Rybářský rozcestník

Rady a tipy pro zapálené rybáře

Nápady, tipy a vychytávky, které vám usnadní život nejen u vody!

Chov, lov či sběr, množení a skladování živé nástrahy

Zde se dozvíte, jak chovat, rozmnožovat a udržet v dobré kondici živé rybářské nástrahy, jako žížaly, moučné červy, ale i vše o chytání nástražných rybiček. Ovšem také pár tipů, jak si živou nástrahu ulovit či nasbírat!

7 dalších

Otázky a odpovědi

Dá se chytat na slimáky? Co je lepší jako kmenová šňůra u feeder prutu, pletenka či klasický vlasec? Proč se mě vlasec kroutí? Prostě otázky, na které známe odpověď! Pokud nějakou otázku o rybařině máte, stačí nám napsat, rádi ji zodpovíme a zveřejníme právě v této naší rubrice rybářských otázek a odpovědí.

18 dalších

Rady a tipy, kde strávit volné dny u vody

Kam vyrazit o víkendu na ryby, nevíte? Nevadí! Rádi Vám poradíme. Tipy na revíry, rybářské akce pak najdete v sekci "Rybářský kalendář: Akce".

9 dalších

Rybářská moudra

Dobrých rad není nikdy dost a tak hlupákem je ten, který si nenechá poradit! I když je dobrá rada nad zlato, my zde dáváme rady našich dědů a pradědů zdarma! :)

76 dalších

Rybářské vychytávky

Zajímavé tipy, triky a nápady, jak si poradit u vody. Někdy to chce u vody velký kus rybářského štěstí, jindy nás od dobrého úlovku může dělit opravdu jeden skvělý nápad!

169 dalších

Články z uvedených kategorií

Rozdrcená kukuřice pomocí drtičky na boilies

Pomocí drtičky na boilies lze rozdrtit jak vařenou, tak nakládanou kukuřici. Spolu se slupkami jde o úžasnou surovinu do zakrmovacích směsí. Kalí vodu a vytváří výraznou chuťovou stopu na lovném místě. Podrcené části kukuřice stačí zamíchat do vnadící směsi, ta zásadně sníží vlhkost kukuřičné kaše a tak touto směsí jde chytat jak například s feederovými krmítky, tak směsí můžeme plnit punčochy či sáčky z PVA materiálu.

Číst článek

Obal na plynovou láhev o objemu 10 kg

Kdo pravidelně jezdí k vodě a používá plynové bomby ví, že především v podzimních a zimních měsících, když přituhne, je venku pod 10 °C, ale i méně, plyn zlobí, nemá takový výkon, jako v letních měsících, když je okolní teplota mnohem a mnohem vyšší. Pak se hodí bombu uchovávat v teple. Ale jak to zařídit?

Číst článek

Sladký likér jako dip? Vyzkoušejte třeba griotku, funguje skvěle!

Došel vám oblíbený dip, nebo prostě rádi zkoušíte něco nového a nejste lakomí, obětujte panák vašeho oblíbeného sladkého likéru a použijte ho jako dip, možná vás překvapí, že i některé ryby, pokud mají možnost, jsou pěkné násosky.

Číst článek

Unikátní rybí pozorovatelna

Nedaleko obce Mrákov – Starý Klíčov (okres Domažlice) se nachází zatopený lom, zvaný Lomeček, který je v pronájmu potápěčského klubu Marina Domažlice. V bývalém amfibolitovém lomu (amfibolit je tvrdá hornina, směs metamorfovaných vyvřelin) byla těžba ukončena v roce 1988. Celý lom lze obejít za 15 minut, délka je zhruba 200 metrů, šířka 20 m, místy až 50 m, rozloha necelý hektar. Největší hloubka v lomu je 10 metrů. Hlavní atrakcí je podvodní kabina Atlantis, umístěná v hloubce 8 metrů, Jde o největší keson, tedy česky pozorovací kabinu v ČR. Instalována byla v listopadu 2011 za pomoci potápěčů z Plzně.

Číst článek

Ořezáním boilie zrychlíte jeho poločas rozpadu

Pokud marně čekáme na záběr při lovu na boilies, nebo, chceme-li urychlit zájem ryb o nástrahu pod háčkem, někdy stačí jen boilie pod háčkem ořezat. Zrychlíme tak poločas rozpadu boilies, uvolňování látek do okolí a někdy dokážeme tímto drobným zásahem přemluvit k záběru zkušenější ryby, které s běžnými tvary, tedy v tomto případě koulí, mají špatné zkušenosti.

Číst článek

Uvázání sumce na pružný úvazek (v Česku zakázáno!)

V minulosti jsem chápal, proč je zakázané uvazování sumců na laně, než jsem začal také sám sumce chytat. Samozřejmě optimální je sumce chytit, vyfotit se s ním i přes špatné světelné podmínky, pokud ho tedy chytneme v noci a pak ihned pustit. Kdo si pak sumce chce ponechat, ideální je ho hned zabít, tedy netrápit ho a hned si ho odvést domů. Ovšem to vždy nejde. Také pro krásné fotografie, pořízené za denního světla, občas rybáři sumce uvazují na lana, což je ale v Česku zakázané! Je to škoda, protože má zkušenost mě ukázala, že nedochází k poškození sumce, pokud se úvaz navlékne tlamou tak, aby byl protažen mimo žaberní oblouky sumce. Jde asi o nejšetrnější způsob přechovávání živého sumce.

Číst článek

Lov amurů na ledový salát

Nedaří se vám chytit nějakého amura? Kukuřice, ovoce, ani sladké boilies koule nefungují? Vyzkoušejte chytání amurů na ledový salát!

Číst článek

Korkové zátky od vína se dají v rybařině využít na mnoho způsobů

Korek patří od pradávna k oblíbenému materiálu výrobců rybářského náčiní. A není divu, je to skvělý materiál. Už vás ale napadlo použít korkové zátky od vína a využít je při lovu ryb? Ano, existuje snad stovky možností, jak je využít při chytání ryb. Z korkových „špuntů“ lze vyrobit splávek, použít je na vláčení, využít na skladování jehel… fantazii rybáře se prostě meze nekladou!

Číst článek

Spařování ryb před kuchyňskou úpravou či jejich zamražením

Pro ty, co si rádi nějakou tu rybu od vody odnesou domů tu máme tip našich dědů a pradědů na předúpravu rybího masa a kůže před samotnou tepelnou úpravou, případně i před zamražením. Pokud takto ryby upravíte, snížíte tak zásadně pachuť rybího masa, díky které hodně lidí ryby nemají rádi.

Číst článek

Zelená vám voda v kanystru? Dá se tomuto problému jednoduše předejít!

Hlavně při dlouhodobých pobytech u vody se často stává, že pitná voda v kanystrech začne zelenat, tvoří se v nich totiž řasa, která vodu kazí a může některým citlivým osobám způsobit velké potíže. Není problém tomuto problému předejít a když už se to stane, že vám kanystr začne zevnitř zarůstat řasou, nemusíte ho vyhazovat, stačí ho jen vydezinfikovat.

Číst článek