Rybářský rozcestník

Velký průzkum mezi rybáři

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: [email protected], rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Nedávno byly publikované výsledky velkého průzkumu mezi rybáři. Rybáři odpovídali na dotazy ohledně rybaření a chování na internetu. To nejzajímavější z průzkumu přinášíme v rychlém přehledu.

Oblíbené rybolovné techniky

Nikoho asi nepřekvapí, že nejoblíbenější rybolovnou technikou je kaprařina. Lov kapra má u nás velkou tradici. Je oblíbený u více než 80 % dotázaných rybářů. Na druhém místě žebříčku je relativně nová rybolovná technika feeder. Tedy lov s krmítkem a ohebnou špičkou. Feeder si za svou krátkou historii získal obrovskou popularitu. Oblíbilo si ho přes 30 % dotázaných rybářů. Jen o trochu nižší popularitu má mezi rybáři třetí přívlač.

Následuje lov na rybičku a plavaná. Oblíbené rybolovné techniky uzavírá muškařina a mořský rybolov, které jsou oblíbené pouze u několika procent dotázaných.

Další zajímavosti o rybaření v ČR

  • v Česku je přibližně 345 000 sportovních rybářů
  • mezi rybáři převládají zaměstnaní s 55 %
  • mezi rybáři je jen 6 % žen, což je velká škoda
  • 55  % rybářů má koupenou územní mimopstruhovou povolenku, 20 % rybářů chodí na soukromé revíry a 6 % má pstruhovou územní povolenku

Co vadí rybářům na rybářských webech

  • téměř 39 % rybářů je spokojeno, což není špatný výsledek
  • nejvíc vadí rybářům na rybářských webech příliš mnoho reklamy (45 %), dále špatná úroveň dsikusí (25 %) a špatné zobrazení webu na mobilním telefonu vadí 10 % dotázaných rybářů

Celá infografika z rybářského průzkumu je zde.

Infografika - velký průzkum mezi rybáři

Za poskytnutí infografiky děkujeme Josefu Drobílkovi

The post Velký průzkum mezi rybáři appeared first on Zarybaříme.cz.

Nejčtenější články

Fishsurfing Tržiště – vyhledávač rybářských potřeb

Ztrácíte se v nepřeberné nabídce rybářských eshopů? Hesla jako „nejlepší“, „nejlevnější“, „sleva“ a „akce“ vám zní povědomě? Jestliže hledáte opravdu nejlepší nabídku a chcete rychle a snadno najít vše, co potřebujete, představujeme vám nový vyhledávač rybářských potřeb – Fishsurfing Tržiště!

Sladký likér jako dip? Vyzkoušejte třeba griotku, funguje skvěle!

Došel vám oblíbený dip, nebo prostě rádi zkoušíte něco nového a nejste lakomí, obětujte panák vašeho oblíbeného sladkého likéru a použijte ho jako dip, možná vás překvapí, že i některé ryby, pokud mají možnost, jsou pěkné násosky.

Mazaní okouni, lov kaprů ve vázkách a rybářská petice?

Listí ze stromů je už pomalu dole a rybářská sezóna se blíží ke svému konci. Není čas ztrácet čas! Při pohledu z okna do šedivé krajiny se chce jen málokomu zvednout z gauče a jít vymrznout k vodě. Pozdní podzim u vody sice není pro každého, odměnou ale bude naprostý klid, který v létě na březích prostě nezažijete. Pojďte se mrknout na několik tipů, které se vám budou u vody hodit!