Rybářský rozcestník

Milošova sezóna 2016 časť.6

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Milošova sezóna 2016 časť.6

Štítky:

Milošova sezóna 2016 časť.6

Bol už začiatok apríla a sezóna už bola v plnom prúde. Keďže však bolo práce stále akosi veľa a na ryby už čas nezostával, som naozaj vďační za každú chvíľu strávenú v prírode s prútom v ruke. Aj tak som sa aspoň na pár hodín utrhol a po dvakrát som mal v pláne navštíviť, staré odstavené rameno rieky Nitry pri obci Imeľ.

Vedel som, že tu pláva zopár tých naozajstných starých mohykánov. Kvôli podmienkam nedorástli do obrovských rozmerov, ale čo im chýba do veľkosti, to doháňajú v kráse. Tušil som, že má čaká ťažká misia, kým sa mi podarí niektorého povodiť a naviesť do podberáku. Ale tak ma to baví a každá takáto ryba má pre mňa doslova cenu zlata. Priebeh bol nakoniec celkom jednoduchý, najskôr presný náhod pod previsnuté kríky. Nastražení testovací kriticky vyvážení Kill Krill spolu so Stick Mixom Krill & Fish. Ako prezentácia môj obľúbení Longshang Nailer č.8 s krátkym Mouthsnaggerom a trošku toho môjho rybárskeho šťastia. Pasca zaklapla ideálne a hneď prvý kontakt sa mi podarilo premeniť na jedného z dvoch pôvodných lyscov o ktorých som vedel, že tam plávajú a samozrejme mi behali obaja po rozume. Bol som veľmi šťastní, že mi vodníček zasa raz doprial.

Ďakujem…

Miloš Švihorík

Príspevok Milošova sezóna 2016 časť.6 zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

Termíny vytírání ryb

Znalost měsíců, kdy se tře ten či onen druh ryb, se rozhodně hodí každému rybáři. Právě v době vytírání nemají ryby náladu na nic jiného, než právě na své milostné hrátky. Většinou nepřijímají potravu a tak chytnou rybu, která je právě ve tření, je téměř nemožné. Proto nemá smysl cíleně lovit ten druh, který se zrovna vytírá. Je pravda, že u ryb hájených jejich ochrana probíhá právě v době vytírání, což je logické a tak stejně v tu dobu máme zakázáno hájený druhy ryb chytat. Ovšem pozor. Například počasí některé roky může dobu vytírání opozdit, nebo naopak, při teplém jaru, urychlit. Ale jinak je tato tabulka poměrně přesná!

Drop Shot – základy

Celkově při vedení nástrahy vodou je právě u techniky vláčení zkušenost a um rybáře tou alfou a omegou úspěchu. Ale to vlastně platí pro všechny rybolovné techniky. Některé ovšem vyžadují více znalostí rybáře, než jiné. Bohužel chytat jemnou, případně střední přívlačí s montáží ukončenou olovem a umělou nástrahou upevněnou 40 až 50 cm ode dna vyžaduje ruce i hlavu již protřelého rybáře. Proto doporučuji nejprve pár kilometrů a hodin strávit klasickou vláčkou a až po té, se začít zabývat technikou Drop Shot, která je vhodná spíše pro zkušenější vláčkaře.

Základy lovu ryb pod ledem, tedy tzv. na dírkách

I přes stálé legislativní komplikace se v Česku najdou revíry, kde si lze legálně zachytat ve vyvrtaných dírách v ledu. Je to rybolovná technika, kterou každým rokem podlehne stále více rybářů, kteří se nechtějí smířit s tím, že jim mráz a ledová krusta brání využívat jiné, běžné techniky lovu ryb. Prostě někdo to doma u televize a krbu nevydrží ani v zimě! 🙂

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím