Rybářský rozcestník

Neobalíš, nechytáš!

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Neobalíš, nechytáš!

Štítky:

Po docela dlouhé době mě postihla chuť na nějaký souboj s kaprem. Slovo dalo slovo, vybrala se voda a po práci jsem vyrazil na dvě poznávací kratší vycházky s tím, že trochu okouknu jednu štěrkovnu a připravím místo na dvě celodenní vycházky.

14826365_10206183834875414_1013206114_n

Vše probíhalo podle plánu, jedno vytipované místo jsem krmil a chytal kousek dál, aby tam byl klid a kapři tam v klidu jezdili jenom na kvalitní papání :-)

14826393_10206183844195647_1551796071_n

Za dvě krátké docházky se mě podařil jeden kapřík, jeho rozměr o kousek přesahoval klasickou pánev, takže žádná hitparáda :-)

p1090682_ok

V pátek byl státní svátek, 28. října a proto hurá na celý den k vodě. Brzo ráno byly pruty ve vodě na dva dny krmeném místě. Netrvalo to ani hodinu a přišel první, pak další a další kapři. V celku slušná série se zastavila asi na 10-ti kusech, při čemž největší ryba měla téměř 12 kg. Odpoledne mě na místě vystřídali Pavel s Michalem a ti pokračovali v nastaveném tempu a krásně si zachytali. Vyrazili ještě další den a také se jim podařilo pár hezkých podzimních kaprů různých velikostí.

p1090691_ok

Hodně důležitá byla prezentace nástrah. V chladné vodě bylo zásadní obalování nástrah do těst. Pravidlo bylo jednoduché – chceš chytat ? obal nástrahu do těsta a chytáš ! Novinka  v naší nabídce těsto Chiméra Red šlapala na jedničku. Já sem do toho balil stejnojmenné boilies a Pavel s Michalem do těsta obalovali Fluoro Pop Upky, které se také osvědčily.

14875357_10206183835555431_652396438_n

Za zmínku určitě stojí test pár nových produktů Avid Carp, které jsem si pořídil v průběhu sezony. Bunda Waterproof Jacket v chladném, podzimním a hlavně větrném počasí byla vynikající a splnila mé očekávání. Avid Carp Bobbiny nemusím představovat, šikovný produkt. Organizér Tackle Pouch Large – do toho zase dostanu veškerou potřebnou bižuterii a doplňky na krátké vycházky. Vyměnil jsem také vlasec a zkusil novinku Outline od Avidu. Takže palec nahoru do Anglie ?

Všechny Chytiláky zdraví

Baďa, Pavel a Michal

Příspěvek Neobalíš, nechytáš ! pochází z Chytil magazín

Nejčtenější články

Ze zasedání hospodářského odboru při Radě ČRS

HO odbor zasedal 26. 3. a jako hlavní bod programu měl: Vyhodnocení připomínek ÚS ČRS k návrhu změn prostřednictvím úpravy BPVRP/vyhlášky/zákona. Jak jsme vás dříve informovali, Rada ČRS projednala tento materiál s návrhem změn již na svém zasedání 7. 12. 2017. Poté byl materiál podstoupen jednotlivým ÚS k projednání a připomínkování tak, aby HO mohl tyto připomínky projednat na březnovém zasedání a připravit na dubnové jednání Rady vyhodnocení připomínek od jednotlivých ÚS a popřípadě navrhnout řešení v případě shody u všech ÚS.

MOC PRACUJI = KÁRNÉ ŘÍZENÍ?! Opožděný apríl ze západu Čech

Byl na mě podán návrh ke kárnému řízení – opožděný apríl ze západu Čech!? V minulých dnech jsem byl kárnou komisí seznámen s tím, že na mě byl podán návrh na kárné řízení. Volby do čela ČRS, z.s. (dále jen ČRS) jsou sice až v listopadu, ale je vidět, že některým naháním hrůzu už teď. Zděšení, že by pode mnou museli také něco dělat, je tak velké, že na mě jeden z členů Západočeského územního svazu podal návrh k zahájení kárného řízení. Autor “aprílu” je mimo jiné zároveň zaměstnancem tohoto územního svazu, je ve výboru Západočeského územního svazu a jednatelem MO, za kterou se v podání podepsal 😊

Podoustev nebo ostroretka, jak se rozeznají?

I když v našich vodách žije proti moři jen málo ryb, přesto se především u nedospělých jedinců, i některé naše druhy, často pletou. Nezkušeného rybáře pak může zaskočit i větší chycený kus, který vidí poprvé. Mě se to kdysi stalo právě u podoustve říční. I v atlasech, při srovnání s fotografií mnou chyceného jedince, jsem měl problém určit, zda jde o podoustev nebo ostroretku stěhovavou.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím