Rybářský rozcestník

Waggler a červi… / to jde dohromady!

25.10.2016 •
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Waggler a červi… / to jde dohromady!

Štítky:

Je prokazatelné, že na většině komerčních revírů bývá kvalitní obsádka bílých ryb, které díky dostatku přirozené potravy i krmení dosahují velmi dobrých přírůstků a jejich hmotnost se dokáže rychle vyšplhat na opravdu slušnou úroveň. Když k tomu připočteme fakt, že bílé ryby nejsou pod takovým tlakem jako třeba kapři, bývá mnohem jednodušší je ulovit. Ale proč zrovna kostní červi? Odpověď vám asi přijde poněkud zvláštní – kvůli zvuku! Je známo, že na bílé ryby velmi dobře fungují i kukly, které ale na lovné místo lákají daleko větší množství kaprů, což připisuji zvláštnímu specifickému zvuku vydávanému při dopadu na vodní hladinu. Ryby se učí a zvuk tvrdých kukel dopadajících do vody mnohem víc připomíná nárazy pelet, než jemnější a méně hlučné dopady živých červů. A jednou ze základních věcí, kterou jsem v průběhu let vypozoroval, je fakt, že pokud se na vaše lovné místo nahrne hejno kaprů, cejni a další bílá „droboť“ se ustrašeně drží v uctivé vzdálenosti, a tudíž bývá velmi těžké nějaké ulovit.

Text / Mark Pollard

Foto / autor

Překlad / Ivan Finta

Nejčtenější články

Lov candátů na feeder

Ano, chytat s feederovým prutem můžeme téměř vše, tedy i dravce, jako úhoře, menší sumce, nebo candáty a to jak na stojatých, tak tekoucích vodách. Ani nemusíme kupovat extra pruty či navijáky, pro chytání dravců nám postačí delší feederový prut, s kterým běžně chytáme i bílou rybu.

Podzimní jednodenní lov kaprů

Někteří z nás se nemohou utrhnout na více dnů k vodě a tak jedno, nebo dvojdenní výpravy jsou jedinou možností, jak si pěkně zachytat. A i když podzim bývá na úlovek štědrý, přeci jenom to chce trochu zkušeností, aby si člověk povodil na prutu pár pěkných kapříků. Asi nejdůležitější je si vybrat to pravé místo, naložit do auta to správné krmení, místo vhodně rozkrmit a nahodit vyzkoušenou montáž s nástrahou, která bude rybám chutnat. 🙂

Dva roky na rybách s mini karavanem

V loni na jaře jsem si pořídil skříňový přívěs Mini Cargo TF 4 S PLUS 750 kg. Jde o přívěs, který se přímo nabízí k přestavbě na mini karavan. Vzhledem k tomu, že byl nejlevnější na trhu, koupil jsem ho a začal používat jako obytný domeček na kolečkách právě na mých delších výpravách k vodě. A dnes nelituji této koupi, ba naopak! Přizpůsobil jsem si ho na dlouhé výpravy a dnes si život u vody bez něj už neumím představit.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím