Kdo jednou vyzkoušel PVA punčochu s pěchovačem, určitě si obojí zařadil do své základní výbavy. PVA materiály obecně pomáhají dopravit na lovné místo těsně k háčku krmení a tak zajistit větší šanci, že se dočkáme záběru. Ovšem když něco dobře funguje, tak je to oblíbené a tak i cena bývá vyšší. Ovšem i tak se dá nakupovat s rozmyslem a nakupovat výhodně. Například proč kupovat pořád dokola pěchovače s punčochou, když lze koupit jen samotnou punčochu a pěchovač použít ten, co již máte ve své výbavě.
Číst článek
Asi každý již držel v ruce houbičku na nádobí, i když se třeba vyhýbá kuchyni, jak jen může. Přesto se vyplatí si ji brát na ryby a to nejen na mytí nádobí. Můžeme ji použít třeba jako nosič vůní a chutí, nebo na ni lze dokonce chytat. Ovšem také se hodí jako pomocník při vyvážení krmení a nástrahy například s dálkově ovládanou lodičkou.
Číst článek
Obal na pruty si můžete samozřejmě koupit. Ale nejen pro šetřílky tu máme tip na obal na pruty ušitý ze starých džínsů. A nemusí jít jenom o obal na pruty, stejně tak si do přešitých riflí můžete k vodě nosit podběrák, stojan, vidličky…
Číst článek
Pomocí drtičky na boilies lze rozdrtit jak vařenou, tak nakládanou kukuřici. Spolu se slupkami jde o úžasnou surovinu do zakrmovacích směsí. Kalí vodu a vytváří výraznou chuťovou stopu na lovném místě. Podrcené části kukuřice stačí zamíchat do vnadící směsi, ta zásadně sníží vlhkost kukuřičné kaše a tak touto směsí jde chytat jak například s feederovými krmítky, tak směsí můžeme plnit punčochy či sáčky z PVA materiálu.
Číst článek
Kdo pravidelně jezdí k vodě a používá plynové bomby ví, že především v podzimních a zimních měsících, když přituhne, je venku pod 10 °C, ale i méně, plyn zlobí, nemá takový výkon, jako v letních měsících, když je okolní teplota mnohem a mnohem vyšší. Pak se hodí bombu uchovávat v teple. Ale jak to zařídit?
Číst článek
Došel vám oblíbený dip, nebo prostě rádi zkoušíte něco nového a nejste lakomí, obětujte panák vašeho oblíbeného sladkého likéru a použijte ho jako dip, možná vás překvapí, že i některé ryby, pokud mají možnost, jsou pěkné násosky.
Číst článek
Nedaleko obce Mrákov – Starý Klíčov (okres Domažlice) se nachází zatopený lom, zvaný Lomeček, který je v pronájmu potápěčského klubu Marina Domažlice. V bývalém amfibolitovém lomu (amfibolit je tvrdá hornina, směs metamorfovaných vyvřelin) byla těžba ukončena v roce 1988. Celý lom lze obejít za 15 minut, délka je zhruba 200 metrů, šířka 20 m, místy až 50 m, rozloha necelý hektar. Největší hloubka v lomu je 10 metrů. Hlavní atrakcí je podvodní kabina Atlantis, umístěná v hloubce 8 metrů, Jde o největší keson, tedy česky pozorovací kabinu v ČR. Instalována byla v listopadu 2011 za pomoci potápěčů z Plzně.
Číst článek
Pokud marně čekáme na záběr při lovu na boilies, nebo, chceme-li urychlit zájem ryb o nástrahu pod háčkem, někdy stačí jen boilie pod háčkem ořezat. Zrychlíme tak poločas rozpadu boilies, uvolňování látek do okolí a někdy dokážeme tímto drobným zásahem přemluvit k záběru zkušenější ryby, které s běžnými tvary, tedy v tomto případě koulí, mají špatné zkušenosti.
Číst článek
V minulosti jsem chápal, proč je zakázané uvazování sumců na laně, než jsem začal také sám sumce chytat. Samozřejmě optimální je sumce chytit, vyfotit se s ním i přes špatné světelné podmínky, pokud ho tedy chytneme v noci a pak ihned pustit. Kdo si pak sumce chce ponechat, ideální je ho hned zabít, tedy netrápit ho a hned si ho odvést domů. Ovšem to vždy nejde. Také pro krásné fotografie, pořízené za denního světla, občas rybáři sumce uvazují na lana, což je ale v Česku zakázané! Je to škoda, protože má zkušenost mě ukázala, že nedochází k poškození sumce, pokud se úvaz navlékne tlamou tak, aby byl protažen mimo žaberní oblouky sumce. Jde asi o nejšetrnější způsob přechovávání živého sumce.
Číst článek
Nedaří se vám chytit nějakého amura? Kukuřice, ovoce, ani sladké boilies koule nefungují? Vyzkoušejte chytání amurů na ledový salát!
Číst článek