Rybářský rozcestník

Montáž návazce na rychloobratlík

Vytvořený návazec ať už na boilies, nebo na jinou nástrahu, je třeba připevnit na obratlík. Ale pokud chci rychle a jednoduše zhotovený návazec vyměnit u vody (např .: za jinou délku, poškozený návazec a jiné), je praktické použít rychloobratlík. Toto video Vám poskytne návod, jak vytvořit smyčku, připevnit návazec k rychloobratlíku a zajistit návazec gumičkou proti zamotávání (Anti tangle sleeves). Tato montáž pak nepovolí ani u těch největšich ryb!

Videa všech montáži použitých ve videu najdete zde: https://www.rybarskyrozcestnik.cz/videa/kategorie/videa-navazovani-rybarskych-uzlu-video-skola-uzlu/

Nejčtenější články

Háček v prstě, či jiné části těla, jak ho dostat ven?

Není větší nepříjemnosti u vody při chytání ryb, než když si rybář zarazí háček hluboko do prstu, či dokonce do jiné části těla. Pak je každá rada drahá, co v tu chvíli dělat. Zabalit nádobíčko a vyrazit ihned na pohotovost, nebo se pokusit háček si sám vytáhnout hned u vody? Ano, někdy si můžeme pomoci sami.

Výroba zakrmovacího praku z petláhve

Zakrmovací prak se používá především na dopravení koulí připravených z lepivé zakrmovací směsi na lovné místo. Je to šikovná pomůcka především pro kapráře. Dá se koupit, ovšem jeho cena je, ve většině rybářských obchodů, poměrně vysoká. Přitom se dá vyrobit téměř bez nákladů, jen z toho, co najdete doma.

Jak nastražit tvrdé pelety na háček, které nemají dírku?

Chytání na peletky je především u krátkodobého lovu ryb často úspěšnější, než na kuličky boilies, proto patří mezi oblíbené nástrahy. Ovšem jak je nastražit, když jsou moc tvrdé a nemají dírku, aby se mohly navázat na přívěs pod háček stejně, jako boilie koule?

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím