Rybářský rozcestník

Dvorecká muška 2017

Český rybářský svaz, z.s. Středočeský územní svaz MO ČRS Brandýs nad Labem-Stará Boleslav a muškařský klub Monfish junior, z.s. pořádá pod záštitou předsedy SÚS Dušana Hýbnera náborový muškařský závod na rybníku Dvorce pro děti i dospělé. Kde? Rybník Mlynařice 3 – Dvorce č. 411 989.

Pravidla:

Závod proběhne jako závod dvojic podle Soutěžního a závodního řádu pro rok 2017. Dvojici tvoří vždy jeden junior a jeden senior. Dvojice budou nasazeny podle aktuálního žebříčku 2017 pro dospělé a juniory a to tak, že nejvýše postavený dospělý bude přiřazen k nejníže postavenému juniorovi, druhý k předposlednímu …

Maximální počet účastníků je 30 celkem.

Bodování a míra ryb:

Bodují se všechny ryby od 150 mm, jedna ryba jeden bod, za rybu nad 40 cm je započítávána bonifikace 3 body.

O pořadí závodníků v jednotlivém kole rozhoduje počet bodů.

V celkovém vyhodnocení rozhoduje o umístění součet umístění z jednotlivých kol, pak počet ryb v závodě, dále v 1., následně dalších rotacích.

Popis závodní trati a výskyt ryb:

Trať bude rozdělena na dva sektory po obvodě rybníka.

Popis povodí:

Závody se konají na mimopstruhovém rybníku Mlynařice 3 – Dvorce 411989 o výměře 1,5 ha. Břehy jsou travnaté a rovné, dno písčité max. hloubka 3,5 m.

Výskyt ryb:

Pstruh duhový (250 kg), siven americký, kaprovité ryby, bílá ryba, štika, candát.

Místo srazu:

Parkoviště u rybníka.

Strava:

Po celou dobu závodu bude k dispozici čaj, káva a voda. Jídlo není pořadatelem zajišťováno

Startovné:

Ve výši 200,- Kč/jeden závodník bude vybráno při losování. Junioři startovné neplatí!!!

Protesty:

Protesty se podávají písemně s vkladem 1000 Kč, nejpozději třicet minut po ukončení závodu hlavnímu rozhodčímu. Protesty projedná rozhodčí komise.

Sobota 25.11.2017

Program závodu:

7:00 – 08:30 registrace a losování

9:00 – 10:00 1. Kolo 1. rotace

10:15 – 11:15 1. Kolo 2. rotace

11:15 – 12:15 oběd

12:15 – 13:15 2. Kolo 1. rotace

13:30 – 14:30 2. Kolo 2. rotace

15:00 Vyhlášení výsledků

Časový harmonogram průběhu závodu může dle potřeb upravit pořadatel dle vzniklé situace.

Více se dozvíte zde: crs-sus.cz/propozice-zavodu-dvorecka-muska

Nejčtenější články

Okouni jsou nejen hájení, od letošního roku mají i míru!

Kdo byl zvyklý v lednu či únoru počíhat si na okouny, má již druhým rokem smůlu. Okoun se dostal do kategorii ryb, které jsou část roku hájené, tedy nesmí se cíleně chytat a pokud přeci jen skončí na háčku, musí být šetrně puštěné zpět do vody. Ovšem pozor! Letos se ochrana okounů ještě zpřísnila a nově má okoun spodní míru.

Jak na úhoře s feederovým prutem

Ten, kdo propadl chytání na feeder, si rozhodně rád zkusí s tímto prutem i lov úhořů. Feeder je k chytání úhořů stejně dobrý, jako klasické pruty na položenou. Jen se musí vědět, jak na to!

Druhy ryb doporučené k uzení

Následující seznam představuje stručný přehled nejběžnějších druhů ryb vhodných k uzení, které si můžete sami chytit, nebo také koupit v obchodech. Samozřejmě existuje ještě mnoho dalších druhů, které lze rovněž použít k uzení.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím