Rybářský rozcestník

FOR FISHING je v plném proudu!

Největší rybářský veletrh v České republice a čtvrtý největší rybářský veletrh v Evropě FOR FISHING byl včera otevřen a to již po osmé! Koná se tradičně na výstavišti PVA EXPO PRAHA. Od včerejška, kdy byl slavnostně zahájen, ho již navštívilo tisíce rybářů! Rybářský rozcestník.cz byl při tom …

FOR FISHING je v plném proudu!

Ano, nejen, že jsem těsně po 10:00, kdy byl veletrh otevřen, také vkročil do objektu výstaviště, ale na rozdíl od běžných návštěvníků, mé první kroky mířily do Press centra, kde jsem se jako novinář musel registrovat. Naštěstí vlídné přijetí, kávička a úsměv ve tvářích děvčat, co to tam mají nastarosti, mě dostala do té pravé novinářské pohody a tak po vypití dobré kávy jsem vyrazil do jedné ze čtyř hal, kde veletrh probíhá.

Nejprve jsem zavítal na stánek Adler.cz a Sumci.com, kde mě kluci v rámci naší spolupráce umístili banner a velký plakát s prezentací našeho webu. Za to jim tímto moc děkuji! Ovšem moc jsem si s klukama nepopovídal, protože na stánku měli, hned po otevření, velký frmol. Není divu, vždyť také prodávají, kromě jiného, skvělé pruty, navijáky či vlasce věhlasných várobců, jako WTF, PENN, STROFT – GTM, ABR, COLOR

Petr Pavel za pultem …

Náš plakát v pozadí …

Vyrazil jsem po dalších stáncích. Hned za rohem jsem narazil na úžasnou expozici historických rybářských pomůcek Zdeňka Hofmana. On a chlapi kolem něj, již mají nasbíráno tisíce prutů, navijáků, ale i dalšího náčiní, které používali k lovu ryb již naši dědové a pradědové! Jejich snaha vybudovat kamenné muzeum historie rybářství mě je známa a je škoda, že jsem se od kluků dozvěděl, že zatím pro toto mmuzeum nenašli vhodné místo. Těším se, až se jim to podaří otevřít první rybářské muzeum v Česku, pak budu rozhodně mezi prvníma, které toto muzeum rybářství navštíví!

Zdeněk Hofman

Exponáty ze sbírky

Jak jsem procházel halu za halou, poustupně jsem nacházel další zajímavé stánky. Mezi ty nejzajímavější jistě patřil stánek se skládacími loděmi. Složit loď během minuty, nebo ji během pár minut rozložit a vyplout na vodu, to mě dostalo. Ve složené podobě nezabere v autě téměř žádné místo! Na zavážení, ale i na chytání z lodi jemnou či středně těžkou přívlačí skvělé.

Skládací loď, velmi praktické!

Jednou z expozic byl i stáněk našeho nejslavnějšího rybáře Jakuba Vágnera. Že je stále populární, bylo poznat podle fronty na podpis, ve které postávali nejen malí, ale i velcí rybáři. S každým se rád vyfotil a vůbec vypadal, že ho i tato část jeho profesního života velice baví.

Jakub Vágner s fanoušky

Že se na rybářském veletrhu objeví několik desíte výrobců koulí, pelet i dalších nástrah a návnad, dipů, past …. to je každému rybáři docela jasné. Je jen na umění každého výrobce, jak atraktivně dokáže pojmenovat a zabalit právě ty své výrobky, aby v takové velké konkurencu uspl. A snad také proto se i letos se s novinkami různých příchutí a vůní roztrhl pytel a tak bylo jen málo rybářů, kteří při odchodu z veletrhu netáhli také nějaký ten pytel s krmením. 🙂 Já jsem navštívil kluky od Bejs Fish. Byli vysmátí a v pohodě. A také proč ne, když jejich nástrahy opravdu fungují a tak se docela dobře prodávají.

Kluci s Bejs Fish, pěkně vysmátí 🙂

Objevil jsem také stánek s bezolovnatými rybářskými zátěžemi z těžkého betonu UFO SINKER, které mají jednu úžasnou vlastnost, dají se dipovat, protože jsou z 10 % nasákavé, což je skvělé na vytvoření pachové stopy na lovném místě. Rozhodně vyzkouším!

UFO SINKER

Další partou, s kterou jsem si dobře popovídal, byli kluci s ČRS MO Kladruby – handicapovaní rybáři. Bezva kluci, rozhodně si nejdu čas se na ně zajet podívat při nějakém závodu, kterého se letos zůčastní.

Kluci s Kladrub …

Nemáte jak se dostat k vodě? Kupte si tříkolku! Na veletrhu se letos objevila pěkná rybářská motorka … nevím jak vy, ale já bych ji využil.

Rybářský moped – tříkolka vhodná k vodě.

Mě osobně, človíčka, co moc nemá rád stany, bivaky a jiné podobné přístřešky, zaujal minikaravan od firmy City Karavan. Malý, šikovný, přitom dobře vybavený, včetně solárního panelu a ledničky. Vážně o jeho koupi uvažuji!

Minikaravan z firmy City Karavan

Když mluvím o pivu, docela mě dostal termoizolační obal na celý kastl piv od firmy R-SPEKT. Dost dobrý. 🙂

Obal na pivo, super nápad!

Potěšilo mě, že jsem na veterhu narazil i na rybářské školy jako Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína z Třeboně, či Střední rybářská škola Vodňany. Musíme si mladé rybáře vychovávat již od raného věku, aby bylo u vody více profesionálů, než pytláků!

Stánek ČRS byl letos opravdu velký a plný dětí, protože součástí výstavní plochy, kromě živých ryb v akváriích, byl i simulátor na chytání ryb. Dost dobré udělátko! Nebýt tolika čekajícíh dětí, sám bych si s chutí tento trenažér vyzkoušel.

Stánek ČRS

Tak to je super mašinka tento rybářský simulátor!

Musím se zde zmínit i bohatém doprovodném programu veletrhu. Je zde rybářské kino, ve kterém se promítají zajímavé rybářské fily a dokumenty, testovací bazén, který je určen na prezentaci vláčecích rybářským nástrah, dále si lze zajít na jednu s odborných přednášek významných českých, ale i zahraničních rybářských celebrit …

A takhle bych mohl pokračovat dále, od 10:00 jsem kroužil po areálu veletrhu skoro do 18:00, tedy až do doby, kdy se veletrh pro návštěvníky uzavírá. Opět mě nezklamal. Tisíce výrobků, stovky prodejců, pár úžasných nápadů, které jsem ještě nikdy neviděl. Také skvělé zázemí pro pořádání takových to setkání a prodejních výstav, bezva lidi spojeni jedním velkým koníčkem. Taková místa mám rád. Vřele doporučuji vyrazit ještě dnes odpoledne, nebo o víkendu do Prahy na PVA EXPO PRAHA, opravdu je naco se dívat a za co utratit nějakou tu korunu!

Nejčtenější články

FOR FISHING 2021

12. rybářský veletrh se letos koná v podzimních dnech a to od 21.10 do 24.10. 2021. Jde o největší rybářský veletrh v ČR. Co tam najdete v heslech: Prezentace nových trendů, představení novinek pro rok 2021, prezentace jednotlivých rybolovných technik, vytvoření rybářského prostředí pro všechny, co propadli krásám rybolovu, vytvoření obchodního prostředí pro vystavovatele v ekonomicky nejsilnějším regionu ČR, doprovodný program, přednášky, soutěže, propagace péče o životní prostředí a čistotu vod…

Novomlýnská nádrž vydala dosud největšího kapra v historii Evropského šampionátu v lovu kaprů!

Na Novomlýnské nádrži se pořádá již pátý ročník Evropského šampionátu v lovu kaprů „Stairs2Hell“. Jejím pořadatelem je společnost European Carp Fishing Association, která se organizací závodů zabývá již řadu let, ve spolupráci s Moravským rybářským svazem a Povodím Moravy. V čele této společnosti stojí manažerka projektu Tereza Asterová, na závodech dále spolupracují ambasador projektu, známý rybář Jakub Vágner a zkušení organizátoři, rybáři a ředitelé závodů, Petr Šurek a Vít Černý. Tento závod má tradici již od roku 2017 a letos se ho účastní 100 tříčlenných týmů z celé Evropy. Vítěz získá 500 000 Kč a věcné ceny v hodnotě přes 200 000 Kč. Jednou z hlavních myšlenek závodu je podpora mladých rybářů při jejich cestě k úžasnému koníčku, proto pořadatel poskytuje dar rybářského vybavení v hodnotě 200 000 Kč na chod dětských rybářských kroužků v rámci Moravského rybářského svazu. Tímto je tento závod naprosto unikátní v rámci celosvětového měřítka.

Rybářský veletrh FOR FISHING už od 21. října 2021 v PVA EXPO PRAHA

Od 21. do 24. října 2021 se v areálu PVA EXPO PRAHA uskuteční oblíbený rybářský veletrh FOR FISHING. Výjimečně v podzimním termínu doplní souběh veletrhů pro celou rodinu. Návštěvníci se mohou těšit na průřez všech rybolovných technik, své si tak na veletrhu najde každý. Nováčky na veletrhu budou česká firma TFE elektronika – výrobce el. signalizátorů FLACARP, anglická kaprařská firma DT BAIT nebo slovenská firma Oukrofishing s.r.o., která se zaměřuje na přívlač.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím