Rybářský rozcestník

Víkendovka s TB

25.5.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Tomáš Blažek & friendsKeďže k 15. máju sa otvárajú niektoré naše zväzovky naplánovali sme s Mirom víkendovku na jednu z nich. Okolnosti to nakoniec zariadili tak, že sme každý skončili na inom jazere. Síce sme moc nadšený zo začiatku neboli, ale čo už, asi to tak malo byť. Aspoň otestujeme produkty TB&F na dvoch rôznych vodách.

Ako nástrahu som zvolil 20 mm guličku Hot spice-plum v rozpustnej verzii na jednu udicu a na druhú 20 mm rozpustnú Pepperfishku, pričom som obe nástrahy ešte obalil v slivkovej paste a powderi. Miesta som si len ľahko rozkŕmil 20-30guličkovýmipeletami ku každej montáži.

Prvý záber prišiel asi po 2 hodinách a na konci je menší  lysec, ktorý si pochutil na slivke. Udicu nahadzujem na Tomáš Blažek & friendsrovnaké miesto a o chvíľu ma zo spacáku vyťahuje brutálna jazda opäť na slivku. Na podložke po dlhom súboji leží krásny 14 kg šupík. Po pár fotkách putuje späť do vody a takisto aj montáž so slivkou, ktorá rybám zjavne chutí. V noci sa už nič nedialo, až do rána, kedy ma zo sna budí ďalšia šialená jazda a plynulý ťah značí veľkú rybu, ktorá si to zamierila bokom priamo do udíc vedľa loviaceho rybára. Keďže to vôbec nevyzeralo dobre bol som nútený sa do udice poriadne oprieť, na čo som nakoniec doplatil a rybu vyrezal. Cez deň prišlo dosť veľké ochladenie a zmena počasia, čo zjavne poznačilo aktivitu rýb a na podložku sa dostal už len jeden menší, 8 kg kaprík.

Tomáš Blažek & friendsMiro si na druhom jazere rozkrmuje svoje miesta boostrovaným kŕmnym Squidom a pod háky našíva taktiež 20 mm rozpustnú slivku so slivkovou popkou a na druhú udicu 20 mm guličku GLM-Squida. Kapríkom chutí a na podložke sa ich počas dňa vystrieda hneď niekoľko. Množstvom záberov boduje hlavne slivka no najväčšia ryba prichádza na GLM-Squid, veď nie nadarmo má označenie Big one.

Celú výpravu rozdelenú do dvoch teda môžeme zhodnotiť ako úspešnú a produkty TB&F potvrdili svoju kvalitu a myslím, že sa na Slovensku budú tešiť čoraz väčšej obľube.

Za TB&F Slovensko Martin Okoličáni a Miro Caltík

 

Tomáš Blažek & friends
Tomáš Blažek & friends
Tomáš Blažek & friends
Tomáš Blažek & friends
Tomáš Blažek & friends
Tomáš Blažek & friends
Tomáš Blažek & friends

 

Príspevok Víkendovka s TB zobrazený najskôr Rybolov nás baví.

Nejčtenější články

Jsou rybáři sexy? A co holky u vody, rozptylují nás, ano nebo ne?

V minulém století v jednom odborném článku antropolog Mark Dyble z univerzity College v Londýně uvedl, že lovci jsou něco jako macho, tedy dominující muži, kteří se logicky ženám líbí o trochu víc než chlapi, povaleči, válející se doma u televize na kanapi. Jelikož my rybáři jsme lovci, pak by jsme měli u žen, tedy podle Marka Dybleho, velkou šanci. 🙂 Ale je to opravdu tak?

Mongolsko, ryby a ženy

Ahoj všichni, rybářky i nerybářky, rybáři i nerybáři. Jmenuji se Daniela a ačkoliv sama nerybařím, rybaření mne doprovází skoro celý život. Jen jednou jsem měla šanci se tomuto koníčku vymanit z dosahu. Ta však netrvala dlouho. Znovu jsem vstoupila do stejné řeky a to tak hluboko, že z ní není návratu. I napodruhé jsem si za manžela vzala rybáře… Každá nebo každý z Vás, kdo máte něco podobného doma, mi dáte jistě za pravdu, že život s „mokrým šílencem“ dokáže přichystat mnohá překvapení, která zaskočí i zkušenou ženu jak se říká v čase „dozrávajících malin“, čtyřnásobnou babičku a matku dospívající dcery. O jednom takovém překvapení bude pojednávat následující vyprávění…

Podzimní jednodenní lov kaprů

Někteří z nás se nemohou utrhnout na více dnů k vodě a tak jedno, nebo dvojdenní výpravy jsou jedinou možností, jak si pěkně zachytat. A i když podzim bývá na úlovek štědrý, přeci jenom to chce trochu zkušeností, aby si člověk povodil na prutu pár pěkných kapříků. Asi nejdůležitější je si vybrat to pravé místo, naložit do auta to správné krmení, místo vhodně rozkrmit a nahodit vyzkoušenou montáž s nástrahou, která bude rybám chutnat. 🙂

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím