Rybářský rozcestník

Zimní přívlač / na malé smáčky

25.10.2016 •
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Zimní přívlač  / na malé smáčky

Štítky:

Na to, že smáček připomíná malou rybku téměř dokonale, přijdete s takovým náčiním už při prvním záběru malého okounka. Jasně cítíte, jak se zmocnil nástrahy a zoufale se ji snaží zhltnout! Stačí pak jemný zásek a háček většinou sedí. Věřte mi, že cítit takový kontakt ryby s vaší nástrahou je nádherný pocit. To se samozřejmě týká hlavně záběrů menších okounů, protože u větších ryb, jako jsou štiky, candáti nebo tloušti, bývají ataky dostatečně rychlé a prudké, aby se dravci zasekli sami. Hlavně při lovu štik oceníte, že smáček (nebo spíš háček) vězí většinou na kraji tlamky, takže se částečně eliminuje možnost překousnutí vlasce. Většina malých smáčků je vyrobena z jemného ohebného materiálu, který se po několika útocích začne trhat. To se dá vyřešit odříznutím natržené části a posunutím háčku o kousek dál. Toto však (spolu s trochu vyšší cenou) vidím jako jedinou nevýhodu smáčků oproti klasickým twisterům či ripperům.

Text / Miroslav Mikáč (Murphy)

Foto / autor a archiv redakce

Nejčtenější články

Lov candátů na feeder

Ano, chytat s feederovým prutem můžeme téměř vše, tedy i dravce, jako úhoře, menší sumce, nebo candáty a to jak na stojatých, tak tekoucích vodách. Ani nemusíme kupovat extra pruty či navijáky, pro chytání dravců nám postačí delší feederový prut, s kterým běžně chytáme i bílou rybu.

Podzimní jednodenní lov kaprů

Někteří z nás se nemohou utrhnout na více dnů k vodě a tak jedno, nebo dvojdenní výpravy jsou jedinou možností, jak si pěkně zachytat. A i když podzim bývá na úlovek štědrý, přeci jenom to chce trochu zkušeností, aby si člověk povodil na prutu pár pěkných kapříků. Asi nejdůležitější je si vybrat to pravé místo, naložit do auta to správné krmení, místo vhodně rozkrmit a nahodit vyzkoušenou montáž s nástrahou, která bude rybám chutnat. 🙂

Nejlepší nástrahy používané při lovu na dírkách

Při lovu na dírkách volíme nástrahy nejen podle jejich předpokládané účinnosti, ale také podle zvolené metody lovu. I při chytání pod ledem totiž můžeme volit několik způsobů, jak prezentovat nástrahu. Vše záleží na tom, na jaký druh ryb se při chytání na dírkách zaměříme.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím