Rybářský rozcestník

Časopis Rybářství má nový webový kabát

Časopis Rybářství se pouští do online zpravodajství. Zatímco doposud tento tradiční český měsíčník využíval web jako podporu pro klasické tištěné médium, nově bude na stránkách irybarstvi.cz publikovat vlastní články.

Co na novém webu uživatelé naleznou? „Snažili jsme se vyjít čtenářům vstříc v co největší míře. Aby dostali zajímavé a aktuální informace a zároveň aby měli možnost se aktivně zapojovat do tvorby webu,“ řekl šéfredaktor časopisu Ondřej Cupal. Webovou platformu má na starosti David Štrunc.

Obsah serveru irybarstvi.cz má být pestrý. Kromě článků aktuálních či informativních bude redakce produkovat příspěvky založené na zajímavých videích nebo obrazových galeriích. „Tedy přesně to, co jsme doposud v časopise nemohli,“ řekl Cupal.

Aktivně se zapojovat do dění webu budou moci čtenáři několika způsoby. Diskuzemi pod články nebo rozhodováním (například v anketách) o vítězi vybraných soutěží. Své názory pak budou moci prezentovat v sekci Názorník, v níž může každý čtenář otevřít nové téma a pokusit se vyprovokovat diskuzi ostatních čtenářů.

Na web se částečně přesouvá také tradiční soutěž trofejních úlovků NejNej. Soutěžící mohou své příspěvky přihlašovat pomocí formuláře. Výhodou je, že fotografie se ihned po schválení zobrazí na webu v dané sekci, takže se čtenáři budou moci svými úlovky pochlubit kolegům a kamarádům.

Obsah webu se bude z velké části od časopisu lišit, vzájemné vizuální propojení zajišťuje velká obálka aktuálního čísla na hlavní stránce webu. Po jejím rozkliknutí čtenář nalezne text shrnující téma aktuálního měsíčníku, ukázky z tiskových stran, obsah časopisu a jeden „odemčený“ článek v celém znění. Během měsíce se takto odemknou články tři, každý v jiném časovém rozmezí. Toto časové rozmezí bude známé už od začátku každého měsíce.

Chcete-li si prohlédnout nový web, stačí kliknout sem: https://irybarstvi.cz/

Nejčtenější články

Bivakování u vody aneb problémy kolem pobytu u vody a to nejen v nočních hodinách

Bohužel stanovat si nemůžeme, kde se nám zachce. I když dnes legislativou není obecně zakázané bivakovat na státních pozemcích, přesto si nemůžeme všude rozložit stan a přenocovat. Buď to místně zakazují obecní nebo městské vyhlášky, nebo i některé zákony na ochranu přírody. Pak také musíme ctít soukromé pozemky, kde jen vlastník pozemku nám může povolit tento užívat, například také k přenocování. A co my rybáři? Máme nějakou výjimku nebo legislativa na nás nemyslí? Obecně má rybář právo se skrýt před deštěm a větrem, ovšem bližší specifikace v zákonech není, myslím tím upřesnění, kde je hranice mezi přístřeškem proti dešti a stanem, který již mnohým vadí…

Chytání sumců s montáží s podvodním splávkem

Bydlím v kraji, kde všichni co chytají sumce, chytají je tzv. „na trhačku“, tedy pomocí kačeny, ale i bez ní, sestavy uvázané buď na bójce nebo větvi pomocí trhacího vlasce. Tato metoda je velmi účinná především v létě, o prázdninách, ale má dvě úskalí. Funguje hůře na velkých hloubkách a také bez lodi ji nelze použít. Jak tedy lovit sumce, pokud nemáte loď nebo jste u vody s opravdu velkou hloubkou? Je to jednoduché, chytejte sumce pomocí podvodního splávku!

Chleba či rohlík nastražený pomocí gumičky a roztahovače kroužků

Nastražit pomocí gumiček a roztahovače kroužků lze jak peletky, tak po mírné úpravě i bolies koule. Ale co tak zkusit nastražit chlebovou kůrku či jiné pečivo? Jde to!

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím