Rybářský rozcestník

Časopis Rybářství má nový webový kabát

Časopis Rybářství se pouští do online zpravodajství. Zatímco doposud tento tradiční český měsíčník využíval web jako podporu pro klasické tištěné médium, nově bude na stránkách irybarstvi.cz publikovat vlastní články.

Co na novém webu uživatelé naleznou? „Snažili jsme se vyjít čtenářům vstříc v co největší míře. Aby dostali zajímavé a aktuální informace a zároveň aby měli možnost se aktivně zapojovat do tvorby webu,“ řekl šéfredaktor časopisu Ondřej Cupal. Webovou platformu má na starosti David Štrunc.

Obsah serveru irybarstvi.cz má být pestrý. Kromě článků aktuálních či informativních bude redakce produkovat příspěvky založené na zajímavých videích nebo obrazových galeriích. „Tedy přesně to, co jsme doposud v časopise nemohli,“ řekl Cupal.

Aktivně se zapojovat do dění webu budou moci čtenáři několika způsoby. Diskuzemi pod články nebo rozhodováním (například v anketách) o vítězi vybraných soutěží. Své názory pak budou moci prezentovat v sekci Názorník, v níž může každý čtenář otevřít nové téma a pokusit se vyprovokovat diskuzi ostatních čtenářů.

Na web se částečně přesouvá také tradiční soutěž trofejních úlovků NejNej. Soutěžící mohou své příspěvky přihlašovat pomocí formuláře. Výhodou je, že fotografie se ihned po schválení zobrazí na webu v dané sekci, takže se čtenáři budou moci svými úlovky pochlubit kolegům a kamarádům.

Obsah webu se bude z velké části od časopisu lišit, vzájemné vizuální propojení zajišťuje velká obálka aktuálního čísla na hlavní stránce webu. Po jejím rozkliknutí čtenář nalezne text shrnující téma aktuálního měsíčníku, ukázky z tiskových stran, obsah časopisu a jeden „odemčený“ článek v celém znění. Během měsíce se takto odemknou články tři, každý v jiném časovém rozmezí. Toto časové rozmezí bude známé už od začátku každého měsíce.

Chcete-li si prohlédnout nový web, stačí kliknout sem: https://irybarstvi.cz/

Nejčtenější články

Lisovaný rohlík s libečkem

Tento fígl používali již staří labští rybáři na začátku minulého století. Jde o to rohlík napařit vodou, do které dáme několik stonků libečku, po vylisování pak nakrájený rohlík s listy čerstvého libečku ještě skladujeme.

Čarování s toustovým chlebem na rybách

Použití toustového chleba na rybách jsem si zamiloval. Jde totiž o atraktivní nástrahu pro téměř všechny býložravé druhy ryb, tedy například karasy, cejny, plotice, tlouště, ale také kapry. Ale jak ho nastražit, aby na háčku, případně i na vlasu pod ním, vydržel co nejdéle? Možností je mnoho, vyzkoušejte některé naše tipy.

Vodní plocha Písková Lhota u Poděbrad (rybářský revír 411 983) očima Rybářského rozcestníku

Nedávno jsem měl možnost strávit několik dní na pískovně u Poděbrad, kam mě pozval předseda SÚS Dušan Hýbner. Uskutečnili se tam totiž rybářské závody, konkrétně klání „O pohár předsedy Středočeského územního svazu“. Po samotných závodech jsem měl pak možnost čtyři dny zůstat v tomto krásném prostředí a také si zachytat. Hned první den jsem zažil setkání nejen s pěkným kaprem, ale především s úžasným jeseterem měřícím více jak 1 metr. A to jsem netušil, že si během mého pobytu, na této vodní ploše, vytáhnu ještě další dva metrové jesetery.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím