Rybářský rozcestník

Czechbam – pruty ze štípaného bambusu

Jsme bratři Jakub a Jan Obdržálkovi, zabýváme se zakázkovou výrobou prutů ze štípaného bambusu. Pruty kompletujeme pomocí moderních lepidel a laků, zajišťujících dlouhou životnost, flexibilitu a vysokou pevnost. Celý proces stavby prutu včetně jeho jednotlivých komponent je naše pečlivá ruční práce. Důraz klademe na funkčnost, vzhled i kosmetiku prutu. Naším cílem je nabídnout Vám jedinečný zážitek lovu ryb s ručně stavěnými pruty J & J Obdrzalek.

Czechbam - pruty ze štípaného bambusu

Adresa

Kontakt

Jakub a Jan Obdržálkovi

+420 732 442 644, +420 607 834 132

czechbam@gmail.com

http://czechbam.cz/

Využíváme tradičních postupů a osvědčených materiálů:

  • blanky vyrábíme z bambusu Pseudosasa, dříve Arundinaria amabilis
  • kovové komponenty z alpaky
  • rukojeti z výběrového korku, ratanu či březové kůry
  • sedla navijáků ze stabilizovaných kořenic
  • očka z chirurgické oceli, průběžné očko pak dodáváme s výplní z achátu
  • očka vyvazujeme tradiční anglickou hedvábnou nití.

Adresa na stránky na Facebooku zde: www.facebook.com/Czechbam

 

Nejčtenější články

Lov úhořů – jak na ně

Někdo nechytne úhoře za celý život, jiný ho dostane na háček při chytání kaprů. Ovšem cílený lov úhořů není zase tak složitý, jen se stačí řídit pár radami a tipy našich pradědů a vyrazit k vodě tehdy, když ostatní od vody utíkají. 🙂

Chytáme na boilies – úplné začátky – návazce a montáže

Chytání na různě velké a barevné kuličky již není ani u nás v Česku žádnou novinkou. Touto asi nejúspěšnější metodou pro lov kaprovitých ryb, cíleně pak hlavně velkých kaprů, propadlo mnoho českých rybářů. A není divu! Nejen, že se často na nastražené boilie nechá přemluvit velký kapr, ale například i amur a další karprovité ryby. Nabídnutým boilie pak někdy nepohrdne ani sumec. V tomto článku pro rybářské elévy, nebo pro ty, co to chtějí teprve s boilies kuličkami poprvé zkusit, si povíme a ukážeme, jak navázat montáže a nabídnout boilies rybám.

Chytání sumců s montáží s podvodním splávkem

Bydlím v kraji, kde všichni co chytají sumce, chytají je tzv. „na trhačku“, tedy pomocí kačeny, ale i bez ní, sestavy uvázané buď na bójce nebo větvi pomocí trhacího vlasce. Tato metoda je velmi účinná předemvším v létě, o prázdninách, ale má dvě úskalí. Funguje hůře na velkých hloubkách a také bez lodi ji nelze použít. Jak tedy lovit sumce, pokud nemáte loď nebo jste u vody s opravdu velkou hloubkou? Je to jednoduché, chytejte sumce pomocí podvodního splávku!

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím