Rybářský rozcestník

Rybolov nás baví deťom

5.6.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Detské preteky 03Rybolov nás baví deťom – Detské rybárske preteky – Sihoť Bánov

V nedeľu 5.6.2016 sa na Sihoti v Bánove uskutočnil 19. ročník detských rybárskych pretkov, ktoré každoročne organizujú bánovskí rybári. Tento ročník v spolupráci s portálom Rybolov nás baví.

Hodinu pred štartom deti postrašila búrka, ale na odchod nikto ani len nepomyslel. Dážď trošku rozhýbal ryby takže o úlovky núdza nebola. Dokonca sa chytil aj menší kaprík. Hneď po štarte padali do vody prvé hrste krmiva. Ryby boli aktívne a po zopár minútach boli prvé úlovky vo vedrách. Deti si užívali krásne počasie a množstvo ulovených rýb.

Detské preteky 06O občerstvenie sa postaral kolektív pizzerie Neapol Pub v Bánove, ktorý si pre deti prichystal sladké palacinky so šľahačkou. Pre hladnejších boli pripravené poplamúchy, ktoré venovala Pekáreň Jozef Oremus v Bánove.

Detské preteky 30Po vážení úlovkov boli aj organizátori prekvapení aké množstvo rýb sa v tomto ročníku ulovilo.

Peter Volárik 1008gPiate miesto obsadil Peter Volárik, ktorému sa podarilo uloviť 1008 gramov rýb.

Roman France 1200gŠtvrté miesto vybojoval Roman France s úlovkami o váhe 1200 gramov.

Dominik Mráz 1340g

Tretie miesto patrilo Dominikovi Mrázovi, ktorému sa v sieťke ocitlo 1340 gramov rýb.

Dominik Kaderábek 1840g

Druhé miesto získal Dominik Kaderábek s celkovou hmotnosťou úlovkov 1840 gramov.

Denis Novotný 1860g

Víťazom sa stal s veľmi tesným rozdielom Denis Novotný, ktorý ulovil 1860 gramov rýb.

Detské preteky 04Ani jedno dieťa však neodišlo s prázdnymi rukami. Každému zúčastnenému sa leskla na hrudi medaila a v ruke držal tašku s krmivami a rybárskymi drobnosťami. Každý odchádzal domov spokojný po krásne strávenom nedeľnom popoludní na čerstvom vzduchu v prírode.

Viac fotografií v galérii.

Príspevok Rybolov nás baví deťom zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

Chytáme candáty

Na candáty můžeme použít několik rybolovných technik. Lze je chytat na položenou jak na mrtvou, tak živou rybku, tak je lovit metodou plavané, tedy pomocí splávku a nejlépe živé nástrahy. Nejaktivnější způsob je pak vláčení na mrtvou rybku, nebo na umělou nástrahu. V tomto článku rozebereme všechny základní metody lovu candátů.

Lov dravců na mrtvou rybku

Ne vždy máme po ruce živé nástražní rybky. Stejně, například štiky, dají často přednost ve sloupci houpajícímu se mrtvému tělu ryby i když o kousek dále se plácá živá nástraha. Stalo se mě to již několikrát, když jsem na jeden prut chytal na živou rybku, na druhém se mě vznášela mrtvá nástraha a paní štika se dala přemluvit právě na tuto „mrtvolku“. Také nahazování s mrtvou rybkou je bez problémů, zatímco živou nástrahu by jsme, díky tvrdému dopadu na hladinu, zbytečně trápili.

Nejlepší letní nástrahy pro kaprovité ryby

V tomto článku jsme si dovolili udělat takový stručný výběr nástrah, s kterými máme dobré zkušenosti při chytání v letních vedrech. Není to žádný objevný článek, jen výčet toho nejlepšího, co můžeme v létě kaprovitým rybám nabídnout. Mladým rybářům může hodně pomoci, staré pak třeba inspiruje k nahození nástrahy, na kterou již dávno zapomněli.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím