Rybářský rozcestník

Lesk a bída svazových webů, aneb nezaspali rybáři dobu?

V dnešní moderní době je prezentace na internetu jednou z nejdůležitějších marketingových úkonů. Dnes více než jindy platí, že kdo není na internetu, jako by nebyl. Ovšem nestačí jen hodit pár slov na laciné, zdarma poskytované stránky s nějakou tou fotografií a myslet si, že tím je splněno. Ba naopak. Weby firem, ale i různých občanských sdružení, jsou taková okna do světa dění, které návštěvníkovi ihned odhalí, jako moc to subjekt se svým podnikáním, či jinou činností, myslí vážně. Pravidelně přebíráme články díky RSS kanálu z některých webů ČRS, především krajských a bohužel stránky se někdy kraj od kraje velice liší a to nejen výpovědní hodnotou, například pravidelnými aktualitami, ale i designem. A je toho mnohem více.

moravsky-svaz-webstedocesivychodni-cechycrs-hlavni-webpraha

Asi nejdůležitější je hlavní web ČRS, tedy stránky na internetové adrese: www.rybsvaz.cz. Zde je jejich Print Scrn:

Web ČRS

Co o nich říci. Asi mě dáte zapravdu, že mají své mouchy. Zastaralý design, neimplementace některých moderních funkcí a prvků, které by měly být dnes samozřejmostí na každém dobrém webu. Ovšem abych jen nekritizoval, jejich obsah je pravidelně doplňován, je aktuální a rozhodně je tam mnoho důležitého jak pro obyčejného rybáře, tak pro funkcionáře svazu, ale i pro nerybáře. Někde jsem se dočetl, že se snad pracuje na novém webu ČRS, což kvituji jako dobrý počin, snad to dopadne dobře a nový web ČRS bude moderní a včetně RSS kódů, abychom jeho články mohli dále propagovat na internetu i u nás.

Rozhodně mezi ty lepší stránky bych zařadil také web Středočeského územního svazu. S designem by to chtělo také něco udělat, ale je to web, který má RSS odkazy, také je velice aktuální, snad není den, kdy by se na něm neobjevila nějaká novinka, článek i fotografie z činnosti Středočechů apod. Co se týče pravidelných vkládání článků z činnosti rybářů, je to rozhodně nejaktivnější kraj a na jejich webu se stále něco děje! V naší hitparádě patří v současnosti mezi ty nejaktivnější.

Web Středočeského územního svazu

Pravý opak je web Východočeského územního svazu! Je to příklad diletantismu a toho, jak moc se dá zazdít stránky na internetu. Aktuální vkládání článků se tam děje částečně přes PDF formát, což bylo zastaralé již před 10 lety! Slovo aktuální je pak u tohoto webu pro smích, protože se tam neděje vůbec nic. Není aktualizován, neobjevují se tam žádné zprávy z dění kolem rybářů ve východních Čechách. Mrtvo a pusto. Pro naši redakci velký smutek, protože my v současné době máme sídlo firmy, žijeme a podnikáme právě ve východních Čechách! Ale máme výhodu, rozhodně nás nikdo, po přečtení těchto řádků, nemůže nařknout, že svému územnímu svazu nadržujeme! 🙂

Web Východočeského územního svazu

Zastaralé stránky mají také rybáři na Moravě. Web, který provozuje Moravský rybářský svaz, je také velice zastaralý. Design katastrofa. A aktuálnost? To nevím, protože link na RSS odkazy nemají. Stejně tak u článků chybí datum zveřejnění a tak pokud k nim skočíte jednou za rok, nepoznáte, jak moc se chlubí svojí prací. Link jde zde: http://www.mrsbrno.cz/index.php. Upřímně, Moraváci by měli na prezentaci svého webu dost zapracovat a pravidelně publikovat svoji činnost!

Stránky Moravského rybářského svazu

Asi nemá smysl zde vyjmenovávat všechny svazové weby. Ty si rychle najdete ve vyhledávačích a asi mě dáte za pravdu, že rybáři se zatím s internetem moc nekamarádí. Chtělo by to i na krajských úrovních svou činnost více prezentovat a pochlubit se dobrou prací. Takhle to vypadá, že v některých krajích rybáři nedělají nic a to ani sami pro sebe. Přitom prezentace činnosti na internetu je dnes jedna z nejlevnějších možností, jak se ukázat v tom nejlepším světle nejen před kolegy z jiných krajů, ale i před lidmi, co s rybařením nemají nic společného! Je smutné, když rodič sedne v létě k počítači a začne hledat nějaký ten zájmový kroužek pro své dítko a skončí na stránkách, které sami o sobě nadneseně říkají: „ To dítě dejte jinam, my na to kašleme!“ Ano, i podle prezentace na internetu se dnes rodičové rozhodují, kam a zda vůbec dají své dítě například do rybářského kroužku.

Různé Print Scrn webů …

Těch důvodů je více, proč by rybáři neměli zapomínat na svoji propagaci. Stále vznikají nové a nové soukromé revíry. Což ať chceme nebo ne, je přímá konkurence svazovým vodám. Kvalitní propagace by také mohla například pomoci při prosazování zájmů rybářů při změnách v legislativním procesu našeho státu a je to ho mnohem a mnohem více. Pánové a dámy na krajích, ale i v některých MO, vzpamatujte se a začněte se šikovně „prodávat“ na internetu! Tahle to pro nezasvěcené vypadá, že my rybáři jen sedíme u vody a lelkujeme! 🙂

Nejčtenější články

Lisovaný rohlík s libečkem

Tento fígl používali již staří labští rybáři na začátku minulého století. Jde o to rohlík napařit vodou, do které dáme několik stonků libečku, po vylisování pak nakrájený rohlík s listy čerstvého libečku ještě skladujeme.

Čarování s toustovým chlebem na rybách

Použití toustového chleba na rybách jsem si zamiloval. Jde totiž o atraktivní nástrahu pro téměř všechny býložravé druhy ryb, tedy například karasy, cejny, plotice, tlouště, ale také kapry. Ale jak ho nastražit, aby na háčku, případně i na vlasu pod ním, vydržel co nejdéle? Možností je mnoho, vyzkoušejte některé naše tipy.

Vodní plocha Písková Lhota u Poděbrad (rybářský revír 411 983) očima Rybářského rozcestníku

Nedávno jsem měl možnost strávit několik dní na pískovně u Poděbrad, kam mě pozval předseda SÚS Dušan Hýbner. Uskutečnili se tam totiž rybářské závody, konkrétně klání „O pohár předsedy Středočeského územního svazu“. Po samotných závodech jsem měl pak možnost čtyři dny zůstat v tomto krásném prostředí a také si zachytat. Hned první den jsem zažil setkání nejen s pěkným kaprem, ale především s úžasným jeseterem měřícím více jak 1 metr. A to jsem netušil, že si během mého pobytu, na této vodní ploše, vytáhnu ještě další dva metrové jesetery.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím