Rybářský rozcestník

JARO 2016

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
JARO 2016

Štítky:

Nazdar Chytiláci,

celou loňskou zimu jsem se těšil, až se trochu oteplí a já zase vyrazím na kapry. Absťák se dostavoval častěji a častěji,  tak jsem při toulkách kolem jedné stojaté vody rozkrmil dva fleky. Byla půlka března, ale mě zajímalo, jak se budou ryby chovat ve studené vodě.

Mara_brezen_2016_001

Zvolil jsem menší množství krmení – boilí Banana&Fish menších průměrů na první flek na mělčině a na druhý v hloubce jsem nakobroval asi 2,5kg Chiméry Red 24mm, která mi dobře funguje ve studené vodě. Po třech dnech přípravy místa jsem jeden den krmení vynechal a pak vyrazil na ně.

Mara_brezen_2016_002

Hned po příchodu jsem viděl aktivitu na krmené mělčině. K Banana&Fishce jsem přišpendlil PVA s mikropeletkama a poslal ho do cíle. Sotva jsem nahodil a došpónoval druhý prut, dostal jsem záběr z mělčiny. K menšímu kaprovi se ještě do setmění přidali další dva stejné kategorie. Takové zahájení v půlce března jsem ani nečekal. Pomalu se stmívalo a prut v hloubce mlčel.

Mara_brezen_2016_003

Pííííííííííííííííííííííííííp … probírá mě z mikrospánku v křesle souvislá jízda, která stále neustávala na otáčkách. Trochu v šoku jsem popadl prut. Až po zastavení kapra jsem si uvědomil, že zabral na Chiméru. Poměrně rychle jsem zdolal vysokého šupináče, lepší zahájení jsem si ani nemohl přát. Po ukončení lovu jsem obě místa dokrmil tím, co mi zbylo.

Mara_brezen_2016_004

O dva dny později jsem se opět vydal na místo činu. K mému překvapení se celý den nedělo nic, tak jsem večer přikobroval po deseti kuličkách na každé místo. Aktivita ryb přišla až hodinu po setmění. Nejdříve odjel prut z mělčiny a asi v půlce zdolávačky se propadl swinger i u druhého prutu. Zdolávačku na dva pruty jsem si užil a za chvíli se oba kapři houpali v podběráku. Není nad to spokojeně odcházet od vody ?

Marek Slezák

Příspěvek JARO 2016 pochází z Chytil magazín

Nejčtenější články

Zimní rybářské vybavení pro komfortní rybolov

Ženete se za kapitálními úlovky, nebo máte ambice chytit nejvýše rýmu, ale zrelaxovat se přitom v klidu přírody? Zimní rybaření má svoje nezaměnitelné kouzlo – čistá voda, ticho a jasný svit slunce odrážející se ve třpytu ledových krystalů. A pokud se důkladně vybavíte a obléknete, nemusíte chytit ani onu příslovečnou rýmu. Poradíme vám, co s sebou i na sebe.

Tinktura z koňského kaštanu

Kaštan koňský nebo také jírovec maďal a jeho plody bývají díky velkému obsahu bezpečných přírodních látek, jako jsou flavonoidy a glykosidy součástí mnoha mastí, které mají příznivé účinky na žilní a lymfatický systém. Zkuste si vyrobit domácí tinkturu ze zralých a čerstvých kaštanů, která pomáhá při otokách, křečových žílách, pocitu těžkých nohou.

Rybářský ples v Rožmitále pod Třemšínem

Český rybářský svaz, místní organizace Rožmitál pod Třemšínem zve na tradiční Rybářský ples. Koná se 12. listopadu od 20 hodin v rožmitálském společenském centru. K tanci a poslechu bude hrát skupina Sekvence. Připravena bude bohatá rybí a zvěřinová tombola.