Rybářský rozcestník

Bylinky na nakládání ryb – základní směs zalitá olivovým olejem

Omyté, nadrobno nasekané listy čerstvých bylinek, zalité olivovým olejem, vhodné na naložení ryb určených na grilování nebo pečení.

1 náročnost
10 minut
 • 1/2 hrsti nadrobno nasekaných listů čerstvého tymiánu
 • 1/2 hrsti nadrobno nasekaných listů čerstvé bazalky
 • 1/2 hrsti nadrobno nasekaných listů čerstvé petrželky
 • 1/2 hrsti nadrobno nasekaných listů čerstvého estragonu
 • 1/2 hrsti nadrobno nasekaných listů čerstvého koliandru
 • 1/2 hrsti nadrobno nasekaných listů čerstvého rozmarýnu
 • 0,5 l olivového oleje
 • Příprava

  1. Omyté, okapané bylinky nasekáme nadrobno
  2. V míse je spolu smícháme, přilijeme olivový olej, do směsi pak nakládáme ryby určené ke grilování nebo pečešní.

  Doporučení

  Ryby do bylinek nakládáme přes noc. Grilujeme je nebo pečeme otřené a zbavené lístků.

  Nejčtenější články

  Chytáme candáty

  Na candáty můžeme použít několik rybolovných technik. Lze je chytat na položenou jak na mrtvou, tak živou rybku, tak je lovit metodou plavané, tedy pomocí splávku a nejlépe živé nástrahy. Nejaktivnější způsob je pak vláčení na mrtvou rybku, nebo na umělou nástrahu. V tomto článku rozebereme všechny základní metody lovu candátů.

  Nejlepší letní nástrahy pro kaprovité ryby

  V tomto článku jsme si dovolili udělat takový stručný výběr nástrah, s kterými máme dobré zkušenosti při chytání v letních vedrech. Není to žádný objevný článek, jen výčet toho nejlepšího, co můžeme v létě kaprovitým rybám nabídnout. Mladým rybářům může hodně pomoci, staré pak třeba inspiruje k nahození nástrahy, na kterou již dávno zapomněli.

  Lov dravců na mrtvou rybku

  Ne vždy máme po ruce živé nástražní rybky. Stejně, například štiky, dají často přednost ve sloupci houpajícímu se mrtvému tělu ryby i když o kousek dále se plácá živá nástraha. Stalo se mě to již několikrát, když jsem na jeden prut chytal na živou rybku, na druhém se mě vznášela mrtvá nástraha a paní štika se dala přemluvit právě na tuto „mrtvolku“. Také nahazování s mrtvou rybkou je bez problémů, zatímco živou nástrahu by jsme, díky tvrdému dopadu na hladinu, zbytečně trápili.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím