Rybářský rozcestník

Lesk a bída svazových webů, aneb nezaspali rybáři dobu?

V dnešní moderní době je prezentace na internetu jednou z nejdůležitějších marketingových úkonů. Dnes více než jindy platí, že kdo není na internetu, jako by nebyl. Ovšem nestačí jen hodit pár slov na laciné, zdarma poskytované stránky s nějakou tou fotografií a myslet si, že tím je splněno. Ba naopak. Weby firem, ale i různých občanských sdružení, jsou taková okna do světa dění, které návštěvníkovi ihned odhalí, jako moc to subjekt se svým podnikáním, či jinou činností, myslí vážně. Pravidelně přebíráme články díky RSS kanálu z některých webů ČRS, především krajských a bohužel stránky se někdy kraj od kraje velice liší a to nejen výpovědní hodnotou, například pravidelnými aktualitami, ale i designem. A je toho mnohem více.

moravsky-svaz-webstedocesivychodni-cechycrs-hlavni-webpraha

Asi nejdůležitější je hlavní web ČRS, tedy stránky na internetové adrese: www.rybsvaz.cz. Zde je jejich Print Scrn:

Web ČRS

Co o nich říci. Asi mě dáte zapravdu, že mají své mouchy. Zastaralý design, neimplementace některých moderních funkcí a prvků, které by měly být dnes samozřejmostí na každém dobrém webu. Ovšem abych jen nekritizoval, jejich obsah je pravidelně doplňován, je aktuální a rozhodně je tam mnoho důležitého jak pro obyčejného rybáře, tak pro funkcionáře svazu, ale i pro nerybáře. Někde jsem se dočetl, že se snad pracuje na novém webu ČRS, což kvituji jako dobrý počin, snad to dopadne dobře a nový web ČRS bude moderní a včetně RSS kódů, abychom jeho články mohli dále propagovat na internetu i u nás.

Rozhodně mezi ty lepší stránky bych zařadil také web Středočeského územního svazu. S designem by to chtělo také něco udělat, ale je to web, který má RSS odkazy, také je velice aktuální, snad není den, kdy by se na něm neobjevila nějaká novinka, článek i fotografie z činnosti Středočechů apod. Co se týče pravidelných vkládání článků z činnosti rybářů, je to rozhodně nejaktivnější kraj a na jejich webu se stále něco děje! V naší hitparádě patří v současnosti mezi ty nejaktivnější.

Web Středočeského územního svazu

Pravý opak je web Východočeského územního svazu! Je to příklad diletantismu a toho, jak moc se dá zazdít stránky na internetu. Aktuální vkládání článků se tam děje částečně přes PDF formát, což bylo zastaralé již před 10 lety! Slovo aktuální je pak u tohoto webu pro smích, protože se tam neděje vůbec nic. Není aktualizován, neobjevují se tam žádné zprávy z dění kolem rybářů ve východních Čechách. Mrtvo a pusto. Pro naši redakci velký smutek, protože my v současné době máme sídlo firmy, žijeme a podnikáme právě ve východních Čechách! Ale máme výhodu, rozhodně nás nikdo, po přečtení těchto řádků, nemůže nařknout, že svému územnímu svazu nadržujeme! 🙂

Web Východočeského územního svazu

Zastaralé stránky mají také rybáři na Moravě. Web, který provozuje Moravský rybářský svaz, je také velice zastaralý. Design katastrofa. A aktuálnost? To nevím, protože link na RSS odkazy nemají. Stejně tak u článků chybí datum zveřejnění a tak pokud k nim skočíte jednou za rok, nepoznáte, jak moc se chlubí svojí prací. Link jde zde: http://www.mrsbrno.cz/index.php. Upřímně, Moraváci by měli na prezentaci svého webu dost zapracovat a pravidelně publikovat svoji činnost!

Stránky Moravského rybářského svazu

Asi nemá smysl zde vyjmenovávat všechny svazové weby. Ty si rychle najdete ve vyhledávačích a asi mě dáte za pravdu, že rybáři se zatím s internetem moc nekamarádí. Chtělo by to i na krajských úrovních svou činnost více prezentovat a pochlubit se dobrou prací. Takhle to vypadá, že v některých krajích rybáři nedělají nic a to ani sami pro sebe. Přitom prezentace činnosti na internetu je dnes jedna z nejlevnějších možností, jak se ukázat v tom nejlepším světle nejen před kolegy z jiných krajů, ale i před lidmi, co s rybařením nemají nic společného! Je smutné, když rodič sedne v létě k počítači a začne hledat nějaký ten zájmový kroužek pro své dítko a skončí na stránkách, které sami o sobě nadneseně říkají: „ To dítě dejte jinam, my na to kašleme!“ Ano, i podle prezentace na internetu se dnes rodičové rozhodují, kam a zda vůbec dají své dítě například do rybářského kroužku.

Různé Print Scrn webů …

Těch důvodů je více, proč by rybáři neměli zapomínat na svoji propagaci. Stále vznikají nové a nové soukromé revíry. Což ať chceme nebo ne, je přímá konkurence svazovým vodám. Kvalitní propagace by také mohla například pomoci při prosazování zájmů rybářů při změnách v legislativním procesu našeho státu a je to ho mnohem a mnohem více. Pánové a dámy na krajích, ale i v některých MO, vzpamatujte se a začněte se šikovně „prodávat“ na internetu! Tahle to pro nezasvěcené vypadá, že my rybáři jen sedíme u vody a lelkujeme! 🙂

Nejčtenější články

ORLÍK AKTUÁLNĚ :-(((

Poté, co jsme v neděli dopoledne chytili pytláka bez dokladů (lovil vesele na dva pruty) a rybáře, který dlouhodobě porušoval řád, jsme si udělali včera odpoledne výlet na Orlík a objeli 20 km břehů. JE NEUVĚŘITELNÉ, co se tam děje. Vesele se vláčí (všichni tedy svorně tvrdili, že si zrovna teď chystají věci na zahájení), loď na vodě plná komplet výbavy na dravce (prut na lov nástražek, dva pruty na tahání rybky, jeden nabitej vláčák, řízkovnice, echolot a příďák), stojan s dvěma pruty a na obou malí okounci, v bednách podměrečné ryby a hájené ryby, vrš plná malých okounků. Vzbudil jsem se s pocitem nesmírného smutku kořeněného beznadějí. Kde to proboha jsme??? SDÍLEJTE TOHLE SVINSTVO, TAKHLE TO DÁL NEJDE.

Zpráva ze zasedání Republikové rady ČRS (červen)

Rada shválila, kromě jiného, návrh změn rybářského řádu pro rok 2019. Konkrétně se jedná o stanovení nejmenší lovné míry okouna říčního na 15 cm, schválení povinnosti mít při lovu ryb podběrák, dále zákaz používání dvoj a trojháčků a omezení lovu na umělou mušku a muškařením na mimopstruhových revírech v období 1.1 až 15.6., dále zákaz lovu na srkačku a zákaz používání vylovovacího háku (gafu).

Nazapomínejte na dodatky v rybářském řádu, mohli by jste přijít o papíry!

Na svazové vodě se musí všichni rybáři řídit rybářským řádem. O tom, jak moc je či není zastaralý, dnes nechci mluvit, ale spíše se s vámi podělím o jedno zjištění. Někteří z nás si zapomínají každý rok přečíst v řádu „Bližší podmínky výkonu rybářského práva“, tedy dodatky k řádu, které jsou vytištěné modře a které někdy zásadně mění například povolenou lovnou délku některých ryb. A tak neznalý rybář si může omylem přivlastnit amura, který má ale v některých krajích aktuálně v dodatcích změněnou lovnou míru z 50 na 70 cm!

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím