Rybářský rozcestník

Vycházka 14.5.2016

17.5.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Po týdnu jsem se vrátil na revír, kde jsem si minule dobře zachytal kapry. Zvolil jsem podobnou taktiku lovu. Krmil jsem kukuřicí z plechovky pomocí krmítka a na obou prutech chytal na průběžnou montáž se dvěma zrnky kukuřice na vlasovém přívěsu.

První záběr přišel přibližně za hodinu od úvodního zakrmení. Pak následovaly záběry v přibližně půl hodinovém intervalu, kromě několika hluchých míst, kdy to trvalo déle. Celkem jsem zdolal pět kaprů okolo 50 cm a jeden podobné velikosti se mi vyřízl u břehu.

Jeden z kaprů byl extrémně bojovný. Myslel jsem, že bude z větší kategorie. Po vylovení se ukázalo, že tento kapr má rozdvojenou spodní část ocasní ploutve. Prostě měl větší pádlo, tak se do toho pořádně opřel a pěkně mě při zdolávání potrápil.

kapr-s-rozdvojenym-ocasem

Zvláštní bylo, že ačkoliv jsem chytal na oba pruty stejně (stejné montáže, nástraha i místo), všechny záběry přišly jen na jeden prut. Nemyslím si, že by byla na druhém prutu nějaká chyba a přisuzuji to náhodě.

Možná kdyby bylo více času, tak by přišel záběr i na druhý prut. Ale tentokrát jsem více času neměl, takže jsem to po čtyřech hodinách lovu sbalil a jel domů. Byl to příjemně strávený podvečer na rybách.

Příspěvek Vycházka 14.5.2016 pochází z NaFeeder.cz

Nejčtenější články

Lov úhořů – jak na ně

Někdo nechytne úhoře za celý život, jiný ho dostane na háček při chytání kaprů. Ovšem cílený lov úhořů není zase tak složitý, jen se stačí řídit pár radami a tipy našich pradědů a vyrazit k vodě tehdy, když ostatní od vody utíkají. 🙂

Chytáme na boilies – úplné začátky – návazce a montáže

Chytání na různě velké a barevné kuličky již není ani u nás v Česku žádnou novinkou. Touto asi nejúspěšnější metodou pro lov kaprovitých ryb, cíleně pak hlavně velkých kaprů, propadlo mnoho českých rybářů. A není divu! Nejen, že se často na nastražené boilie nechá přemluvit velký kapr, ale například i amur a další karprovité ryby. Nabídnutým boilie pak někdy nepohrdne ani sumec. V tomto článku pro rybářské elévy, nebo pro ty, co to chtějí teprve s boilies kuličkami poprvé zkusit, si povíme a ukážeme, jak navázat montáže a nabídnout boilies rybám.

Chytání sumců s montáží s podvodním splávkem

Bydlím v kraji, kde všichni co chytají sumce, chytají je tzv. „na trhačku“, tedy pomocí kačeny, ale i bez ní, sestavy uvázané buď na bójce nebo větvi pomocí trhacího vlasce. Tato metoda je velmi účinná předemvším v létě, o prázdninách, ale má dvě úskalí. Funguje hůře na velkých hloubkách a také bez lodi ji nelze použít. Jak tedy lovit sumce, pokud nemáte loď nebo jste u vody s opravdu velkou hloubkou? Je to jednoduché, chytejte sumce pomocí podvodního splávku!

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím