Rybářský rozcestník

Pozvánka na dětský náborový závod do Veselé

ČRS, z. s., MO Mnichovo Hradiště zve na náborový dětský závod, který se koná 10. 6. 2023 na revíru místního významu Veselá. Závod je určen i pro děti nerybáře, které si lov ryb chtějí zkusit….

Kdy: 10. 6. 2023
Kde: RMV Veselá
Startovné: Zdarma

S sebou: Rybářský prut + naviják,
podběrák, vezírek, vyprošťovač háčků,
návnadu, nástrahu, splávky, olůvka, háčky.

Harmonogram

  • Prezentace: 7:30 – 8:00
  • 1. poločas: 8:15 – 10:00
  • Přestávka: 10:00 – 10:30 (občerstvení zajištěno)
  • 2. poločas: 10:45 – 12:30
  • Vyhlášení výsledků: 13:00

Více zde nebo na letáčku: https://www.crs-sus.cz/1/2075/pozvanka-na-detsky-naborovy-zavod-do-vesele

Nejčtenější články

Vytuněná umělá kukuřice

Umělá kukuřice se dá použít samostatně nebo v kombinaci s jinými nástrahami. Především při chytání ryb vlasovou metodou, tedy s montáží s háčkem, pod který umisťujeme nástrahu, udělá kus práce. Nejen, že zůstane u háčku i přes úpornou snahu drobnějších rybek ji pozřít, ale také dokáže, v Pop Up variantě, přívěs pod háčkem přizvednout a tak nástrahy na vlasu zatraktivnit. Ne každý rybář ví, že umělé nástrahy jsou také skvělým nosičem pachové stopy…

Ryba v české kuchyni – 6. díl

Zhruba před 150 lety bylo možno ulovit na jediné české řece Labi ryby, které se v jiných řekách v Čechách nevyskytovaly. Bylo to dané tím, že Labe v helgolandském zálivu v Německu ústí do Severního moře. Mnoho mořských ryb se dostalo z moře do Labe a proto se zde náhodně lovily, viz minulý díl, lososi. Ale nejen oni! Jsou zaznamenány úlovky například labských jeseterů. Šlo o jesetera obecného – Acipenser sturio, dnes nazýván jeseter velký. Že šlo o mohutné ryby, dokládají kroniky a staré zápisy.

Mikbaits Masters 2023

Zveme vás na 2. ročník Mikbaits Masters konaném na Podnovoveském rybníku od 1.6 do 4.6. 2023. Závod probíhá systémem chyt‘ a pust‘. Soutěží dvou-tříčlenná družstva, která loví na 4 pruty, každý prut s jedním návazcem a jedním háčkem. Háčky s protihrotem povoleny! Povolen lov pouze na položenou délka návazce POVOLEN max. 80 cm!