Rybářský rozcestník

Časopis Rybářství má nový webový kabát

Časopis Rybářství se pouští do online zpravodajství. Zatímco doposud tento tradiční český měsíčník využíval web jako podporu pro klasické tištěné médium, nově bude na stránkách irybarstvi.cz publikovat vlastní články.

Co na novém webu uživatelé naleznou? „Snažili jsme se vyjít čtenářům vstříc v co největší míře. Aby dostali zajímavé a aktuální informace a zároveň aby měli možnost se aktivně zapojovat do tvorby webu,“ řekl šéfredaktor časopisu Ondřej Cupal. Webovou platformu má na starosti David Štrunc.

Obsah serveru irybarstvi.cz má být pestrý. Kromě článků aktuálních či informativních bude redakce produkovat příspěvky založené na zajímavých videích nebo obrazových galeriích. „Tedy přesně to, co jsme doposud v časopise nemohli,“ řekl Cupal.

Aktivně se zapojovat do dění webu budou moci čtenáři několika způsoby. Diskuzemi pod články nebo rozhodováním (například v anketách) o vítězi vybraných soutěží. Své názory pak budou moci prezentovat v sekci Názorník, v níž může každý čtenář otevřít nové téma a pokusit se vyprovokovat diskuzi ostatních čtenářů.

Na web se částečně přesouvá také tradiční soutěž trofejních úlovků NejNej. Soutěžící mohou své příspěvky přihlašovat pomocí formuláře. Výhodou je, že fotografie se ihned po schválení zobrazí na webu v dané sekci, takže se čtenáři budou moci svými úlovky pochlubit kolegům a kamarádům.

Obsah webu se bude z velké části od časopisu lišit, vzájemné vizuální propojení zajišťuje velká obálka aktuálního čísla na hlavní stránce webu. Po jejím rozkliknutí čtenář nalezne text shrnující téma aktuálního měsíčníku, ukázky z tiskových stran, obsah časopisu a jeden „odemčený“ článek v celém znění. Během měsíce se takto odemknou články tři, každý v jiném časovém rozmezí. Toto časové rozmezí bude známé už od začátku každého měsíce.

Chcete-li si prohlédnout nový web, stačí kliknout sem: https://irybarstvi.cz/

Nejčtenější články

Chytáme štiky – vhodné rybolovné techniky

Jak asi každý rybář ví, štika je v českých vodách hned po sumci druhá největší ryba dorůstající délky hodně přes 1 metr. Vážit pak může až ke 35 kg. Ovšem průměrná lovná délka v Česku je jen někde kolem 40 až 70 cm, o váze ryb sotva několika kilogramů. Je to predátor a zdravotní policie v jednom. Ráda totiž loví zraněné a nemocné ryby, nepohrdne ale ani mrtvou rybkou, drobnými hlodavci či mláďaty ptáků. A jak tedy na štiky? Využít můžeme hned několik metod. Chytáme je na plavanou, položenou, nebo také vláčením. Ovšem jde to i na mušku s muškařským náčiním!

Vyvěšená – chytání štik pod špičkou prutu

Tato metoda lovu štik je vhodná všude tam, kde hned u břehu je dost velká hloubka. Pomocí delšího prutu, většího splávku (kačenky) a živé nástražné rybky plavající pod splávkem, se právě štiky vyhledávající kořist u břehu dají často přemluvit k útoku.

Chytání sumců na malých vodách na položenou

Sumce najdeme skoro všude, tedy nejen na velkých údolních nádržích, pískovnách a řekách, ale také v menších potocích a říčkách. Na malé vodě je však třeba přizpůsobit rybářské nádobíčko podmínkám i velikosti ryb. Ale nenechte se zmást. I v malé louži lze chytnout poměrně velkou rybu.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím