Rybářský rozcestník

Každý jinak…

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Každý jinak…

Štítky:

Ahoj Chytil-týme,

koncem července a celý srpen jsem se s Petrem rozhodl navštěvovat jednu svazovou pískovnu. Zatímco Petr vyrážel k vodě v doprovodu své přítelkyně Marci, já jsem se povětšinou vypravil k vodě sám. Každý jsme ovšem pro lov zvolili trochu jinou taktiku.

CAMERA

CAMERA

Petr se rozhodl, chytat výhradně na boilie CHIMERA GREEN. Jeho plán byl „pokusit se zdolat nějakého většího kapra“. Já jsem své vycházky směřoval spíše k četnějším záběrům, a tak jsem krmil vařenou kukuřicí doplněnou řepkou. K tomu jsem dohazoval halibut pelety zalité lososovým olejem.

CAMERA

Na háček jsem dával kukuřici „Sweet corn“. Na druhém prutu jsem zkoušel halibut a red fish peletu. Nakonec se ukázalo, že Petrova taktika byla lepší, i když jsem přesvědčen, že za to mohlo spíše počasí, které Petrovi vyšlo lépe. Dařilo se mu dělat záběry celkem pravidelně, vždy alespoň dva za hodinu.

kluci_barinovi_tune_2016_012

Přesto se mu ale nepovedla žádná větší ryba. Mně se dařilo hůře. Záběrů jsem měl podstatně méně, i když jsem vytáhl větší ryby, jednalo se o kapry a amura do 65 cm. Bohužel na mé výpravy bylo počasí hodně proměnlivé. Nyní už soustředíme veškeré přípravy na podzimní lov na námi tak oblíbenou řeku, kde hodláme chytat již po zbytek sezony.

kluci_barinovi_tune_2016_011

 

Tak snad brzy ahoj.

//za ppcarp Pavel Bařina              www.ppcarp.cz

Příspěvek Každý jinak… pochází z Chytil magazín

Nejčtenější články

Přehled svazových revírů: Lov ryb nonstop 2018

Všimli jste si, že počet revírů s nonstop rybolovem se od loňského roku zvýšil..? Nově je výjimka Ministerstva zemědělství udělena také pro revíry Labe 27, Labe 28, Labe 31, Vltava 21-22 (ÚN Hněvkovice), Stonávka 2A a Morava 17 A. U části revírů s výjimkou došlo také k rozšíření platnosti výjimky na měsíc září. Přehled revírů s udělenou výjimkou najdete v tomto článku.

Češi vypěstovali nového kapra! Doplave na stoly už na Vánoce?

Fakulta rybářství a ochrany vod (FROV) Jihočeské univerzity vyšlechtila nové plemeno kapra s názvem amurský lysec, které je odolnější vůči nemocem. Na vývoji pracovali vědci více než 17 let. Amurský lysec je podle nich odolnější především vůči koi herpes viru (KHV), který působí úhyn kaprů.

Rybáři budou moci lovit déle a koupit si lístek na doživotí. Změny chystá ministerstvo zemědělství

Od dubna by se měla změnit doba lovu ryb v mimopstruhových revírech. Od dubna do konce září by mohli rybáři lovit od čtyř do 24 hodin, ve zbytku roku od pěti do 22 hodin. Po vypořádání připomínek to předpokládá vyhláška ministerstva zemědělství, která také zavádí rybářský lístek na dobu neurčitou pro rybáře starší 15 let. Ministerstvo odstoupilo od možnosti zkrácení doby lovu podle přání jednotlivých revírů.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím