Rybářský rozcestník

Chytání velkých kaprů u břehu

Často u vody vídávám, jak se snaží někteří rybáři nahodit nástrahu co nejdále od břehu. A je pravda, že na některé vodě je to nutností. Ale jsou revíry, kde stačí chytře zakrmit tzv. pod nohama a chytat i velké kapry jen kousek od břehu. A proč také ne? Stačí být tiše a najít to správné místo na zakrmení! Toto video ukazuje, že i u břehu se dá vytáhnout několik pěkných, větších kaprů. Hlavním hrdinou tohoto videa je Mišel Zadravec, kterého asi někteří znáte také díky společnosti, kterou založil a která se zabývá kvalitní výrobou nástrah a návnad na kapry.

Nejčtenější články

NONSTOP revíry 2023

V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci, tedy 24 hodin, ale pozor, za určitých podmínek a hlavně co územní svaz, to často různé termíny zahájení, nebo naopak ukončení výjimky pro lov v režimu non-stop!

Úskalí chytání kaprů pomocí člunu a sklopné tyčové bójky

Chytat kapry na větší vzdálenosti pomocí člunu a tyčové bójky je jen pro zkušené a dost otrlé rybáře. Nejde o to zavést bójku, ale také se k ní dostat s prutem a rybou na konci prutu a to i za škaredého počasí, ze větru, při velkých vlnách. Velký kapr totiž dokáže tahat jako kůň a zapomeňte na to, že by jste pěkného cvalíka dokázali dostat ke břehu pomocí klasického namotávání vlasce či šňůry ze břehu. A pokud ano, rybu by jste tak unavili, že by měla malou šanci na přežití. Jde o pokročilou kaprařinu, která nejen že není levná, ale také vyžaduje rybáře s velkým srdcem.

Rybářský veletrh FOR FISHING se vrací do své původní kondice

Svátek všech rybářů, veletrh FOR FISHING, se po roce vrací do letňanského areálu PVA EXPO PRAHA. V polovině února se na výstavní ploše přes 10 000 m2 představí více než 120 firem z Čech i zahraničí, chybět nebudou ani významné osobnosti z oblasti rybaření se zajímavými přednáškami nebo návštěvnická soutěž.