Rybářský rozcestník

Rady a tipy pro zapálené rybáře

Nápady, tipy a vychytávky, které vám usnadní život nejen u vody!

Chov, lov či sběr, množení a skladování živé nástrahy

Zde se dozvíte, jak chovat, rozmnožovat a udržet v dobré kondici živé rybářské nástrahy, jako žížaly, moučné červy, ale i vše o chytání nástražných rybiček. Ovšem také pár tipů, jak si živou nástrahu ulovit či nasbírat!

7 dalších

Otázky a odpovědi

Dá se chytat na slimáky? Co je lepší jako kmenová šňůra u feeder prutu, pletenka či klasický vlasec? Proč se mě vlasec kroutí? Prostě otázky, na které známe odpověď! Pokud nějakou otázku o rybařině máte, stačí nám napsat, rádi ji zodpovíme a zveřejníme právě v této naší rubrice rybářských otázek a odpovědí.

18 dalších

Rady a tipy, kde strávit volné dny u vody

Kam vyrazit o víkendu na ryby, nevíte? Nevadí! Rádi Vám poradíme. Tipy na revíry, rybářské akce pak najdete v sekci "Rybářský kalendář: Akce".

8 dalších

Rybářská moudra

Dobrých rad není nikdy dost a tak hlupákem je ten, který si nenechá poradit! I když je dobrá rada nad zlato, my zde dáváme rady našich dědů a pradědů zdarma! :)

69 dalších

Rybářské vychytávky

Zajímavé tipy, triky a nápady, jak si poradit u vody. Někdy to chce u vody velký kus rybářského štěstí, jindy nás od dobrého úlovku může dělit opravdu jeden skvělý nápad!

162 dalších

Články z uvedených kategorií

Tinktura z koňského kaštanu

Kaštan koňský nebo také jírovec maďal a jeho plody bývají díky velkému obsahu bezpečných přírodních látek, jako jsou flavonoidy a glykosidy součástí mnoha mastí, které mají příznivé účinky na žilní a lymfatický systém. Zkuste si vyrobit domácí tinkturu ze zralých a čerstvých kaštanů, která pomáhá při otokách, křečových žílách, pocitu těžkých nohou.

Číst článek

Tinktura z muchomůrky červené

Už máte naloženou tinkturu z muchomůrky červené? Lidová medicína tuto receptůru z východu používá po staletí. Pokrájené mladé klobouky muchomůrky červené se nakládaly do vodky na 1 měsíc, osvědčila se i naše francovka. Tinkturou se potírají bolavá místa, pomáhá při ischiasu, revmatismu, artróze, myositidě (zánětlivé onemocnění svalů)…

Číst článek

Jak zabránit červům, aby se nerozutekli z kelímku?

Asi každý rybář ví jak moc jsou kostní červi akční a jak rychle začnou utíkat s kelímku, když jej otevřeme. Jsou to prostě takoví malí útěkáři. Přitom stačí je přesypat do nádoby s absolutně suchým povrchem, pak nikam neutečou tedy do doby, než jim nějaká kapka vody ukáže cestu, kudy s krabičky ven. Přitom existuje jednoduchý trik, jak na prchající červy vyzrát.

Číst článek

Bonduelle Gold Chilli – kukuřice nejen do chladné podzimní vody

Zkušeným rybářům asi nemusím vysvětlovat, že právě nakládaná kukuřice Bonduelle nejlépe přemlouvá kaprovité ryby k záběru a to jak bílou rybu, tak i kapry a amury. Ale už jste vyzkoušeli chytat ryby na Bonduelle Gold Chilli, tedy ostrou variantu této nakládané kukuřice?

Číst článek

Jak jednoduše opláchnout nafukovací člun

Kdo vozí k vodě nafukovací čluny, moc dobře ví, jak moc po vytažení z vody jsou špinavé, zvláště, pokud je rybář u vody déle a zažije nějakou tu bouřku. Hlavně na řekách se na spodní straně člunu usazuje kde co. A pokud zaprší, či parkujeme s člunem pod stromy, ani vnitřek člunu nebývá neposkvrněný. Kdo by pak chtěl vozit tuto hrubou špínu domů? 🙂

Číst článek

Kam v létě za rybařením – tipy na výlety s celou rodinou

Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?

Číst článek

Kde vzít masné červy, když je rybář zapomene doma

Masní červi rozhodně patří mezi nejoblíbenější nástrahu především plavačkářů, ale i rybářů chytající například s feederovými pruty. Právě na menší ryby jde o dokonalou nástrahu. Ovšem co si počít, když je zapomeneme doma?

Číst článek

Korkový špunt od vína – další tip, jak ho využít v rybařině

Korek a rybáři k sobě neodmyslitelně patří. Používá se při výrobě prutů, splávků a podobně. Stejně to platí o vinařích, víně a špuntech, tedy přesně korkových zátkách, které se stále využívají na uzavírání lahví, i když jsou dnes již hojně nahrazovány i jinými materiály. Korkové špunty může rybář využít na mnoho způsobů. My tu dnes máme tip na praktickou vychytávku, kdy špunt od vína lze použít při skladování rybářských prošívacích jehel.

Číst článek

Toaletní stan je skvělý pro dámy, ale i pro chlapy, co si rádi posedí na WC

Na dlouhé rybářské výpravy si nezapomenu přibalit mobilní chemické WC. Bez něj celá naše parta už ani na ryby nevyjede. Je to skvělá možnost, jak vyřešit svoji potřebu venku v přírodě. Někdo si ale pomyslí, ale co když se usadím například u frekventované cyklostezky nebo u jiného rušnějšího místa plného lidí? I tak to lze řešit. Kamarád, především pro svoji ženu, si pořídil WC/sprchový stan. Jde o šikovného pomocníka, který umožní si v klidu udělat to svoje a přitom nepohoršovat okolí. Ovšem rád ho sám využivá také. 🙂

Číst článek

Kufr na nářadí skvěle nahradí rybářský kufr

Kam s tím, tak tuto otázku jsem si donedávna klad vždy, když jsem balil rybařinu na naše dlouhé výpravy k vodě. Bižuterii, ale i další doplňky pro kaprařinu, k tomu věci pro lov sumců a kde je zbytek, jako například plavačkové náčiní pro lov nástražních rybek…. Sonar, baterky k sonaru, mohu pokračovat dál, tolik věcí a jak je přepravit k vodě a přitom je mít pěkně uspořádané? Můžete si pořídit nějaké rybářské tašky, kufry a podobně. Ale ty ceny! Co tak zkusit originální rybářské boxy, kufry či tašky nahradit šikovnými boxy původně určené na nářadí? Já si jeden skvělý našel a už bych neměnil.

Číst článek