Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na email: [email protected], rádi vaše RRS zdarma přidáme!
Každý kluk umí připravit těsto na ryby, platí to vůbec ještě?
Tajemství spolehlivého a pro ryby zcela neodolatelného těsta, to patřilo k našim rybářským tátům a dědům, kteří tohle tajemství často svěřovali jen pod slibem absolutní…
Zatímco v Česku byla kaprařsky velmi plodná první polovina sezony, u sousedů se daří na podzim. Polští rybáři a rybářky se chlubí kapry s hmotností kolem slovutných 3O kilo. Nejenže tak Poláci opět vyhráli naše nedávné největší kaprařské závody (viz …
Republiková rada ČRS se sešla na posledním řádném zasedání tohoto roku ve čtvrtek 9. prosince. Hlavními body jednání bylo schválení rozpočtu ČRS na rok 2022, příprava Jednacího řádu k novým Stanovám ČRS a postup příprav Rybářského informačního systému….
Rybáři z MO Nové Strašecí slovili v sobotu (2. 11.) rybník Nový a následně provedli zarybnění revíru Klíčava 2, kam nasadili kapry, líny a bílou rybu. Kontrolu výlovu a nasazení provedl za SÚS Pavel Kletečka. Klíčava 2 tak byla zarybněna …
Ano, je to tak. Každý rybář by měl umět pár základních rybářských uzlů, které mu umožní si uvázat potřebné montáže a návazce. Bez znalostí alespoň několika málo uzlů to prostě nejde, stát se samostatným rybářem a to i přes to, že na rybářském trhu se objevuje čím dál více rybářských návazců navázaných přímo od jednotlivých výrobců. Montáže si nakonec rybář většinou musí umět navázat sám.
Zhruba před 150 lety bylo možno ulovit na jediné české řece Labi ryby, které se v jiných řekách v Čechách nevyskytovaly. Bylo to dané tím, že Labe v helgolandském zálivu v Německu ústí do Severního moře. Mnoho mořských ryb se dostalo z moře do Labe a proto se zde náhodně lovily, viz minulý díl, lososi. Ale nejen oni! Jsou zaznamenány úlovky například labských jeseterů. Šlo o jesetera obecného – Acipenser sturio, dnes nazýván jeseter velký. Že šlo o mohutné ryby, dokládají kroniky a staré zápisy.
Každý, kdo někdy vytáhl úhoře z vody ví, že bojuje i na souši a ne a ne se uklidnit. Pak je moc těžké mu háček vytáhnout z tlamky. A nejen to, necháte-li ho malou chvíli vyset na vlasci, začne se do něj zamotávat, dokáže se tak neuvěřitelně zamotat do vlasce, až se začne často škrtit. Hrozí nejen jeho poškození, ale také brzké uhynutí. Kam tedy s ním těsně po vytažení z vody?