Rybářský rozcestník

Vycházka 14.5.2016

17.5.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Po týdnu jsem se vrátil na revír, kde jsem si minule dobře zachytal kapry. Zvolil jsem podobnou taktiku lovu. Krmil jsem kukuřicí z plechovky pomocí krmítka a na obou prutech chytal na průběžnou montáž se dvěma zrnky kukuřice na vlasovém přívěsu.

První záběr přišel přibližně za hodinu od úvodního zakrmení. Pak následovaly záběry v přibližně půl hodinovém intervalu, kromě několika hluchých míst, kdy to trvalo déle. Celkem jsem zdolal pět kaprů okolo 50 cm a jeden podobné velikosti se mi vyřízl u břehu.

Jeden z kaprů byl extrémně bojovný. Myslel jsem, že bude z větší kategorie. Po vylovení se ukázalo, že tento kapr má rozdvojenou spodní část ocasní ploutve. Prostě měl větší pádlo, tak se do toho pořádně opřel a pěkně mě při zdolávání potrápil.

kapr-s-rozdvojenym-ocasem

Zvláštní bylo, že ačkoliv jsem chytal na oba pruty stejně (stejné montáže, nástraha i místo), všechny záběry přišly jen na jeden prut. Nemyslím si, že by byla na druhém prutu nějaká chyba a přisuzuji to náhodě.

Možná kdyby bylo více času, tak by přišel záběr i na druhý prut. Ale tentokrát jsem více času neměl, takže jsem to po čtyřech hodinách lovu sbalil a jel domů. Byl to příjemně strávený podvečer na rybách.

Příspěvek Vycházka 14.5.2016 pochází z NaFeeder.cz

Nejčtenější články

Změny v rybářském řádu pro rok 2019

Jako každý rok i letos tu máme výpis těch nejdůležitějších změn v rybářském řádu platných od 1.1.2019. Musím však upozornit, že ne ve všech krajích byly schváleny všechny změny doporučené Radou ČRS! Rada ČRS totiž nemá kompetenci direktivně vstupovat do výlučné pravomoci uživatele revíru a tak záleží na nich, zda schválí doporučení rady v plném znění, nebo ne.

Největší rybí obři – rybářské trofejní kusy

Dnes je mezi námi sportovními rybáři modní trend honit se za velkými trofejními kusy. Nevím, zda tuto mánii odstartoval svými dokumenty Jakub Wágner, tedy u nás v Česku, nebo zda se rybáři již v minulosti i u nás předháněli v tom, kdo chytí tu největší rybu. Já osobně si raději dobře zachytám a po extra velkých rybách zase tak neprahnu, ale poctivě řečeno, kdo by nechtěl na prutu opravdu trofejní kus? Ale začněme odjinud. Víte vůbec, jaká je ta největší ryba, co brázdí vody na naší planetě?

Chytání na feeder – úplné začátky

Coje je tedy ten feeder? Je to prut, který se používá na chytání metodou položená, tedy se závažím položeným na dně. Pruty na feeder jsou opatřeny tenkými, ohebnými signalizačními špičkami, podle kterých rybář pozná i jemné záběry. Pruty i celá tato metoda pochází z Anglie. U nás feeder tak zdomácněl, že si ho osvojily i starší rybářské ročníky, dříve chytající jen na krmítko a klasický kaprářský prut. Feeder je skvělý pro ty, co chtějí opravdu aktivně strávit čas u vody. Pro ty, co od prutu rádi odcházejí, nebo u chytání rádi podřimují, feeder rozhodně není!

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím