Rybářský rozcestník

Zima na plytčine

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Zima na plytčine

Štítky:

Zima na plytčine

Ahoj rybárska rodina. Konečne som sa dočkal a naša výprava ktorú som si naplánoval s kamarátom Martinom je tu. Mali sme naplánovaný celý týždeň, ale z rodinných dôvodov sme museli výpravu skrátiť na päť dní, ale aj tak sme si ju naplno užili. Je polovica októbra a cca štyri dni pred našou výpravou sa rapídne mení počasie a hrozne sa ochladzuje kedy ortuť teplomera ktorá bola okolo 25 stupňov ide až tesne nad 0. V čase našej výpravy mala byť teplota v priemere okolo 4-6 stupňov čo sa potvrdilo. V nedeľu prichádzam k vode okolo jednej hodiny a mierim na miesto na plytčine ktoré sme si vopred vybrali. Pretože to vyzerá, že bude ešte pršať, tak najskôr nosím všetky veci k vode a staviam bivak. Ďalej chystám kŕmenie a nahadzujem svoje montáže. Pre túto výpravu som zvolil boilies kryl oliheň a Belachan syr. Ako kŕmenie som používal method mix kryl oliheň zmiešaný s repkou a kukuricou a kobrou som dohazoval postupne obidve príchute boilies. Budem skúšať opäť háčiky Sasame GX veľ. 2., ktoré sa mi zatiaľ najviac osvedčili.

Sasame

O tretej prichádza kamarát Marťas, tak mu idem pomôcť s nosením vecí a stavaním obydlia. Tesne po zotmení mám prvú brutálnu jazdu. Vyzerá to, že mám všetko pod kontrolou, ale po tme nie je nič pod kontrolou a kapor mi zachádza bohužiaľ do vážky kde odrezal náväzec a bol preč. Je mi to ľúto, ale som rád, že sa aspoň oslobodil. Ďalej sa už nič podstatné nedeje. V pondelok sa rybia aktivita začína umúdrovať a ja mám na konte štyri slušnejšie ryby. 66cm, 7,9kg, 72cm, 7kg, 78cm, 8,1kg a 80cm, 10,1kg. Mám obrovskú radosť, že to ide, tak ako to ide. Marťas má zatiaľ bohužiaľ smolu kedy o dve alebo tri slušné ryby prichádza a na brehu má akurát jedného kapríka cez 12kg a pár menších dorastencov. Je tu utorok a občas príde akurát menšie ryba. Až popoludní sa prilepuje pekne swinger k prútu a na brehu je zatiaľ moja najväčšia ryba tejto výpravy 85cm, 13,2kg. V stredu musím pred obedom odísť z rodinných dôvodov do večera do Brna. Asi hodinu po mojom odchode mi volá Martin, že má naozaj krásnu rybu. 94cm, 17,8kg. Gratulujem mu a hovorím, že sa budem vracať až niekedy po tme. Prichádzam späť k vode okolo ôsmej a montáže letia naslepo ešte na chvíľu do vody. Bohužiaľ už nič neprišlo. Vo štvrtok mám počas dňa ďalšie dve pekné ryby. 81cm, 11kg a 82cm, 12,6kg. Obom zachutila príchuť Belachan syr. Marťas zdoláva tiež dve krásne ryby 11 a 12,5kg. Je pred nami piatok a posledné dopoludnie našej výpravy. Pomaly začíname ráno baliť. V tom mi prichádza posledná ryba tejto výpravy na krill oiliheň – 82cm, 12,8kg ktorá zakončuje našu krásnu, ale veľmi chladnú výpravu. Dakujem Martinovi, že aj keď bol dosť nachladnutý, tak to so mnou v tej zime pri vode prežil. Na to aká bola zima, tak hodnotím našu výpravu veľmi pozitívne.

ZA CT KRMIVÁ HULÍN JIŘÍ Ambroz

Web: Krmivá Hulín

Facebook: Krmivá Hulín

Krmivá Hulín
Krmivá Hulín
Krmivá Hulín
Krmivá Hulín
Krmivá Hulín
Krmivá Hulín
Krmivá Hulín
Krmivá Hulín
Sasame

Príspevok Zima na plytčine zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

Ze zasedání hospodářského odboru při Radě ČRS

HO odbor zasedal 26. 3. a jako hlavní bod programu měl: Vyhodnocení připomínek ÚS ČRS k návrhu změn prostřednictvím úpravy BPVRP/vyhlášky/zákona. Jak jsme vás dříve informovali, Rada ČRS projednala tento materiál s návrhem změn již na svém zasedání 7. 12. 2017. Poté byl materiál podstoupen jednotlivým ÚS k projednání a připomínkování tak, aby HO mohl tyto připomínky projednat na březnovém zasedání a připravit na dubnové jednání Rady vyhodnocení připomínek od jednotlivých ÚS a popřípadě navrhnout řešení v případě shody u všech ÚS.

Podoustev nebo ostroretka, jak se rozeznají?

I když v našich vodách žije proti moři jen málo ryb, přesto se především u nedospělých jedinců, i některé naše druhy, často pletou. Nezkušeného rybáře pak může zaskočit i větší chycený kus, který vidí poprvé. Mě se to kdysi stalo právě u podoustve říční. I v atlasech, při srovnání s fotografií mnou chyceného jedince, jsem měl problém určit, zda jde o podoustev nebo ostroretku stěhovavou.

MOC PRACUJI = KÁRNÉ ŘÍZENÍ?! Opožděný apríl ze západu Čech

Byl na mě podán návrh ke kárnému řízení – opožděný apríl ze západu Čech!? V minulých dnech jsem byl kárnou komisí seznámen s tím, že na mě byl podán návrh na kárné řízení. Volby do čela ČRS, z.s. (dále jen ČRS) jsou sice až v listopadu, ale je vidět, že některým naháním hrůzu už teď. Zděšení, že by pode mnou museli také něco dělat, je tak velké, že na mě jeden z členů Západočeského územního svazu podal návrh k zahájení kárného řízení. Autor “aprílu” je mimo jiné zároveň zaměstnancem tohoto územního svazu, je ve výboru Západočeského územního svazu a jednatelem MO, za kterou se v podání podepsal 😊

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím