Rybářský rozcestník

Lesk a bída svazových webů, aneb nezaspali rybáři dobu?

V dnešní moderní době je prezentace na internetu jednou z nejdůležitějších marketingových úkonů. Dnes více než jindy platí, že kdo není na internetu, jako by nebyl. Ovšem nestačí jen hodit pár slov na laciné, zdarma poskytované stránky s nějakou tou fotografií a myslet si, že tím je splněno. Ba naopak. Weby firem, ale i různých občanských sdružení, jsou taková okna do světa dění, které návštěvníkovi ihned odhalí, jako moc to subjekt se svým podnikáním, či jinou činností, myslí vážně. Pravidelně přebíráme články díky RSS kanálu z některých webů ČRS, především krajských a bohužel stránky se někdy kraj od kraje velice liší a to nejen výpovědní hodnotou, například pravidelnými aktualitami, ale i designem. A je toho mnohem více.

moravsky-svaz-webstedocesivychodni-cechycrs-hlavni-webpraha

Asi nejdůležitější je hlavní web ČRS, tedy stránky na internetové adrese: www.rybsvaz.cz. Zde je jejich Print Scrn:

Web ČRS

Co o nich říci. Asi mě dáte zapravdu, že mají své mouchy. Zastaralý design, neimplementace některých moderních funkcí a prvků, které by měly být dnes samozřejmostí na každém dobrém webu. Ovšem abych jen nekritizoval, jejich obsah je pravidelně doplňován, je aktuální a rozhodně je tam mnoho důležitého jak pro obyčejného rybáře, tak pro funkcionáře svazu, ale i pro nerybáře. Někde jsem se dočetl, že se snad pracuje na novém webu ČRS, což kvituji jako dobrý počin, snad to dopadne dobře a nový web ČRS bude moderní a včetně RSS kódů, abychom jeho články mohli dále propagovat na internetu i u nás.

Rozhodně mezi ty lepší stránky bych zařadil také web Středočeského územního svazu. S designem by to chtělo také něco udělat, ale je to web, který má RSS odkazy, také je velice aktuální, snad není den, kdy by se na něm neobjevila nějaká novinka, článek i fotografie z činnosti Středočechů apod. Co se týče pravidelných vkládání článků z činnosti rybářů, je to rozhodně nejaktivnější kraj a na jejich webu se stále něco děje! V naší hitparádě patří v současnosti mezi ty nejaktivnější.

Web Středočeského územního svazu

Pravý opak je web Východočeského územního svazu! Je to příklad diletantismu a toho, jak moc se dá zazdít stránky na internetu. Aktuální vkládání článků se tam děje částečně přes PDF formát, což bylo zastaralé již před 10 lety! Slovo aktuální je pak u tohoto webu pro smích, protože se tam neděje vůbec nic. Není aktualizován, neobjevují se tam žádné zprávy z dění kolem rybářů ve východních Čechách. Mrtvo a pusto. Pro naši redakci velký smutek, protože my v současné době máme sídlo firmy, žijeme a podnikáme právě ve východních Čechách! Ale máme výhodu, rozhodně nás nikdo, po přečtení těchto řádků, nemůže nařknout, že svému územnímu svazu nadržujeme! 🙂

Web Východočeského územního svazu

Zastaralé stránky mají také rybáři na Moravě. Web, který provozuje Moravský rybářský svaz, je také velice zastaralý. Design katastrofa. A aktuálnost? To nevím, protože link na RSS odkazy nemají. Stejně tak u článků chybí datum zveřejnění a tak pokud k nim skočíte jednou za rok, nepoznáte, jak moc se chlubí svojí prací. Link jde zde: http://www.mrsbrno.cz/index.php. Upřímně, Moraváci by měli na prezentaci svého webu dost zapracovat a pravidelně publikovat svoji činnost!

Stránky Moravského rybářského svazu

Asi nemá smysl zde vyjmenovávat všechny svazové weby. Ty si rychle najdete ve vyhledávačích a asi mě dáte za pravdu, že rybáři se zatím s internetem moc nekamarádí. Chtělo by to i na krajských úrovních svou činnost více prezentovat a pochlubit se dobrou prací. Takhle to vypadá, že v některých krajích rybáři nedělají nic a to ani sami pro sebe. Přitom prezentace činnosti na internetu je dnes jedna z nejlevnějších možností, jak se ukázat v tom nejlepším světle nejen před kolegy z jiných krajů, ale i před lidmi, co s rybařením nemají nic společného! Je smutné, když rodič sedne v létě k počítači a začne hledat nějaký ten zájmový kroužek pro své dítko a skončí na stránkách, které sami o sobě nadneseně říkají: „ To dítě dejte jinam, my na to kašleme!“ Ano, i podle prezentace na internetu se dnes rodičové rozhodují, kam a zda vůbec dají své dítě například do rybářského kroužku.

Různé Print Scrn webů …

Těch důvodů je více, proč by rybáři neměli zapomínat na svoji propagaci. Stále vznikají nové a nové soukromé revíry. Což ať chceme nebo ne, je přímá konkurence svazovým vodám. Kvalitní propagace by také mohla například pomoci při prosazování zájmů rybářů při změnách v legislativním procesu našeho státu a je to ho mnohem a mnohem více. Pánové a dámy na krajích, ale i v některých MO, vzpamatujte se a začněte se šikovně „prodávat“ na internetu! Tahle to pro nezasvěcené vypadá, že my rybáři jen sedíme u vody a lelkujeme! 🙂

Nejčtenější články

Od 1. dubna 2018 začnou platit nové denní doby lovu ryb na mimopstruhových revírech!

V minulých dnech byla ministrem zemědělství Ing. Jiřím Milkem podepsána novela vyhlášky č. 197/2004 Sb., k provedení zákona č. 99/2004 Sb., o rybářství, kterou se mění denní doby lovu ryb na mimopstruhových revírech. Novela, jak je zvykem, byla také publikována ve Sbírce zákonů pod č. 25/2018 Sb. v částce 14, která vyšla dne 19.2.2018. Na základě této novely platí, s účinností od 1. dubna 2018, změny denní doby lovu ryb na mimopstruhových revírech. Jaké jsou, najdete v článku.

Výstava RYBAŘENÍ je zrušena. Vedení BVV to zatím tají!

Dnes jsme se od nejmenovaného zdroje dozvěděli smutnou zprávu. Tradiční brněnský veletrh pro milovníky rybaření byl v řádném termínu zrušen! Šušká se, že pro nezájem těch největších rybářských firem na trhu. Co je ale velice zarážející je ten fakt, že nejvyšší vedení BVV to tutlá a zatím odmítá vydat tiskovou zprávu i když veletrh určitě v termínu od 16 do 18.3 2018 nebude! Zda se výstava uskuteční v jiném náhradním termínu, to není zatím jasné.

Neznalost rybářského řádu nebo hloupost rybáře?

Před několika dny začala velká diskuze na Facebooku okolo dvou fotografií úlovkového lístku evidovaného a odevzdaného v MO Brandýs, ve kterém byl zapsán ten fakt, že si rybář během jednoho dne odnesl domů 3 kapry a aby toho nebylo málo, všechny přes 70 cm a to na revíru, kde je nastavený režim K 70!

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím