Rybářský rozcestník

Waterlily Lake

26.8.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: [email protected], rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Waterlily Lake

Anizy le Chateau (Picardie)
400 km from Utrecht

Waterlily Lakes is a peatlake of 13 acres and thanks it’s name of the many waterlilie fields. Besides that there are 13 islands and the shore has lots of inlets. Because of the variable character the lake looks bigger than 13 acres.

The owner lives in the house at the entrance of the domain.
Waterlily Lakes counts 18 swims of which 3 double swims. It is allowed to fish with a maximum of 8 anglers at the time, so there is enough space for every angler.
The water has a maximum depth of 3,5 meter.

The soil mainly excists of peat and some hard sand- and gravelplates.

Stock
The stock at Waterlily Lakes counts about 300 carps; mainly dark colored mirror- and common carps. The average weight of the carps is around 15 kilo with some carps above the 25 kilo. Besides carp you might catch a catfish.

Facilities
At the domain there are basic showers and toilets.

Service
If you like to use breakfast or diner you need to inform the owner. Food is served in the clubhouse.
At less than a 5 minute drive you can find stores for the daily groceries.

Accommodation
There is no accomodation at Waterlily Lakes. Anglers can only fish from their own green/camouflage bivvy.
Every swim has it’s own porch roof.

Nejčtenější články

5 základních rybářských uzlů, které by měl znát každý rybář

Ano, je to tak. Každý rybář by měl umět pár základních rybářských uzlů, které mu umožní si uvázat potřebné montáže a návazce. Bez znalostí alespoň několika málo uzlů to prostě nejde, stát se samostatným rybářem a to i přes to, že na rybářském trhu se objevuje čím dál více rybářských návazců navázaných přímo od jednotlivých výrobců. Montáže si nakonec rybář většinou musí umět navázat sám.

Vytuněná umělá kukuřice

Umělá kukuřice se dá použít samostatně nebo v kombinaci s jinými nástrahami. Především při chytání ryb vlasovou metodou, tedy s montáží s háčkem, pod který umisťujeme nástrahu, udělá kus práce. Nejen, že zůstane u háčku i přes úpornou snahu drobnějších rybek ji pozřít, ale také dokáže, v Pop Up variantě, přívěs pod háčkem přizvednout a tak nástrahy na vlasu zatraktivnit. Ne každý rybář ví, že umělé nástrahy jsou také skvělým nosičem pachové stopy…

Ryba v české kuchyni – 6. díl

Zhruba před 150 lety bylo možno ulovit na jediné české řece Labi ryby, které se v jiných řekách v Čechách nevyskytovaly. Bylo to dané tím, že Labe v helgolandském zálivu v Německu ústí do Severního moře. Mnoho mořských ryb se dostalo z moře do Labe a proto se zde náhodně lovily, viz minulý díl, lososi. Ale nejen oni! Jsou zaznamenány úlovky například labských jeseterů. Šlo o jesetera obecného – Acipenser sturio, dnes nazýván jeseter velký. Že šlo o mohutné ryby, dokládají kroniky a staré zápisy.