Rybářský rozcestník

Každý jinak…

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Každý jinak…

Štítky:

Ahoj Chytil-týme,

koncem července a celý srpen jsem se s Petrem rozhodl navštěvovat jednu svazovou pískovnu. Zatímco Petr vyrážel k vodě v doprovodu své přítelkyně Marci, já jsem se povětšinou vypravil k vodě sám. Každý jsme ovšem pro lov zvolili trochu jinou taktiku.

CAMERA

CAMERA

Petr se rozhodl, chytat výhradně na boilie CHIMERA GREEN. Jeho plán byl „pokusit se zdolat nějakého většího kapra“. Já jsem své vycházky směřoval spíše k četnějším záběrům, a tak jsem krmil vařenou kukuřicí doplněnou řepkou. K tomu jsem dohazoval halibut pelety zalité lososovým olejem.

CAMERA

Na háček jsem dával kukuřici „Sweet corn“. Na druhém prutu jsem zkoušel halibut a red fish peletu. Nakonec se ukázalo, že Petrova taktika byla lepší, i když jsem přesvědčen, že za to mohlo spíše počasí, které Petrovi vyšlo lépe. Dařilo se mu dělat záběry celkem pravidelně, vždy alespoň dva za hodinu.

kluci_barinovi_tune_2016_012

Přesto se mu ale nepovedla žádná větší ryba. Mně se dařilo hůře. Záběrů jsem měl podstatně méně, i když jsem vytáhl větší ryby, jednalo se o kapry a amura do 65 cm. Bohužel na mé výpravy bylo počasí hodně proměnlivé. Nyní už soustředíme veškeré přípravy na podzimní lov na námi tak oblíbenou řeku, kde hodláme chytat již po zbytek sezony.

kluci_barinovi_tune_2016_011

 

Tak snad brzy ahoj.

//za ppcarp Pavel Bařina              www.ppcarp.cz

Příspěvek Každý jinak… pochází z Chytil magazín

Nejčtenější články

ORLÍK AKTUÁLNĚ :-(((

Poté, co jsme v neděli dopoledne chytili pytláka bez dokladů (lovil vesele na dva pruty) a rybáře, který dlouhodobě porušoval řád, jsme si udělali včera odpoledne výlet na Orlík a objeli 20 km břehů. JE NEUVĚŘITELNÉ, co se tam děje. Vesele se vláčí (všichni tedy svorně tvrdili, že si zrovna teď chystají věci na zahájení), loď na vodě plná komplet výbavy na dravce (prut na lov nástražek, dva pruty na tahání rybky, jeden nabitej vláčák, řízkovnice, echolot a příďák), stojan s dvěma pruty a na obou malí okounci, v bednách podměrečné ryby a hájené ryby, vrš plná malých okounků. Vzbudil jsem se s pocitem nesmírného smutku kořeněného beznadějí. Kde to proboha jsme??? SDÍLEJTE TOHLE SVINSTVO, TAKHLE TO DÁL NEJDE.

Zpráva ze zasedání Republikové rady ČRS (červen)

Rada shválila, kromě jiného, návrh změn rybářského řádu pro rok 2019. Konkrétně se jedná o stanovení nejmenší lovné míry okouna říčního na 15 cm, schválení povinnosti mít při lovu ryb podběrák, dále zákaz používání dvoj a trojháčků a omezení lovu na umělou mušku a muškařením na mimopstruhových revírech v období 1.1 až 15.6., dále zákaz lovu na srkačku a zákaz používání vylovovacího háku (gafu).

Nazapomínejte na dodatky v rybářském řádu, mohli by jste přijít o papíry!

Na svazové vodě se musí všichni rybáři řídit rybářským řádem. O tom, jak moc je či není zastaralý, dnes nechci mluvit, ale spíše se s vámi podělím o jedno zjištění. Někteří z nás si zapomínají každý rok přečíst v řádu „Bližší podmínky výkonu rybářského práva“, tedy dodatky k řádu, které jsou vytištěné modře a které někdy zásadně mění například povolenou lovnou délku některých ryb. A tak neznalý rybář si může omylem přivlastnit amura, který má ale v některých krajích aktuálně v dodatcích změněnou lovnou míru z 50 na 70 cm!

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím