Rybářský rozcestník

Neobalíš, nechytáš!

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Neobalíš, nechytáš!

Štítky:

Po docela dlouhé době mě postihla chuť na nějaký souboj s kaprem. Slovo dalo slovo, vybrala se voda a po práci jsem vyrazil na dvě poznávací kratší vycházky s tím, že trochu okouknu jednu štěrkovnu a připravím místo na dvě celodenní vycházky.

14826365_10206183834875414_1013206114_n

Vše probíhalo podle plánu, jedno vytipované místo jsem krmil a chytal kousek dál, aby tam byl klid a kapři tam v klidu jezdili jenom na kvalitní papání :-)

14826393_10206183844195647_1551796071_n

Za dvě krátké docházky se mě podařil jeden kapřík, jeho rozměr o kousek přesahoval klasickou pánev, takže žádná hitparáda :-)

p1090682_ok

V pátek byl státní svátek, 28. října a proto hurá na celý den k vodě. Brzo ráno byly pruty ve vodě na dva dny krmeném místě. Netrvalo to ani hodinu a přišel první, pak další a další kapři. V celku slušná série se zastavila asi na 10-ti kusech, při čemž největší ryba měla téměř 12 kg. Odpoledne mě na místě vystřídali Pavel s Michalem a ti pokračovali v nastaveném tempu a krásně si zachytali. Vyrazili ještě další den a také se jim podařilo pár hezkých podzimních kaprů různých velikostí.

p1090691_ok

Hodně důležitá byla prezentace nástrah. V chladné vodě bylo zásadní obalování nástrah do těst. Pravidlo bylo jednoduché – chceš chytat ? obal nástrahu do těsta a chytáš ! Novinka  v naší nabídce těsto Chiméra Red šlapala na jedničku. Já sem do toho balil stejnojmenné boilies a Pavel s Michalem do těsta obalovali Fluoro Pop Upky, které se také osvědčily.

14875357_10206183835555431_652396438_n

Za zmínku určitě stojí test pár nových produktů Avid Carp, které jsem si pořídil v průběhu sezony. Bunda Waterproof Jacket v chladném, podzimním a hlavně větrném počasí byla vynikající a splnila mé očekávání. Avid Carp Bobbiny nemusím představovat, šikovný produkt. Organizér Tackle Pouch Large – do toho zase dostanu veškerou potřebnou bižuterii a doplňky na krátké vycházky. Vyměnil jsem také vlasec a zkusil novinku Outline od Avidu. Takže palec nahoru do Anglie 😉

Všechny Chytiláky zdraví

Baďa, Pavel a Michal

Příspěvek Neobalíš, nechytáš ! pochází z Chytil magazín

Nejčtenější články

Přehled svazových revírů: Lov ryb nonstop 2018

Všimli jste si, že počet revírů s nonstop rybolovem se od loňského roku zvýšil..? Nově je výjimka Ministerstva zemědělství udělena také pro revíry Labe 27, Labe 28, Labe 31, Vltava 21-22 (ÚN Hněvkovice), Stonávka 2A a Morava 17 A. U části revírů s výjimkou došlo také k rozšíření platnosti výjimky na měsíc září. Přehled revírů s udělenou výjimkou najdete v tomto článku.

Rybáři budou moci lovit déle a koupit si lístek na doživotí. Změny chystá ministerstvo zemědělství

Od dubna by se měla změnit doba lovu ryb v mimopstruhových revírech. Od dubna do konce září by mohli rybáři lovit od čtyř do 24 hodin, ve zbytku roku od pěti do 22 hodin. Po vypořádání připomínek to předpokládá vyhláška ministerstva zemědělství, která také zavádí rybářský lístek na dobu neurčitou pro rybáře starší 15 let. Ministerstvo odstoupilo od možnosti zkrácení doby lovu podle přání jednotlivých revírů.

Znají rybáři rybářské přestupky a jejich možný postih?

Je toho docela dost, co můžeme u vody porušit a to ať už úmyslně, nebo jen z nedbalosti či z neznalosti všech rybářských předpisů. V tomto článku naleznete link na PDF, které obsahuje aktuální metodiku vybraných přestupků na úseku rybářství. Rozhodně stojí za nastudování i nám, běžným rybářům i když je prvoplánově určena především pro všechny orgány a instituce zabývající se přestupky na úseku rybářství.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím