Rybářský rozcestník

Kočár jsme Nelince předali, a nejen ten…

Naše rybářka Nelinka už má svůj nový, supermoderní elektrický vozík, na který Středočeský územní svaz zorganizoval sbírku, a které se zúčastnili nejen středočeští rybáři, místní organizace a s námi spolupracující firmy, ale i rybáři z jiných územních svazů.

nelinka6nelinka5nelinka4nelinka7

Dnes dopoledne došlo na rybníku Dvorce během přestávky muškařských náborových závodů k malé slavnosti, kdy přijela Nelinka s maminkou Janou, aby převzala vše, co pro ni rybáři připravili.

Bylo to velmi dojemné, a i některým chlapům, zvyklým u vody na ledasco, se leskly oči. Nejprve předseda našeho územního svazu Dušan Hýbner v krátkosti popsal celý vývoj kolem Nelinky a rybářů.

„Poprvé jsem se setkal s Nelinkou někdy začátkem června, kdy jsem jí předával rybářský lístek a povolenku se základním rybářským vybavením. Hned od prvních chvil mi ta naše holka přirostla k srdci, když jsem viděl, jak ona i její máma bojují s nelehkým osudem. Pak přišlo od nás pozvání na vodnický tábor, kde jsme si ji všichni definitivně zamilovali a řekli jsme si, že chceme pro Nelču udělat víc. Po dohodě s maminkou Nelinky jsme se rozhodli uspořádat sbírku na elektrický vozík. Původně jsme chtěli vybrat asi 260 000 korun, ale během 14 dnů částka narostla na neskutečných 360 000 a museli jsme ji zastavit. Bylo splněno a já jsem byl velmi pyšný na všechny rybáře, i  nerybáře, na naše partnery, prostě na každého, kdo nějakým způsobem  přiložil ruku k dílu. Dokázali jsem velkou věc, a ještě jednou všem děkuji,“ uvedl Dušan Hýbner, který následně předal nádherné kytice, které věnovala Mirka Náglová, Nelince, její mamince a paní Lence Cisárikové z firmy Meyra, která vozíky pro Nelinku vyrobila, a i ona se přidala slevou na ceně vozíků.

Nelinka si to užívá ….

„Jsem dojatý a pyšný na rybáře. Víte, nás často vnímají jako ty blázny, co sedí schouleni u vody, kteří se jen zajímají o své ryby. Dokázali jsme, že to není pravda, že je velké množství rybářů, kteří mají srdce na pravém místě a dokážeme pomoci. Toho si velice vážím,“ řekl místopředseda SÚS Václav Seidl.

A pak se už šlo na dárky. Nejprve Nelinka obdržela spacák a lehátko od jednoho nejmenovaného prodejce  rybářských potřeb, který si přál zůstat v anonymitě. Na další dárky přispěl Slavomír Recman, jenž uspořádal sbírku na rybníku Letny a vybral 3 800 korun. Za ně byla zakoupena štika (polštářek), kterou si Nelča přála, vidlice, druhý spacák, bič, vlasce atd. Dále obdržela bič o českého reprezentanta v plavané Josefa Konopáska a dárek od firmy Monfish.

Přijel i zástupce firmy Mivardi Karel Skalický, jenž Nelince předal šek na 10 000 korun, kbelík rybářských dárků věnovalo RCCC.

A poté již zástupci firmy  Meyra odtajnili nádherný elektrický vozík, který Nelinku, a nejen ji, uchvátil. Museli ji ihned do nového vozíku usadit a už z něho neslezla. „Pojedu s ním až domů,“ prohlásila nadšeně a pak špitla: „Děkuju všem.“

Nelča dostala i druhý vozík, mechanický, který bude využívat na rybolov a zároveň i fusak na nohy, aby nám u vody nezmrzla.

Nelinka …

Dojatá byla i maminka Jana, která při slovech Dušana Hýbnera zamačkávala slzy: „Je to pro nás velká pomoc, něco neuvěřitelného, už jsme nedoufaly, že se něco takového může stát. Vidět takhle spokojenou a zářící tu moji  Kelišku je nejkrásnější odměna pro všechny, kteří nám pomohli a kteří se na sbírce podíleli. Dušane (Dušan Hýbner), nejde ani slovy vyjádřit, co jsi pro nás udělal a hlavně, že ses nenechal odradit. Všem děkuji.“

Pak už se Nelinka nenechala dvakrát pobízet, zařadila na vozíku rychlejší mód „králík“ a projela se po břehu rybníka. „Mám šest rychlostí,“ chlubila se a stihla si i tak trošku zamuškařit.

Co říci závěrem? Přátelé, další slova jsou zbytečná, fotky mluví za vše a my vám všem ještě jednou DĚKUJEME! Líp to říci neumíme!

PS1: V podvečer na facebooku maminka Nelinky hlásí: „Nechce z nového vozíku vůbec dolů…“

PS2: Veškeré vyúčtování zveřejníme na webu SÚS.

Více fotografií najdete zde: crs-sus.cz/kocar-jsme-nelince-predali-a-nejen-ten

Nejčtenější články

Lov úhořů – jak na ně

Někdo nechytne úhoře za celý život, jiný ho dostane na háček při chytání kaprů. Ovšem cílený lov úhořů není zase tak složitý, jen se stačí řídit pár radami a tipy našich pradědů a vyrazit k vodě tehdy, když ostatní od vody utíkají. 🙂

Chytáme na boilies – úplné začátky – návazce a montáže

Chytání na různě velké a barevné kuličky již není ani u nás v Česku žádnou novinkou. Touto asi nejúspěšnější metodou pro lov kaprovitých ryb, cíleně pak hlavně velkých kaprů, propadlo mnoho českých rybářů. A není divu! Nejen, že se často na nastražené boilie nechá přemluvit velký kapr, ale například i amur a další karprovité ryby. Nabídnutým boilie pak někdy nepohrdne ani sumec. V tomto článku pro rybářské elévy, nebo pro ty, co to chtějí teprve s boilies kuličkami poprvé zkusit, si povíme a ukážeme, jak navázat montáže a nabídnout boilies rybám.

Chytání sumců s montáží s podvodním splávkem

Bydlím v kraji, kde všichni co chytají sumce, chytají je tzv. „na trhačku“, tedy pomocí kačeny, ale i bez ní, sestavy uvázané buď na bójce nebo větvi pomocí trhacího vlasce. Tato metoda je velmi účinná předemvším v létě, o prázdninách, ale má dvě úskalí. Funguje hůře na velkých hloubkách a také bez lodi ji nelze použít. Jak tedy lovit sumce, pokud nemáte loď nebo jste u vody s opravdu velkou hloubkou? Je to jednoduché, chytejte sumce pomocí podvodního splávku!

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím