Rybářský rozcestník

Velký průzkum mezi rybáři

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Nedávno byly publikované výsledky velkého průzkumu mezi rybáři. Rybáři odpovídali na dotazy ohledně rybaření a chování na internetu. To nejzajímavější z průzkumu přinášíme v rychlém přehledu.

Oblíbené rybolovné techniky

Nikoho asi nepřekvapí, že nejoblíbenější rybolovnou technikou je kaprařina. Lov kapra má u nás velkou tradici. Je oblíbený u více než 80 % dotázaných rybářů. Na druhém místě žebříčku je relativně nová rybolovná technika feeder. Tedy lov s krmítkem a ohebnou špičkou. Feeder si za svou krátkou historii získal obrovskou popularitu. Oblíbilo si ho přes 30 % dotázaných rybářů. Jen o trochu nižší popularitu má mezi rybáři třetí přívlač.

Následuje lov na rybičku a plavaná. Oblíbené rybolovné techniky uzavírá muškařina a mořský rybolov, které jsou oblíbené pouze u několika procent dotázaných.

Další zajímavosti o rybaření v ČR

  • v Česku je přibližně 345 000 sportovních rybářů
  • mezi rybáři převládají zaměstnaní s 55 %
  • mezi rybáři je jen 6 % žen, což je velká škoda
  • 55  % rybářů má koupenou územní mimopstruhovou povolenku, 20 % rybářů chodí na soukromé revíry a 6 % má pstruhovou územní povolenku

Co vadí rybářům na rybářských webech

  • téměř 39 % rybářů je spokojeno, což není špatný výsledek
  • nejvíc vadí rybářům na rybářských webech příliš mnoho reklamy (45 %), dále špatná úroveň dsikusí (25 %) a špatné zobrazení webu na mobilním telefonu vadí 10 % dotázaných rybářů

Celá infografika z rybářského průzkumu je zde.

Infografika - velký průzkum mezi rybáři

Za poskytnutí infografiky děkujeme Josefu Drobílkovi

The post Velký průzkum mezi rybáři appeared first on Zarybaříme.cz.

Nejčtenější články

Jak jednoduše opláchnout nafukovací člun

Kdo vozí k vodě nafukovací čluny, moc dobře ví, jak moc po vytažení z vody jsou špinavé, zvláště, pokud je rybář u vody déle a zažije nějakou tu bouřku. Hlavně na řekách se na spodní straně člunu usazuje kde co. A pokud zaprší, či parkujeme s člunem pod stromy, ani vnitřek člunu nebývá neposkvrněný. Kdo by pak chtěl vozit tuto hrubou špínu domů? 🙂

Co vše lze nastražit na přívěs háčku

Kromě klasického boilies, případně pelet lze na přívěs háčku nastražit kde co. Od červů, žížal, ale i jiné živé havěti také různě upravené pečivo, listy, květy či snítky trav nebo rákosu, ale také ovoce. A to nemluvím o sýrech a různých dalších dobrotách, co si rybář odtrhne u huby, aby zvýšil svoji šanci chytit nějakou tu pěknou rybu.

Bonduelle Gold Chilli – kukuřice nejen do chladné podzimní vody

Zkušeným rybářům asi nemusím vysvětlovat, že právě nakládaná kukuřice Bonduelle nejlépe přemlouvá kaprovité ryby k záběru a to jak bílou rybu, tak i kapry a amury. Ale už jste vyzkoušeli chytat ryby na Bonduelle Gold Chilli, tedy ostrou variantu této nakládané kukuřice?