Rybářský rozcestník

Vycházka 14.5.2016

17.5.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Po týdnu jsem se vrátil na revír, kde jsem si minule dobře zachytal kapry. Zvolil jsem podobnou taktiku lovu. Krmil jsem kukuřicí z plechovky pomocí krmítka a na obou prutech chytal na průběžnou montáž se dvěma zrnky kukuřice na vlasovém přívěsu.

První záběr přišel přibližně za hodinu od úvodního zakrmení. Pak následovaly záběry v přibližně půl hodinovém intervalu, kromě několika hluchých míst, kdy to trvalo déle. Celkem jsem zdolal pět kaprů okolo 50 cm a jeden podobné velikosti se mi vyřízl u břehu.

Jeden z kaprů byl extrémně bojovný. Myslel jsem, že bude z větší kategorie. Po vylovení se ukázalo, že tento kapr má rozdvojenou spodní část ocasní ploutve. Prostě měl větší pádlo, tak se do toho pořádně opřel a pěkně mě při zdolávání potrápil.

kapr-s-rozdvojenym-ocasem

Zvláštní bylo, že ačkoliv jsem chytal na oba pruty stejně (stejné montáže, nástraha i místo), všechny záběry přišly jen na jeden prut. Nemyslím si, že by byla na druhém prutu nějaká chyba a přisuzuji to náhodě.

Možná kdyby bylo více času, tak by přišel záběr i na druhý prut. Ale tentokrát jsem více času neměl, takže jsem to po čtyřech hodinách lovu sbalil a jel domů. Byl to příjemně strávený podvečer na rybách.

Příspěvek Vycházka 14.5.2016 pochází z NaFeeder.cz

Nejčtenější články

Sumec kanibal, aneb čím vším sumci nepohrdnou. Mohou napadnout i člověka?

Kanibalismus u sumců je přirozeným jevem a setkáme se s ním všude, nejen tam, kde je moc přemnožený a má málo potravy. Pokud hájí své teritorium, klidně vystartuje po stejně velkém jedinci, který nepatří mezi jeho nejbližší rodinu. Jde o teritoriální chování. Ovšem cizí jedinci svého druhu nejsou jeho hlavní potravou. Kromě menších ryb nepohrdne ani hlodavci, menšími ptáky apod. Může si ale sumec udělat zálusk i na člověka?

Způsoby uzení ryb

Známe různé způsoby uzení ryb, liší se teplotou kouře, dobou uzení a také trvanlivostí výsledného produktu.

Koule z DECATHLONU jsou trnem v oku některým českým výrobcům

Boilies z DECATHLONU se stále probírá na diskuzních fórech na různých rybářských webech a také na Facebooku. Jde o to, že zásadně konkuruje cenou běžným výrobcům a tak někteří testeři renomovaných značek začali koule z DECATHLONU ve svých článcích hanit. My jsme byli donedávna zcela neutrální, ale po sérií negativních článků na Facebooku jsme se naštvali a zašli do obchodu a „dekatloňácké“ koule koupili. Boilies jsme pak testovali na stojaté svazové vodě, také na jednom soukromém revíru a nakonec i na proudné vodě na Labi. A jak jsme s koulemi dopadli?

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím