Rybářský rozcestník

Czechbam – pruty ze štípaného bambusu

Jsme bratři Jakub a Jan Obdržálkovi, zabýváme se zakázkovou výrobou prutů ze štípaného bambusu. Pruty kompletujeme pomocí moderních lepidel a laků, zajišťujících dlouhou životnost, flexibilitu a vysokou pevnost. Celý proces stavby prutu včetně jeho jednotlivých komponent je naše pečlivá ruční práce. Důraz klademe na funkčnost, vzhled i kosmetiku prutu. Naším cílem je nabídnout Vám jedinečný zážitek lovu ryb s ručně stavěnými pruty J & J Obdrzalek.

Czechbam - pruty ze štípaného bambusu

Adresa

Kontakt

Jakub a Jan Obdržálkovi

+420 732 442 644, +420 607 834 132

czechbam@gmail.com

http://czechbam.cz/

Využíváme tradičních postupů a osvědčených materiálů:

  • blanky vyrábíme z bambusu Pseudosasa, dříve Arundinaria amabilis
  • kovové komponenty z alpaky
  • rukojeti z výběrového korku, ratanu či březové kůry
  • sedla navijáků ze stabilizovaných kořenic
  • očka z chirurgické oceli, průběžné očko pak dodáváme s výplní z achátu
  • očka vyvazujeme tradiční anglickou hedvábnou nití.

Adresa na stránky na Facebooku zde: www.facebook.com/Czechbam

 

Nejčtenější články

Chytáme candáty

Na candáty můžeme použít několik rybolovných technik. Lze je chytat na položenou jak na mrtvou, tak živou rybku, tak je lovit metodou plavané, tedy pomocí splávku a nejlépe živé nástrahy. Nejaktivnější způsob je pak vláčení na mrtvou rybku, nebo na umělou nástrahu. V tomto článku rozebereme všechny základní metody lovu candátů.

Lov dravců na mrtvou rybku

Ne vždy máme po ruce živé nástražní rybky. Stejně, například štiky, dají často přednost ve sloupci houpajícímu se mrtvému tělu ryby i když o kousek dále se plácá živá nástraha. Stalo se mě to již několikrát, když jsem na jeden prut chytal na živou rybku, na druhém se mě vznášela mrtvá nástraha a paní štika se dala přemluvit právě na tuto „mrtvolku“. Také nahazování s mrtvou rybkou je bez problémů, zatímco živou nástrahu by jsme, díky tvrdému dopadu na hladinu, zbytečně trápili.

Nejlepší letní nástrahy pro kaprovité ryby

V tomto článku jsme si dovolili udělat takový stručný výběr nástrah, s kterými máme dobré zkušenosti při chytání v letních vedrech. Není to žádný objevný článek, jen výčet toho nejlepšího, co můžeme v létě kaprovitým rybám nabídnout. Mladým rybářům může hodně pomoci, staré pak třeba inspiruje k nahození nástrahy, na kterou již dávno zapomněli.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím