Rybářský rozcestník

Czechbam – pruty ze štípaného bambusu

Jsme bratři Jakub a Jan Obdržálkovi, zabýváme se zakázkovou výrobou prutů ze štípaného bambusu. Pruty kompletujeme pomocí moderních lepidel a laků, zajišťujících dlouhou životnost, flexibilitu a vysokou pevnost. Celý proces stavby prutu včetně jeho jednotlivých komponent je naše pečlivá ruční práce. Důraz klademe na funkčnost, vzhled i kosmetiku prutu. Naším cílem je nabídnout Vám jedinečný zážitek lovu ryb s ručně stavěnými pruty J & J Obdrzalek.

Czechbam - pruty ze štípaného bambusu

Adresa

Kontakt

Jakub a Jan Obdržálkovi

+420 732 442 644, +420 607 834 132

[email protected]

http://czechbam.cz/

Využíváme tradičních postupů a osvědčených materiálů:

  • blanky vyrábíme z bambusu Pseudosasa, dříve Arundinaria amabilis
  • kovové komponenty z alpaky
  • rukojeti z výběrového korku, ratanu či březové kůry
  • sedla navijáků ze stabilizovaných kořenic
  • očka z chirurgické oceli, průběžné očko pak dodáváme s výplní z achátu
  • očka vyvazujeme tradiční anglickou hedvábnou nití.

Adresa na stránky na Facebooku zde: www.facebook.com/Czechbam

 

Nejčtenější články

Vytuněná umělá kukuřice

Umělá kukuřice se dá použít samostatně nebo v kombinaci s jinými nástrahami. Především při chytání ryb vlasovou metodou, tedy s montáží s háčkem, pod který umisťujeme nástrahu, udělá kus práce. Nejen, že zůstane u háčku i přes úpornou snahu drobnějších rybek ji pozřít, ale také dokáže, v Pop Up variantě, přívěs pod háčkem přizvednout a tak nástrahy na vlasu zatraktivnit. Ne každý rybář ví, že umělé nástrahy jsou také skvělým nosičem pachové stopy…

Ryba v české kuchyni – 6. díl

Zhruba před 150 lety bylo možno ulovit na jediné české řece Labi ryby, které se v jiných řekách v Čechách nevyskytovaly. Bylo to dané tím, že Labe v helgolandském zálivu v Německu ústí do Severního moře. Mnoho mořských ryb se dostalo z moře do Labe a proto se zde náhodně lovily, viz minulý díl, lososi. Ale nejen oni! Jsou zaznamenány úlovky například labských jeseterů. Šlo o jesetera obecného – Acipenser sturio, dnes nazýván jeseter velký. Že šlo o mohutné ryby, dokládají kroniky a staré zápisy.

Mikbaits Masters 2023

Zveme vás na 2. ročník Mikbaits Masters konaném na Podnovoveském rybníku od 1.6 do 4.6. 2023. Závod probíhá systémem chyt‘ a pust‘. Soutěží dvou-tříčlenná družstva, která loví na 4 pruty, každý prut s jedním návazcem a jedním háčkem. Háčky s protihrotem povoleny! Povolen lov pouze na položenou délka návazce POVOLEN max. 80 cm!