Rybářský rozcestník

Východočeské moře 451 200

19.7.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Na začátku léta jsem se rozhodla na pár dní vyrazit a zkusit pokořit další výzvu jménem vodní nádrž Rozkoš. O této vodě jsem měla velice málo informací a to spíše negativních, ale přesto mě tato voda už dlouho lákala. Co tam asi pěkného plave. Před x lety to byla jedna z top vod v ČR, kde plavaly kapří klenoty. Tato voda však utrpěla jako ostatní české svazovky nájezdy masařů a dopadlo to, jak dopadlo. Zpět ale k mé výpravě.

Je krásné čtvrteční letní odpoledne, když dorazím k vodě jdu hned zmapovat vhodná lovná místa, kde se do neděle zabivakuji. Vytipovala jsem si jedno volné odlehlé místo, které je nepřístupné a je potřeba se na něj přeplavit na člunu. Večer a přijíždíme do loděnice, kde vykládáme věci z auta a nafukujeme čluny. Vše potřebné vybavení nakládáme do člunu a vyrážíme na vodu. A jak jinak, než za deště.

DSC_0142
DSC_0136
DSC_0130
DSC_0139

Po hodině jsme na vytipovaném místě a stavíme zázemí. Ladíme poslední věci. Je už skoro ráno. Pomalu svítá a po čtvrté hodině konečně nahazuji. Na jeden prut jsem nastražila 24mm G2 s Olihňovou popkou a na druhý dvě 20mm kuličky Mazané škeble. Je krásné slunečné ráno a užívám si tu ranní pohodičku, když okolo šesté hodiny přichází první záběr.

Hledím jak puk. To jsem opravdu nečekala. Kapr lysec 12 kg na Mazanou škebli. První ryba Rožkoše a hned taková. Waw mám ohromnou radost. Uděláme pár fotek a rybu hned pouštím. Později se silně rozfoukalo, tak zalézáme do bivaku a jdeme si na chvíli zdřímnout, když jsme celou noc nespali.

DSC_0687
DSC_0684
DSC_0692
DSC_0697
DSC_0766
DSC_0765

Kolem třinácté hodiny mě budí další záběr, opět krásná ryba na G2. Bohužel jsem o ni u břehu přišla, ale i to k rybaření patří. Jsem ráda, že má volba boilie nezklamala a pěkně to šlape.

K večeru, když trochu ustál vítr, přehazuji oba pruty a natěšeně čekám co přinese první noc. Ale nic zajímavého se neudálo a záběr nepřišel. Přichází až nad ránem. Mazaná škeble opět zabodovala v podání lysce 13kg. Mám ohromnou radost, takto po pár hodinách lovu.

DSC_0772
DSC_0780
DSC_0786
DSC_0775
DSC_0796

Během dne mimo šlapadel a člunů naprostý klid. Na večer jsme trochu zakrmili a opět to začalo pěkně jezdit. Tu noc jsem udělala 3 záběry. Mazaná škeble diktovala pěkné tempo z něhož byla ryba 15 kg. Nemám slov. Rozkoš mi dopřává samé krásné a zdravé ryby.

Do nedělního odpoledne jsem udělala celkem 8 záběrů. Z toho čtyři menší kapříky od 5 – 8 kg a klenoty 12, 13, 15, 12 kg. Samozdřejmě všechny ryby byly bezpečně vráceny vodě.

DSC_0831
DSC_0837
DSC_0832
DSC_0839
DSC_0844

Byla jsem mile z této výpravy překvapena. Krásné ryby a úžasná příroda. Výprava ukázala, že Rozkoš je po x letech opět v poměrně dobré kondici a rybám se daří. Proto vás ostatní co na tuhle vodu jezdíte nebo se chystáte žádám, chraňte tyto krásné ryby a nebuďte lhostejní k tomu co se děje kolem vás. Važme si toho co máme, protože takových míst bohužel stále ubývá a jsou vzácností.

DSC_0002
DSC_0007
DSC_0010
DSC_0287
DSC_0734
DSC_0737
DSC_0738
DSC_0742
DSC_0756
DSC_0757
DSC_0760
DSC_0763
DSC_0808
DSC_0813
DSC_0825

Catch and Release je ta správná cesta. Fishing next generations.

bF girl Klára Osmančíková

Příspěvek Východočeské moře 451 200 pochází z book Fishing

Nejčtenější články

NONSTOP revíry 2021 – revíry, na kterých lze chytat 24 hodin

Oblíbenost nonstop revíru u rybářů každým rokem stoupá a není divu. Každý zkušený rybář ví, že právě v nočních hodinách může přijít opravdový trofejní úlovek. Ovšem revíry, kde se může chytat 24 hodin má každý kraj jen několik. Tady je jejich seznam.

Nové method feeder formičky

Na rybářském trhu se objevily nové method feeder formičky na plnění method feeder krmítek. V čem jsou nové? Tyto formičky ve tvaru „skořápky“ se jednoduše používají, jejich naplnění je rychlé a vyprázdnění ještě rychlejší především díky otevírání v podélné ose formičky.

Pečivo v zátěži

I když jde o takovou „blbůstku“, často mě právě takto vytuněná zátěž přinesla záběr. Pečivo, umístěné v oku olova, umí nalákat k háčku pěkné ryby včetně kaprů. A pokud nemáte po ruce kus rohlíku či chleba, zkuste zátěž naládovat například kouskem obalovací pasty.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím