Rybářský rozcestník

Každý jinak…

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Každý jinak…

Štítky:

Ahoj Chytil-týme,

koncem července a celý srpen jsem se s Petrem rozhodl navštěvovat jednu svazovou pískovnu. Zatímco Petr vyrážel k vodě v doprovodu své přítelkyně Marci, já jsem se povětšinou vypravil k vodě sám. Každý jsme ovšem pro lov zvolili trochu jinou taktiku.

CAMERA

CAMERA

Petr se rozhodl, chytat výhradně na boilie CHIMERA GREEN. Jeho plán byl „pokusit se zdolat nějakého většího kapra“. Já jsem své vycházky směřoval spíše k četnějším záběrům, a tak jsem krmil vařenou kukuřicí doplněnou řepkou. K tomu jsem dohazoval halibut pelety zalité lososovým olejem.

CAMERA

Na háček jsem dával kukuřici „Sweet corn“. Na druhém prutu jsem zkoušel halibut a red fish peletu. Nakonec se ukázalo, že Petrova taktika byla lepší, i když jsem přesvědčen, že za to mohlo spíše počasí, které Petrovi vyšlo lépe. Dařilo se mu dělat záběry celkem pravidelně, vždy alespoň dva za hodinu.

kluci_barinovi_tune_2016_012

Přesto se mu ale nepovedla žádná větší ryba. Mně se dařilo hůře. Záběrů jsem měl podstatně méně, i když jsem vytáhl větší ryby, jednalo se o kapry a amura do 65 cm. Bohužel na mé výpravy bylo počasí hodně proměnlivé. Nyní už soustředíme veškeré přípravy na podzimní lov na námi tak oblíbenou řeku, kde hodláme chytat již po zbytek sezony.

kluci_barinovi_tune_2016_011

 

Tak snad brzy ahoj.

//za ppcarp Pavel Bařina              www.ppcarp.cz

Příspěvek Každý jinak… pochází z Chytil magazín

Nejčtenější články

Sumec kanibal, aneb čím vším sumci nepohrdnou. Mohou napadnout i člověka?

Kanibalismus u sumců je přirozeným jevem a setkáme se s ním všude, nejen tam, kde je moc přemnožený a má málo potravy. Pokud hájí své teritorium, klidně vystartuje po stejně velkém jedinci, který nepatří mezi jeho nejbližší rodinu. Jde o teritoriální chování. Ovšem cizí jedinci svého druhu nejsou jeho hlavní potravou. Kromě menších ryb nepohrdne ani hlodavci, menšími ptáky apod. Může si ale sumec udělat zálusk i na člověka?

Způsoby uzení ryb

Známe různé způsoby uzení ryb, liší se teplotou kouře, dobou uzení a také trvanlivostí výsledného produktu.

Koule z DECATHLONU jsou trnem v oku některým českým výrobcům

Boilies z DECATHLONU se stále probírá na diskuzních fórech na různých rybářských webech a také na Facebooku. Jde o to, že zásadně konkuruje cenou běžným výrobcům a tak někteří testeři renomovaných značek začali koule z DECATHLONU ve svých článcích hanit. My jsme byli donedávna zcela neutrální, ale po sérií negativních článků na Facebooku jsme se naštvali a zašli do obchodu a „dekatloňácké“ koule koupili. Boilies jsme pak testovali na stojaté svazové vodě, také na jednom soukromém revíru a nakonec i na proudné vodě na Labi. A jak jsme s koulemi dopadli?

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím