny, kajaky, pramice, dokonce i belly boaty viditelně označeny. Říká to vyhláška č. 67/2015 Sb. Vyhláška o pravidlech plavebního provozu (pravidla plavebního provozu) platná od 15 dubna 2015. A světe div se, většina rybářů toto neví a tak vlastně nevědomky porušuje zákon. Přitom tuto povinnost kontroluje PČR nebo SPS a často dává, i za tento drobný prohřešek, pokuty.
Výrobce chytrého rybářského vybavení – hlásiče záběru Vampire Bite Alarm a chytrého měřicího zařízení Vampire Magic Ball Pro společnost Vampire (FisheeTech Kft.) vstupuje na český a slovenský trh a hledá country manažera, který by vedl značku Vampire na sociálních sítích…
Člověk se stále učí, je to tak. Zrovna nedávno jsem se seznámil s jedním zkušeným rybářem u vody a ten mě ukázal jeho česnekem vytuněnou nakládanou kukuřici. Že česnek často působí na ryby jako magnet, to je mezi rybáři známá věc a tak není divu, že mě nakládaná kukuřice ochucená nastrouhanými, nebo prolisovanými stroužky česneku zaujala. A ne jen mě! V době, kdy se rybám v horkých tropických dnech nechtělo na háček je právě česneková kukuřice dokázala přemluvit.
Langer MediaNet s.r.o.
Chábory 5, 518 01 Podbřezí
IČO: 04732090, DIČ: CZ04732090
Kontakt: 775 684 842
rybarskyrozcestnik(@)seznam.cz
Copyright 2026 ©Rybářský rozcestník. Všechna práva vyhrazena.
Kopírování jakékoliv části webu není povoleno bez souhlasu autora.