Rybářský rozcestník

Zimní přívlač / na malé smáčky

25.10.2016 •
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Zimní přívlač  / na malé smáčky

Štítky:

Na to, že smáček připomíná malou rybku téměř dokonale, přijdete s takovým náčiním už při prvním záběru malého okounka. Jasně cítíte, jak se zmocnil nástrahy a zoufale se ji snaží zhltnout! Stačí pak jemný zásek a háček většinou sedí. Věřte mi, že cítit takový kontakt ryby s vaší nástrahou je nádherný pocit. To se samozřejmě týká hlavně záběrů menších okounů, protože u větších ryb, jako jsou štiky, candáti nebo tloušti, bývají ataky dostatečně rychlé a prudké, aby se dravci zasekli sami. Hlavně při lovu štik oceníte, že smáček (nebo spíš háček) vězí většinou na kraji tlamky, takže se částečně eliminuje možnost překousnutí vlasce. Většina malých smáčků je vyrobena z jemného ohebného materiálu, který se po několika útocích začne trhat. To se dá vyřešit odříznutím natržené části a posunutím háčku o kousek dál. Toto však (spolu s trochu vyšší cenou) vidím jako jedinou nevýhodu smáčků oproti klasickým twisterům či ripperům.

Text / Miroslav Mikáč (Murphy)

Foto / autor a archiv redakce

Nejčtenější články

NONSTOP revíry 2021 – revíry, na kterých lze chytat 24 hodin

Oblíbenost nonstop revíru u rybářů každým rokem stoupá a není divu. Každý zkušený rybář ví, že právě v nočních hodinách může přijít opravdový trofejní úlovek. Ovšem revíry, kde se může chytat 24 hodin má každý kraj jen několik. Tady je jejich seznam.

Nové method feeder formičky

Na rybářském trhu se objevily nové method feeder formičky na plnění method feeder krmítek. V čem jsou nové? Tyto formičky ve tvaru „skořápky“ se jednoduše používají, jejich naplnění je rychlé a vyprázdnění ještě rychlejší především díky otevírání v podélné ose formičky.

Pečivo v zátěži

I když jde o takovou „blbůstku“, často mě právě takto vytuněná zátěž přinesla záběr. Pečivo, umístěné v oku olova, umí nalákat k háčku pěkné ryby včetně kaprů. A pokud nemáte po ruce kus rohlíku či chleba, zkuste zátěž naládovat například kouskem obalovací pasty.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím