Rybářský rozcestník

Neobalíš, nechytáš!

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: [email protected], rádi vaše RSS zdarma přidáme!
Neobalíš, nechytáš!

Štítky:

Po docela dlouhé době mě postihla chuť na nějaký souboj s kaprem. Slovo dalo slovo, vybrala se voda a po práci jsem vyrazil na dvě poznávací kratší vycházky s tím, že trochu okouknu jednu štěrkovnu a připravím místo na dvě celodenní vycházky.

14826365_10206183834875414_1013206114_n

Vše probíhalo podle plánu, jedno vytipované místo jsem krmil a chytal kousek dál, aby tam byl klid a kapři tam v klidu jezdili jenom na kvalitní papání :-)

14826393_10206183844195647_1551796071_n

Za dvě krátké docházky se mě podařil jeden kapřík, jeho rozměr o kousek přesahoval klasickou pánev, takže žádná hitparáda :-)

p1090682_ok

V pátek byl státní svátek, 28. října a proto hurá na celý den k vodě. Brzo ráno byly pruty ve vodě na dva dny krmeném místě. Netrvalo to ani hodinu a přišel první, pak další a další kapři. V celku slušná série se zastavila asi na 10-ti kusech, při čemž největší ryba měla téměř 12 kg. Odpoledne mě na místě vystřídali Pavel s Michalem a ti pokračovali v nastaveném tempu a krásně si zachytali. Vyrazili ještě další den a také se jim podařilo pár hezkých podzimních kaprů různých velikostí.

p1090691_ok

Hodně důležitá byla prezentace nástrah. V chladné vodě bylo zásadní obalování nástrah do těst. Pravidlo bylo jednoduché – chceš chytat ? obal nástrahu do těsta a chytáš ! Novinka  v naší nabídce těsto Chiméra Red šlapala na jedničku. Já sem do toho balil stejnojmenné boilies a Pavel s Michalem do těsta obalovali Fluoro Pop Upky, které se také osvědčily.

14875357_10206183835555431_652396438_n

Za zmínku určitě stojí test pár nových produktů Avid Carp, které jsem si pořídil v průběhu sezony. Bunda Waterproof Jacket v chladném, podzimním a hlavně větrném počasí byla vynikající a splnila mé očekávání. Avid Carp Bobbiny nemusím představovat, šikovný produkt. Organizér Tackle Pouch Large – do toho zase dostanu veškerou potřebnou bižuterii a doplňky na krátké vycházky. Vyměnil jsem také vlasec a zkusil novinku Outline od Avidu. Takže palec nahoru do Anglie ?

Všechny Chytiláky zdraví

Baďa, Pavel a Michal

Příspěvek Neobalíš, nechytáš ! pochází z Chytil magazín

Nejčtenější články

Zpráva z MiČR handicapovaných rybářů a žen v plavané 2024

Vážení přátelé sportovní rybařiny, plavané především! O posledním dubnovém víkendu proběhlo na Labi v Mělníku Mistrovství ČR handicapovaných rybářů v plavané s účastí polských závodníků a Mistrovství ČR v plavané žen. Mistrem republiky mezi handicapovanými rybáři se stal Radim Kozlovský z MO Kladruby, domácí šampionkou v plavané je pak Hana Purkrábková z MO Plaňany…

Nejoblíbenější rybářské závody na světě

Svět rybaření a hazardních her má nečekaná spojení, kde se sofistikovaný a zajímavý svět kasin prolíná s vášní pro rybaření. V posledních letech se objevily jedny z nejzajímavějších a nejoblíbenějších automatů, které ztělesňují rybářské umění. Díky odlišnostem a rozmanitosti rybářských témat přitahují tyto hry pozornost jak rybářských nadšenců, tak hráčů.

3. Mistrovství světa v muškaření v kategorii žen a 9. Mistrovství světa v muškaření v kategorii masters (veteránů)

Jihočeský územní svaz a Český rybářský svaz si dovolují pozvat sportovní rybáře na jeden z nejvýznamnějších muškařských závodů na světě, který se bude konat na jihočeských revírech od 19.–25. května 2024.