Rybářský rozcestník

Neobalíš, nechytáš!

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Neobalíš, nechytáš!

Štítky:

Po docela dlouhé době mě postihla chuť na nějaký souboj s kaprem. Slovo dalo slovo, vybrala se voda a po práci jsem vyrazil na dvě poznávací kratší vycházky s tím, že trochu okouknu jednu štěrkovnu a připravím místo na dvě celodenní vycházky.

14826365_10206183834875414_1013206114_n

Vše probíhalo podle plánu, jedno vytipované místo jsem krmil a chytal kousek dál, aby tam byl klid a kapři tam v klidu jezdili jenom na kvalitní papání :-)

14826393_10206183844195647_1551796071_n

Za dvě krátké docházky se mě podařil jeden kapřík, jeho rozměr o kousek přesahoval klasickou pánev, takže žádná hitparáda :-)

p1090682_ok

V pátek byl státní svátek, 28. října a proto hurá na celý den k vodě. Brzo ráno byly pruty ve vodě na dva dny krmeném místě. Netrvalo to ani hodinu a přišel první, pak další a další kapři. V celku slušná série se zastavila asi na 10-ti kusech, při čemž největší ryba měla téměř 12 kg. Odpoledne mě na místě vystřídali Pavel s Michalem a ti pokračovali v nastaveném tempu a krásně si zachytali. Vyrazili ještě další den a také se jim podařilo pár hezkých podzimních kaprů různých velikostí.

p1090691_ok

Hodně důležitá byla prezentace nástrah. V chladné vodě bylo zásadní obalování nástrah do těst. Pravidlo bylo jednoduché – chceš chytat ? obal nástrahu do těsta a chytáš ! Novinka  v naší nabídce těsto Chiméra Red šlapala na jedničku. Já sem do toho balil stejnojmenné boilies a Pavel s Michalem do těsta obalovali Fluoro Pop Upky, které se také osvědčily.

14875357_10206183835555431_652396438_n

Za zmínku určitě stojí test pár nových produktů Avid Carp, které jsem si pořídil v průběhu sezony. Bunda Waterproof Jacket v chladném, podzimním a hlavně větrném počasí byla vynikající a splnila mé očekávání. Avid Carp Bobbiny nemusím představovat, šikovný produkt. Organizér Tackle Pouch Large – do toho zase dostanu veškerou potřebnou bižuterii a doplňky na krátké vycházky. Vyměnil jsem také vlasec a zkusil novinku Outline od Avidu. Takže palec nahoru do Anglie ?

Všechny Chytiláky zdraví

Baďa, Pavel a Michal

Příspěvek Neobalíš, nechytáš ! pochází z Chytil magazín

Nejčtenější články

Základní návazce a koncové sestavy pro boilie a pelety

D-Rig, S-rig, plovoucí návazec s Pop Up bolie nebo peletkou, návazce pro lov ve vodním sloupci …. no, pro začínající, ale i mírně pokročilé rybáře těch názvů je až moc! 🙂 Moderní kaprařina má opravdu rozmanité názvosloví různých důmyslných sestav koncových návazců. Jejich použití bývá závislé nejen na typu revíru, ale také na dalších okolnostech, například na hloubce vodního sloupce v místě lovného místa, zda je dno bahnité nebo naopak písečné, mírně zarostlé nebo naopak s hojným rostlinstvem na dně… Ani v tomto článku nedokážeme ukázat všechny možnosti, jak uvázat a nabídnout nástrahu rybám. Najdete zde ale takový základní výběr návazců, které se v dnešní době nejvíce používají při lovu kaprovitých ryb na boilies a pelety.

Trofejní tajmen uloven Češkou v Mongolsku. Měřil 145 cm a vážil hodně přes 30 kg!

Začátkem října ulovila Veronika Kolajová na řece Šiškid v Mongolsku trofejního tajmena v délce 145 cm! Ryba byla přesně změřena za přítomnosti tří svědků, takže veškeré pochybnosti nejsou oprávněné. Veronika s ním bojovala téměř 40 minut. Tento tajmen patří k největším úlovkům posledních let a rozhodně to je nový ženský rekord!

Honza Hubka a Jakub Kolář se stali mistry světa v lovu dravých ryb z lodě!

Přátelé, naše reprezentace získala tento víkend v Anglii stříbrné medaile a posádka Honza Hubka a Jakub Kolář se stali mistry světa v lovu dravých ryb z lodě. Skvělý úspěch a velká gratulace celému týmu. 👍🎸🍀💪🙏👌

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím