Rybářský rozcestník

Rybářské závody o živého čuníka 2021

Český rybářský svaz MO Letohrad pořádá v Lukavici na rybníku Mostiska v sobotu 18.9.2021 XV. ročník rybářských závodů o živého čuníka. Dobře zarybněná voda, bohaté ceny. Tři kategorie. Pro úspěšné v každé kategorii jsou připraveny hodnotné ceny a poháry. Hlavní cenou je živý čuník. Pro účastníky i ostatní návštěvníky je zajištěno občerstvení v podobě rybích specialit – uzených i pečených.

rybářskéletáček

Program:

  • 5.00- 7.00 Presence přijď včas
  • 7.00- 9.30 1. Poločas chyť co nejvíce
  • 9.30- 10.30 Přestávka pořádně se posilni
  • 10.30- 13.00 2. Poločas ukaž, co umíš a vyhraj
  • 14.00- 14.30 Vyhlášení výsledků nemusíš vyhrát, ale zúčastni se

Podmínky závodu:

1. Startovné je 400 KČ.

2. Je povoleno lovit na 1 prut, max. 2 návazce.

3. Nástrahy a návnady jsou povoleny dle RŘ pro vody MP.

4. Je povoleno vnadit před i během závodu.

5.

  • 1. kategorie: Soutěžní rybou je kapr, amur, tolstolobik, lín, štika, candát, sumec, úhoř. Hodnotí se: 1 cm – 1 bod
  • 2.kategorie: Hodnotí se každá ulovená ryba 1 kus – 1 bod
  • 3.kategorie: ocenění za největší + nejtěžší rybu
  • Soutěží se o největší počet získaných bodů.

6. Závody se konají za každého počasí.

7. Pro úspěšné jsou v každé kategorii připraveny hodnotné ceny, poháry

8. Občerstvení zajištěno. Rybí speciality, uzené, pečené.

Hlavní cena Živý čuník

Za největší a nejtěžší rybu: 1g = 1 bod + 1 cm = 1 bod.

Příklad: kapr 48 cm a 2.55 kg = 48 bodů + 2 550 bodů = 2 598 bodů.

Před závody budou vysazeny ryby.

Informace o závodech na:

  • tel. 728 297 918

Dále na stránkách MO zde: https://www.crsletohrad.cz/

Nejčtenější články

Termíny vytírání ryb

Znalost měsíců, kdy se tře ten či onen druh ryb, se rozhodně hodí každému rybáři. Právě v době vytírání nemají ryby náladu na nic jiného, než právě na své milostné hrátky. Většinou nepřijímají potravu a tak chytnou rybu, která je právě ve tření, je téměř nemožné. Proto nemá smysl cíleně lovit ten druh, který se zrovna vytírá. Je pravda, že u ryb hájených jejich ochrana probíhá právě v době vytírání, což je logické a tak stejně v tu dobu máme zakázáno hájený druhy ryb chytat. Ovšem pozor. Například počasí některé roky může dobu vytírání opozdit, nebo naopak, při teplém jaru, urychlit. Ale jinak je tato tabulka poměrně přesná!

Drop Shot – základy

Celkově při vedení nástrahy vodou je právě u techniky vláčení zkušenost a um rybáře tou alfou a omegou úspěchu. Ale to vlastně platí pro všechny rybolovné techniky. Některé ovšem vyžadují více znalostí rybáře, než jiné. Bohužel chytat jemnou, případně střední přívlačí s montáží ukončenou olovem a umělou nástrahou upevněnou 40 až 50 cm ode dna vyžaduje ruce i hlavu již protřelého rybáře. Proto doporučuji nejprve pár kilometrů a hodin strávit klasickou vláčkou a až po té, se začít zabývat technikou Drop Shot, která je vhodná spíše pro zkušenější vláčkaře.

Základy lovu ryb pod ledem, tedy tzv. na dírkách

I přes stálé legislativní komplikace se v Česku najdou revíry, kde si lze legálně zachytat ve vyvrtaných dírách v ledu. Je to rybolovná technika, kterou každým rokem podlehne stále více rybářů, kteří se nechtějí smířit s tím, že jim mráz a ledová krusta brání využívat jiné, běžné techniky lovu ryb. Prostě někdo to doma u televize a krbu nevydrží ani v zimě! 🙂

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím