Rybářský rozcestník

Jarní probouzení

24.2.2016 •
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Pokud už použijete montáž s pevným olovem, pamatujte na pár věcí. Zaprvé zvolte co nejlehčí olovo, které vám umožní dohodit na zvolené místo a udržet tam nástrahu. Kdybyste totiž použili těžké olovo jako v plné sezoně, může se stát, že se ryba chytí, ale jelikož nemá sílu, nedokáže s olovem pohnout a vyvolat záběr. Jeden kolega takto zjara chytal, a jelikož vyvážel, použil těžší olovo. Dva dny byl bez záběru, tak se jel podívat, jestli je vysbíraná návnada. Když přijel do místa, kde umístil montáž, nevěřícně zíral. V čiré vodě krásně viděl, jak je na jeho montáži zaseknutý cca 7kg kapr, který stojí na místě a ani se nehne. Je otázkou, jak dlouho tam visel, každopádně je lepší použít lehčí olovo. Druhá věc, kterou bych doporučil, je velmi krátký návazec. Při jemném nasátí máte u krátkého návazce mnohem větší šance, že háček skončí v tlamě, než u návazce středního či delšího, kde je mnohem vyšší pravděpodobnost, že kapr nástrahu vyplivne, aniž by se zasekl.

 

Spoustu zajímavých postřehů o jarním lovu kaprů naleznete v březnovém Českém rybáři v článku Michala Kučery. V distribuci od 26. 2. 2016! 

Nejčtenější články

Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky? – Výsledky ankety!

Nedávno jsme ukončili hlasování v naší anketě s otázkou: „Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?“ Hlasovalo celkem 3574 čtenářů a poměrně jasně se vyjádřili proti případnému zákazu lovu na živé nástražní rybky na svazových, ale i soukromých vodách v Česku.

Kam v létě za rybařením – tipy na výlety s celou rodinou

Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?

Kde vzít masné červy, když je rybář zapomene doma

Masní červi rozhodně patří mezi nejoblíbenější nástrahu především plavačkářů, ale i rybářů chytající například s feederovými pruty. Právě na menší ryby jde o dokonalou nástrahu. Ovšem co si počít, když je zapomeneme doma?