Rybářský rozcestník

Výprava na štrkovisko s DUDI Bait

15.4.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: [email protected], rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Dudi Bait SlovakiaUž dávnejšiu dobu som sa chcel dostať na jedno štrkovisko ( súkromné ). Z rozprávania známych som sa dopočul o super jazere s členitým dnom a neskutočne bojovnou obsádkou rýb. S parťákom Janim sme sa vybrali na 48 hodinový lov. Po príchode k vode som sa mierne vystrašil, lebo ryby z rozprávania a pozorovania okolitých rybárov neboli moc aktívne. No ale posilnený vetou ,, keď sme už raz došli aj nahoďme,, sme začali sondovať dno a potom zakrmovať miesta lovu. Moja voľba padla na dve plytčiny, ktoré sa ťahali zo 7 metrov – prvá na 4,5m a druhá na 3,8m. Moje krmenie pozostávalo z mixu peliet a bojlí od firmy DUDI Bait približne 50% na 50%. Všetko som prelial Liquidom Dudi. Po zakrmení sa dlho nič nedialo. Kolotoč záberov sa začal asi o dve a pol hodiny. Ešte som sa nezmienil o nástrahe pod háčikom. Na jednej udici som mal 20mm Mister Dudi solube a na druhú som nastražil 20mm Mister Red s orezanou Dudi Bait Slovakia14mm popkou Squid Fruit. Prvý záber ssa dostavil ako som sa zmienil po dve a pol hodinách. Prvému kapríkovi zachutilo Mister Dudi. Kaprík o váhe asi 5kg bol neskutočne bojovný. Od tej chvíle až do konca výpravy sa zábery striedali v pravidelných intervaloch a vychutnávali sme si bojovnosť miestnych kaprov od 5kg až 14kg. Kapríkom raz zachutil Mister alebo Redka s pokou. Musím však priznať, že väčší váhový priemer mala Redka s popkou Squid Fruit. Na túto kombiáciu som chytil aj dve najväčšie ryby výpravy a to o váhe 13,9 a 14kg.

 

Čo dodať na záver:

Náš úspech by som pripisoval výdatnému krmeniu zostavenému z produktov Dudi Bait. Určite sa ešte niekedy vrátime na toto skvelé jazero aj v budúcnosti.

Za Dudi Bait Slovakia – L. Tarics

Dudi Bait Slovakia
Dudi Bait Slovakia
Dudi Bait Slovakia
Dudi Bait Slovakia
Dudi Bait Slovakia
Dudi Bait Slovakia

Príspevok Výprava na štrkovisko s DUDI Bait zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

NONSTOP revíry 2023

V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci, tedy 24 hodin, ale pozor, za určitých podmínek a hlavně co územní svaz, to často různé termíny zahájení, nebo naopak ukončení výjimky pro lov v režimu non-stop!

Úskalí chytání kaprů pomocí člunu a sklopné tyčové bójky

Chytat kapry na větší vzdálenosti pomocí člunu a tyčové bójky je jen pro zkušené a dost otrlé rybáře. Nejde o to zavést bójku, ale také se k ní dostat s prutem a rybou na konci prutu a to i za škaredého počasí, ze větru, při velkých vlnách. Velký kapr totiž dokáže tahat jako kůň a zapomeňte na to, že by jste pěkného cvalíka dokázali dostat ke břehu pomocí klasického namotávání vlasce či šňůry ze břehu. A pokud ano, rybu by jste tak unavili, že by měla malou šanci na přežití. Jde o pokročilou kaprařinu, která nejen že není levná, ale také vyžaduje rybáře s velkým srdcem.

Rybářský veletrh FOR FISHING se vrací do své původní kondice

Svátek všech rybářů, veletrh FOR FISHING, se po roce vrací do letňanského areálu PVA EXPO PRAHA. V polovině února se na výstavní ploše přes 10 000 m2 představí více než 120 firem z Čech i zahraničí, chybět nebudou ani významné osobnosti z oblasti rybaření se zajímavými přednáškami nebo návštěvnická soutěž.