Lov na položenou s nástrahou nabídnutou rybám ve vodním sloupci dále ode dna a hladiny. Zátěž je průběžná, umožňující akční nastavení hloubky nástrahy bez potřeby vytáhnout ji z vody.
Na kmenový vlasec navlékneme očko s karabinkou nebo průběžný klips, pak stoper, tedy větší umělohmotnou nebo gumovou kuličky či váleček, kmenový vlasec ukončíme obratlíkem s karabinkou. Na karabinku pak navlékneme očko montáže s plovoucí nástrahou a háčkem.
Nahodíme oba pruty, jeden nastavíme s nástrahou tak 50 cm pod hladinou, druhý posuneme o dalších 30 cm do větší hloubky. Lovné místo zakrmíme, chytáme-li ve vodním sloupci, pak návnadou, která buď po dopadnutí na hladinu pomalu klesá ke dnu, nebo naopak, například pomocí PVA sáčku nahodíme návnadu, která pak postupně vyplavává vodním sloupcem nahoru směrem k hladině. Takto zajistíme zájem ryb o celý sloupec lovného místa.
Pokud do 30 minut nepřijde záběr stáhneme obě nástrahy o dalších 30 cm směrem ke dnu. Touto metodou by jsme dříve nebo později měli narazit na ryby a tedy měl by nám přijít záběr. Samozřejmě že to celé jde obrátit a začít pročesávat vodu naopak, pěkně ode dna. Každý den je to jiné a tak je důležité u prutů nespat, ale poctivě pročesávat celý sloupce vody až do prvního záběru. Pak druhý prut nastavíme stejně. A pokud záběry opět přestanou, stačí začít opět s jedním prutem prohledávat další vrstvy vody, kam se kapři přemístili.
Video, jak to celé funguje: Montáž pro chytání ve vodním sloupci