Rybářský rozcestník

Časopis Rybářství má nový webový kabát

Časopis Rybářství se pouští do online zpravodajství. Zatímco doposud tento tradiční český měsíčník využíval web jako podporu pro klasické tištěné médium, nově bude na stránkách irybarstvi.cz publikovat vlastní články.

Co na novém webu uživatelé naleznou? „Snažili jsme se vyjít čtenářům vstříc v co největší míře. Aby dostali zajímavé a aktuální informace a zároveň aby měli možnost se aktivně zapojovat do tvorby webu,“ řekl šéfredaktor časopisu Ondřej Cupal. Webovou platformu má na starosti David Štrunc.

Obsah serveru irybarstvi.cz má být pestrý. Kromě článků aktuálních či informativních bude redakce produkovat příspěvky založené na zajímavých videích nebo obrazových galeriích. „Tedy přesně to, co jsme doposud v časopise nemohli,“ řekl Cupal.

Aktivně se zapojovat do dění webu budou moci čtenáři několika způsoby. Diskuzemi pod články nebo rozhodováním (například v anketách) o vítězi vybraných soutěží. Své názory pak budou moci prezentovat v sekci Názorník, v níž může každý čtenář otevřít nové téma a pokusit se vyprovokovat diskuzi ostatních čtenářů.

Na web se částečně přesouvá také tradiční soutěž trofejních úlovků NejNej. Soutěžící mohou své příspěvky přihlašovat pomocí formuláře. Výhodou je, že fotografie se ihned po schválení zobrazí na webu v dané sekci, takže se čtenáři budou moci svými úlovky pochlubit kolegům a kamarádům.

Obsah webu se bude z velké části od časopisu lišit, vzájemné vizuální propojení zajišťuje velká obálka aktuálního čísla na hlavní stránce webu. Po jejím rozkliknutí čtenář nalezne text shrnující téma aktuálního měsíčníku, ukázky z tiskových stran, obsah časopisu a jeden „odemčený“ článek v celém znění. Během měsíce se takto odemknou články tři, každý v jiném časovém rozmezí. Toto časové rozmezí bude známé už od začátku každého měsíce.

Chcete-li si prohlédnout nový web, stačí kliknout sem: https://irybarstvi.cz/

Nejčtenější články

Má první rybářská výprava, aneb důkladná domácí příprava

Ano, je to tu, mám platné rybářské doklady, něco jsem se o rybách naučil a tak konečně mohu k vodě si pěkně zachytat. Ale kam vyrazit? A co si kromě základní rybařiny ještě vzít s sebou? Také znalost místa, kde chci chytat, mě může zajistit úspěšný lov, proto neváhejte a poraďte se se zkušenými rybáři, ti vám rádi poradí, kam vyrazit.

Co dělat, když přední brzda navijáku nejde utáhnout

Už se vám někdy stalo, že jste chtěli dotáhnout brzdu navijáku a ono to nešlo? Je to velký průšvih, protože pak nejde ani navinout nahozenou nástrahu ke břehu. Člověk si nějak poradí, ale naviják je s prokluzující brzdou prostě nefunkční. Většinou jde o stržení závitu ve středu krytu brzdy. Co s tím, vyhodit naviják? Ne! Jedno relativně prosté a levné řešení existuje. Lze obrátit mosazný střed.

Základní dělení rybářských navijáků

Rozhodně není dobré podcenit samotný výběr navijáku, je to totiž důležitá součást celé rybářské výbavy. Právě kvalitní, dobře zvolený, naviják může velmi zpříjemnit nejen samotné zdolávání ryb, ale i ostatní práci s prutem. A naopak nekvalitní, nebo nevhodně zvolený naviják, dokáže zkazit celý zážitek z rybaření, nebo případně dokonce zapříčinit ztrátu případného úlovku.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím