Rybářský rozcestník

Víkendovka s TB

25.5.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Tomáš Blažek & friendsKeďže k 15. máju sa otvárajú niektoré naše zväzovky naplánovali sme s Mirom víkendovku na jednu z nich. Okolnosti to nakoniec zariadili tak, že sme každý skončili na inom jazere. Síce sme moc nadšený zo začiatku neboli, ale čo už, asi to tak malo byť. Aspoň otestujeme produkty TB&F na dvoch rôznych vodách.

Ako nástrahu som zvolil 20 mm guličku Hot spice-plum v rozpustnej verzii na jednu udicu a na druhú 20 mm rozpustnú Pepperfishku, pričom som obe nástrahy ešte obalil v slivkovej paste a powderi. Miesta som si len ľahko rozkŕmil 20-30guličkovýmipeletami ku každej montáži.

Prvý záber prišiel asi po 2 hodinách a na konci je menší  lysec, ktorý si pochutil na slivke. Udicu nahadzujem na Tomáš Blažek & friendsrovnaké miesto a o chvíľu ma zo spacáku vyťahuje brutálna jazda opäť na slivku. Na podložke po dlhom súboji leží krásny 14 kg šupík. Po pár fotkách putuje späť do vody a takisto aj montáž so slivkou, ktorá rybám zjavne chutí. V noci sa už nič nedialo, až do rána, kedy ma zo sna budí ďalšia šialená jazda a plynulý ťah značí veľkú rybu, ktorá si to zamierila bokom priamo do udíc vedľa loviaceho rybára. Keďže to vôbec nevyzeralo dobre bol som nútený sa do udice poriadne oprieť, na čo som nakoniec doplatil a rybu vyrezal. Cez deň prišlo dosť veľké ochladenie a zmena počasia, čo zjavne poznačilo aktivitu rýb a na podložku sa dostal už len jeden menší, 8 kg kaprík.

Tomáš Blažek & friendsMiro si na druhom jazere rozkrmuje svoje miesta boostrovaným kŕmnym Squidom a pod háky našíva taktiež 20 mm rozpustnú slivku so slivkovou popkou a na druhú udicu 20 mm guličku GLM-Squida. Kapríkom chutí a na podložke sa ich počas dňa vystrieda hneď niekoľko. Množstvom záberov boduje hlavne slivka no najväčšia ryba prichádza na GLM-Squid, veď nie nadarmo má označenie Big one.

Celú výpravu rozdelenú do dvoch teda môžeme zhodnotiť ako úspešnú a produkty TB&F potvrdili svoju kvalitu a myslím, že sa na Slovensku budú tešiť čoraz väčšej obľube.

Za TB&F Slovensko Martin Okoličáni a Miro Caltík

 

Tomáš Blažek & friends
Tomáš Blažek & friends
Tomáš Blažek & friends
Tomáš Blažek & friends
Tomáš Blažek & friends
Tomáš Blažek & friends
Tomáš Blažek & friends

 

Príspevok Víkendovka s TB zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

Rybaření v Norsku – základní výbava

Norsko umí být jak přívětivé, tak nehostinné. Často během jednoho dne zažijete teplé slunné počasí, které se během chvíle změní ve větrnou smršť s teplotou, která dokáže během několika málo hodin klesnout až o 25 °C. I v létě se zde můžete dočkat například sněhových bouřek, krupobití… Jak se tedy vybavit na rybářskou výpravu do Norska? V tomto článku vám poradíme, co rozhodně nezapomenout doma.

Má první rybářská výprava, aneb důkladná domácí příprava

Ano, je to tu, mám platné rybářské doklady, něco jsem se o rybách naučil a tak konečně mohu k vodě si pěkně zachytat. Ale kam vyrazit? A co si kromě základní rybařiny ještě vzít s sebou? Také znalost místa, kde chci chytat, mě může zajistit úspěšný lov, proto neváhejte a poraďte se se zkušenými rybáři, ti vám rádi poradí, kam vyrazit.

Základní dělení rybářských navijáků

Rozhodně není dobré podcenit samotný výběr navijáku, je to totiž důležitá součást celé rybářské výbavy. Právě kvalitní, dobře zvolený, naviják může velmi zpříjemnit nejen samotné zdolávání ryb, ale i ostatní práci s prutem. A naopak nekvalitní, nebo nevhodně zvolený naviják, dokáže zkazit celý zážitek z rybaření, nebo případně dokonce zapříčinit ztrátu případného úlovku.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím