Rybářský rozcestník

Neobalíš, nechytáš!

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Neobalíš, nechytáš!

Štítky:

Po docela dlouhé době mě postihla chuť na nějaký souboj s kaprem. Slovo dalo slovo, vybrala se voda a po práci jsem vyrazil na dvě poznávací kratší vycházky s tím, že trochu okouknu jednu štěrkovnu a připravím místo na dvě celodenní vycházky.

14826365_10206183834875414_1013206114_n

Vše probíhalo podle plánu, jedno vytipované místo jsem krmil a chytal kousek dál, aby tam byl klid a kapři tam v klidu jezdili jenom na kvalitní papání :-)

14826393_10206183844195647_1551796071_n

Za dvě krátké docházky se mě podařil jeden kapřík, jeho rozměr o kousek přesahoval klasickou pánev, takže žádná hitparáda :-)

p1090682_ok

V pátek byl státní svátek, 28. října a proto hurá na celý den k vodě. Brzo ráno byly pruty ve vodě na dva dny krmeném místě. Netrvalo to ani hodinu a přišel první, pak další a další kapři. V celku slušná série se zastavila asi na 10-ti kusech, při čemž největší ryba měla téměř 12 kg. Odpoledne mě na místě vystřídali Pavel s Michalem a ti pokračovali v nastaveném tempu a krásně si zachytali. Vyrazili ještě další den a také se jim podařilo pár hezkých podzimních kaprů různých velikostí.

p1090691_ok

Hodně důležitá byla prezentace nástrah. V chladné vodě bylo zásadní obalování nástrah do těst. Pravidlo bylo jednoduché – chceš chytat ? obal nástrahu do těsta a chytáš ! Novinka  v naší nabídce těsto Chiméra Red šlapala na jedničku. Já sem do toho balil stejnojmenné boilies a Pavel s Michalem do těsta obalovali Fluoro Pop Upky, které se také osvědčily.

14875357_10206183835555431_652396438_n

Za zmínku určitě stojí test pár nových produktů Avid Carp, které jsem si pořídil v průběhu sezony. Bunda Waterproof Jacket v chladném, podzimním a hlavně větrném počasí byla vynikající a splnila mé očekávání. Avid Carp Bobbiny nemusím představovat, šikovný produkt. Organizér Tackle Pouch Large – do toho zase dostanu veškerou potřebnou bižuterii a doplňky na krátké vycházky. Vyměnil jsem také vlasec a zkusil novinku Outline od Avidu. Takže palec nahoru do Anglie ?

Všechny Chytiláky zdraví

Baďa, Pavel a Michal

Příspěvek Neobalíš, nechytáš ! pochází z Chytil magazín

Nejčtenější články

Rada ČRS schválila návrh změn rybářského řádu pro rok 2019. Asi nejvýznamnější je zákaz srkaček!

Dodatek k bližším podmínkám výkonu rybářského práva na revírech ČRS pro rok 2019 byl projednán a schválen Radou ČRS 7. června 2018. I když podmínkou platnosti těchto změn je schválení jednotlivých ustanovení tohoto dodatku uživatelem revíru, je již jasné, že od roku 2019 budou někteří rybáři na svazových vodách nuceni změnit své vybavení. Například nově bude muset každý rybář u sebe mít povinně podběrák, což zatím není podmínkou. Dále bude zakázána tzv. pevná srkačka, tedy krmítko s návazcem nebo návazci uvázané k sobě na tvrdo….

Ryby v českých řekách jsou na kokainu, nejvíce sjetí jsou úhoři

Vědci zjistili, že v řekách u velkých měst je poměrně velká koncentrace kokainu. Ten ohrožuje populaci některých ryb. Kokain a další drogy ve vodě představuje velký problém například pro úhoře říčního.

Kolíčky na boilies z drátu

Mikro kolíčky na boilies, které se používají tak, že je zavrtáme do boilie, se dají samozřejmě koupit, ale jejich ceny v rybářských obchodech jsou dost vysoké. Lze si je ale rychle a jednoduše vyrobit doma z tenkého drátu.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím