Rybářský rozcestník

ŽIVOT PORYBNÉHO: O tom, jak „čistokrevný“ kaprař zmasakroval nádherné kapry! Proč se tohle děje?

10.8.2016 •
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: [email protected], rádi vaše RSS zdarma přidáme!
ŽIVOT PORYBNÉHO: O tom, jak „čistokrevný“ kaprař zmasakroval nádherné kapry! Proč se tohle děje?

Štítky:

Abych se přiznal, tak kromě strážení „mý“ vody, se pochopitelně věnuji i lovu ryb. Tuhle vodu, okolo který chodím i s odznakem, znám jako svý boty. Takže už se mi několikrát stalo, že jsem chytil i nějakou pěknou rybu. Jsem především kaprař. Ty doby, kdy jsem s lovem kaprů začínal, jsou už hodně dávnou minulostí. Ale na ty časy vzpomínám strašně rád. Pamatuji si, jak jsme se pokoušeli vyrobit první vlastní boilies. Recept jsme našli v nějakým německým nebo rakouským časáku. Bylo to prostě jen holý těsto z krupice, do kterýho jsme přidávali med. Ale jezdilo to. Pak přišel Jarda Těšínskej a z kaprařiny se postupně začal stávat velkej byznys. Najednou kdekdo chtěl chytat nádherný kapry.

Nejčtenější články

NONSTOP revíry 2024

V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci, tedy 24 hodin. Na nonstop revíry vydává Ministerstvo zemědělství výjimky. Český rybářský svaz nerozhoduje o revírech, na kterých se daný rok může chytat 24 hodin. To je v pravomoci MZe ČR. V tomto článku je sdílena aktuální tabulku NONSTOP revírů pro rok 2024…

Pár úvodních kapitol z knihy Štika Majdalenka a duhový míč

Tuto krásně ilustrovanou knihu pro děti napsal Jan Opatřil. A co v ní najdete? Štika Majdalenka je rošťák. Kouše do všeho, co se hýbe, a zodpovědně se připravuje na osamocený život vodního dravce. Jednoho dne však její maminku uloví rybář. Majdalenka zůstane sama a zatouží po kamarádech. Jak ale získat přátele, když máte špičaté zuby a každý se vás bojí? Majdalenka se vydává na cestu rybníkem a zjišťuje, že k získání kamarádů bude muset změnit sama sebe. Je ale vůbec možné, aby se dravá štika skamarádila se svou kořistí? Co bude jíst? A jakou roli v celém příběhu sehraje duhový míč? Pohádka o štice Majdalence vás zahřeje u srdce. A díky nádherným ilustracím budete mít pocit, jako byste se vy sami ocitli pod hladinou. Pokud máte rádi přírodu, ryby a šťastné konce, je tato kniha přesně pro vás.

Rybářský zápisník FishNote

Na Google Play je ke stažení deník pro rybáře, naše aplikace, do kterého si můžete zapisovat nejen své úlovky, ale hlavně další detaily z lovu, jako stav vody, počasí, druh montáže, nástrahy, na který ten konkrétní den ryby zrovna dobře reagovaly…. Po čase, díky zápisníčku, nezapomenete na žádný detail, který vám pomohl k nějakému trofejnímu kusu a příště tak budete moci vše zopakovat! Přesnou statistikou a zapisováním všech důležitých údajů získáte do budoucna další pomůcku, která vám umožní se zlepšit a stát se opravdu úspěšným rybářem.