Rybářský rozcestník

Výbava na rybaření

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Základním nástrojem na chytání ryb je prut. K němu potřebujeme naviják, vlasec, háček a samozřejmě návnadu. Tak tohle je výbava pro jedince, který se chce rybaření věnovat čistě jako svému hobby, pro ukrácení volného času na chalupě nebo na chatě.

Rybáři, kteří se věnují svému sportu naplno, třeba i závodně, potřebují výbavu na trošku jiné úrovni. Existuje mnoho druhů prutů. Z mnoha materiálů, mnoha tlouštěk i délek. Každý druh je určen pro specifické odvětví rybaření. Muškaření, vláčení, lov kapra, sumce…  Také navijáků je mnoho typů a záleží na výběru rybáře. Každému vyhovuje, v závislosti na tom, který druh rybaření provozuje, jiný.

Opravdu zapálení rybáři používají i pomůcky jako jsou sonary. Jejich pomocí určí teplotu vody, vidí s nimi pod hladinu, určí pohyb ryb a podobně. Umí toho opravdu hodně a to, jaké mají vychytávky, zaleží na typu a samozřejmě i ceně.

Je ale spousta dalších pomůcek, které rybaření dělají atraktivním. Ve specializovaných kamenných i internetových obchodech si jistě vybere začátečník i zkušený matador.

Nejčtenější články

Jak jednoduše opláchnout nafukovací člun

Kdo vozí k vodě nafukovací čluny, moc dobře ví, jak moc po vytažení z vody jsou špinavé, zvláště, pokud je rybář u vody déle a zažije nějakou tu bouřku. Hlavně na řekách se na spodní straně člunu usazuje kde co. A pokud zaprší, či parkujeme s člunem pod stromy, ani vnitřek člunu nebývá neposkvrněný. Kdo by pak chtěl vozit tuto hrubou špínu domů? 🙂

Co vše lze nastražit na přívěs háčku

Kromě klasického boilies, případně pelet lze na přívěs háčku nastražit kde co. Od červů, žížal, ale i jiné živé havěti také různě upravené pečivo, listy, květy či snítky trav nebo rákosu, ale také ovoce. A to nemluvím o sýrech a různých dalších dobrotách, co si rybář odtrhne u huby, aby zvýšil svoji šanci chytit nějakou tu pěknou rybu.

Bonduelle Gold Chilli – kukuřice nejen do chladné podzimní vody

Zkušeným rybářům asi nemusím vysvětlovat, že právě nakládaná kukuřice Bonduelle nejlépe přemlouvá kaprovité ryby k záběru a to jak bílou rybu, tak i kapry a amury. Ale už jste vyzkoušeli chytat ryby na Bonduelle Gold Chilli, tedy ostrou variantu této nakládané kukuřice?