Rybářský rozcestník

Zimní přívlač / na malé smáčky

25.10.2016 •
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: [email protected], rádi vaše RSS zdarma přidáme!
Zimní přívlač  / na malé smáčky

Štítky:

Na to, že smáček připomíná malou rybku téměř dokonale, přijdete s takovým náčiním už při prvním záběru malého okounka. Jasně cítíte, jak se zmocnil nástrahy a zoufale se ji snaží zhltnout! Stačí pak jemný zásek a háček většinou sedí. Věřte mi, že cítit takový kontakt ryby s vaší nástrahou je nádherný pocit. To se samozřejmě týká hlavně záběrů menších okounů, protože u větších ryb, jako jsou štiky, candáti nebo tloušti, bývají ataky dostatečně rychlé a prudké, aby se dravci zasekli sami. Hlavně při lovu štik oceníte, že smáček (nebo spíš háček) vězí většinou na kraji tlamky, takže se částečně eliminuje možnost překousnutí vlasce. Většina malých smáčků je vyrobena z jemného ohebného materiálu, který se po několika útocích začne trhat. To se dá vyřešit odříznutím natržené části a posunutím háčku o kousek dál. Toto však (spolu s trochu vyšší cenou) vidím jako jedinou nevýhodu smáčků oproti klasickým twisterům či ripperům.

Text / Miroslav Mikáč (Murphy)

Foto / autor a archiv redakce

Nejčtenější články

Zpráva z MiČR handicapovaných rybářů a žen v plavané 2024

Vážení přátelé sportovní rybařiny, plavané především! O posledním dubnovém víkendu proběhlo na Labi v Mělníku Mistrovství ČR handicapovaných rybářů v plavané s účastí polských závodníků a Mistrovství ČR v plavané žen. Mistrem republiky mezi handicapovanými rybáři se stal Radim Kozlovský z MO Kladruby, domácí šampionkou v plavané je pak Hana Purkrábková z MO Plaňany…

Nejoblíbenější rybářské závody na světě

Svět rybaření a hazardních her má nečekaná spojení, kde se sofistikovaný a zajímavý svět kasin prolíná s vášní pro rybaření. V posledních letech se objevily jedny z nejzajímavějších a nejoblíbenějších automatů, které ztělesňují rybářské umění. Díky odlišnostem a rozmanitosti rybářských témat přitahují tyto hry pozornost jak rybářských nadšenců, tak hráčů.

3. Mistrovství světa v muškaření v kategorii žen a 9. Mistrovství světa v muškaření v kategorii masters (veteránů)

Jihočeský územní svaz a Český rybářský svaz si dovolují pozvat sportovní rybáře na jeden z nejvýznamnějších muškařských závodů na světě, který se bude konat na jihočeských revírech od 19.–25. května 2024.