Rybářský rozcestník

článek: Historie lovu ryb 10. díl: Čemu věřili naši předkové

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
článek: Historie lovu ryb 10. díl: Čemu věřili naši předkové

Štítky:

Tomáš Lotocki: V minulých dílech našeho seriálu jsme si povídali o tom, jakým způsobem naši dávní předkové lovili ryby, jaký k nim měli vztah a co vůbec o přírodě a obyvatelích našich vod věděli. Vnímání reality však bylo v minulosti trošku jiné, než jaké máme my, moderní lidé. Člověk v dávných dobách žil v tajemném světě plném záhad a nevysvětlitelných jevů, věda v dnešním slova smyslu byla ještě v plenkách a tam, kde chyběly potřebné znalosti a informace, nastupovala namnoze fantazie i typická lidská vlastnost: pověrčivost. Zkusme se tedy v tomto díle vcítit do myšlení lidí minulých staletí a řekněme si, jakým způsobem člověk pohlížel na život a chování ryb a nakolik se jeho znalosti vodního světa lišily od našich dnešních vědomostí …

Nejčtenější články

Chytáme candáty

Na candáty můžeme použít několik rybolovných technik. Lze je chytat na položenou jak na mrtvou, tak živou rybku, tak je lovit metodou plavané, tedy pomocí splávku a nejlépe živé nástrahy. Nejaktivnější způsob je pak vláčení na mrtvou rybku, nebo na umělou nástrahu. V tomto článku rozebereme všechny základní metody lovu candátů.

Lov dravců na mrtvou rybku

Ne vždy máme po ruce živé nástražní rybky. Stejně, například štiky, dají často přednost ve sloupci houpajícímu se mrtvému tělu ryby i když o kousek dále se plácá živá nástraha. Stalo se mě to již několikrát, když jsem na jeden prut chytal na živou rybku, na druhém se mě vznášela mrtvá nástraha a paní štika se dala přemluvit právě na tuto „mrtvolku“. Také nahazování s mrtvou rybkou je bez problémů, zatímco živou nástrahu by jsme, díky tvrdému dopadu na hladinu, zbytečně trápili.

Nejlepší letní nástrahy pro kaprovité ryby

V tomto článku jsme si dovolili udělat takový stručný výběr nástrah, s kterými máme dobré zkušenosti při chytání v letních vedrech. Není to žádný objevný článek, jen výčet toho nejlepšího, co můžeme v létě kaprovitým rybám nabídnout. Mladým rybářům může hodně pomoci, staré pak třeba inspiruje k nahození nástrahy, na kterou již dávno zapomněli.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím