Rybářský rozcestník

Každý jinak…

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Každý jinak…

Štítky:

Ahoj Chytil-týme,

koncem července a celý srpen jsem se s Petrem rozhodl navštěvovat jednu svazovou pískovnu. Zatímco Petr vyrážel k vodě v doprovodu své přítelkyně Marci, já jsem se povětšinou vypravil k vodě sám. Každý jsme ovšem pro lov zvolili trochu jinou taktiku.

CAMERA

CAMERA

Petr se rozhodl, chytat výhradně na boilie CHIMERA GREEN. Jeho plán byl „pokusit se zdolat nějakého většího kapra“. Já jsem své vycházky směřoval spíše k četnějším záběrům, a tak jsem krmil vařenou kukuřicí doplněnou řepkou. K tomu jsem dohazoval halibut pelety zalité lososovým olejem.

CAMERA

Na háček jsem dával kukuřici „Sweet corn“. Na druhém prutu jsem zkoušel halibut a red fish peletu. Nakonec se ukázalo, že Petrova taktika byla lepší, i když jsem přesvědčen, že za to mohlo spíše počasí, které Petrovi vyšlo lépe. Dařilo se mu dělat záběry celkem pravidelně, vždy alespoň dva za hodinu.

kluci_barinovi_tune_2016_012

Přesto se mu ale nepovedla žádná větší ryba. Mně se dařilo hůře. Záběrů jsem měl podstatně méně, i když jsem vytáhl větší ryby, jednalo se o kapry a amura do 65 cm. Bohužel na mé výpravy bylo počasí hodně proměnlivé. Nyní už soustředíme veškeré přípravy na podzimní lov na námi tak oblíbenou řeku, kde hodláme chytat již po zbytek sezony.

kluci_barinovi_tune_2016_011

 

Tak snad brzy ahoj.

//za ppcarp Pavel Bařina              www.ppcarp.cz

Příspěvek Každý jinak… pochází z Chytil magazín

Nejčtenější články

Rybářské bajky, mýty, pověry a přísloví

No, co rybář, to nějaká pověra. Někdo jim věří, jiný ne. Ale občas si říkám, že na každém šprochu je pravdy trochu! 🙂 A tak jsem je začal sbírat.

Chov a skladování žížal

Dnes se dají koupit žížalky, či i jiné živé rybí nástrahy, ve specializovaných obchodech, ale leze to dost do peněz. Pak máme další možnosti, jak my rybáři přijít k žížalám. Buď si je pracně nakopeme venku na zahradě, což může být dost zdlouhavé a za sucha či mrazu marný boj, nebo můžeme žížalám vytvořit ideální podmínky a vypěstovat si je doma ve sklepě, nebo na zahradě.

Uzení ryb na sítech

Udírnu jsem vybudoval někdy před 30 lety, je ze šamotových cihel, které drží teplo, obložena břidlicí, je vybudována ve svahu s 2 m náběhem a otvíráním ze shora. Asi před 10 roky jsem do udírny na tyčky připevnil síto a udím vše na sítech jak ryby, maso, ale i houby. Odpadne pracné vyvazování ryb a nehrozí, že nám ryba spadne do udírny a bude znehodnocena. Vyzkoušejte udit ryby na sítech, je to skvělá vychytávka.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím