Rybářský rozcestník

Velký průzkum mezi rybáři

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: [email protected], rádi vaše RSS zdarma přidáme!

Štítky:

Nedávno byly publikované výsledky velkého průzkumu mezi rybáři. Rybáři odpovídali na dotazy ohledně rybaření a chování na internetu. To nejzajímavější z průzkumu přinášíme v rychlém přehledu.

Oblíbené rybolovné techniky

Nikoho asi nepřekvapí, že nejoblíbenější rybolovnou technikou je kaprařina. Lov kapra má u nás velkou tradici. Je oblíbený u více než 80 % dotázaných rybářů. Na druhém místě žebříčku je relativně nová rybolovná technika feeder. Tedy lov s krmítkem a ohebnou špičkou. Feeder si za svou krátkou historii získal obrovskou popularitu. Oblíbilo si ho přes 30 % dotázaných rybářů. Jen o trochu nižší popularitu má mezi rybáři třetí přívlač.

Následuje lov na rybičku a plavaná. Oblíbené rybolovné techniky uzavírá muškařina a mořský rybolov, které jsou oblíbené pouze u několika procent dotázaných.

Další zajímavosti o rybaření v ČR

  • v Česku je přibližně 345 000 sportovních rybářů
  • mezi rybáři převládají zaměstnaní s 55 %
  • mezi rybáři je jen 6 % žen, což je velká škoda
  • 55  % rybářů má koupenou územní mimopstruhovou povolenku, 20 % rybářů chodí na soukromé revíry a 6 % má pstruhovou územní povolenku

Co vadí rybářům na rybářských webech

  • téměř 39 % rybářů je spokojeno, což není špatný výsledek
  • nejvíc vadí rybářům na rybářských webech příliš mnoho reklamy (45 %), dále špatná úroveň dsikusí (25 %) a špatné zobrazení webu na mobilním telefonu vadí 10 % dotázaných rybářů

Celá infografika z rybářského průzkumu je zde.

Infografika - velký průzkum mezi rybáři

Za poskytnutí infografiky děkujeme Josefu Drobílkovi

The post Velký průzkum mezi rybáři appeared first on Zarybaříme.cz.

Nejčtenější články

NONSTOP revíry 2024

V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci, tedy 24 hodin. Na nonstop revíry vydává Ministerstvo zemědělství výjimky. Český rybářský svaz nerozhoduje o revírech, na kterých se daný rok může chytat 24 hodin. To je v pravomoci MZe ČR. V tomto článku je sdílena aktuální tabulku NONSTOP revírů pro rok 2024…

Pár úvodních kapitol z knihy Štika Majdalenka a duhový míč

Tuto krásně ilustrovanou knihu pro děti napsal Jan Opatřil. A co v ní najdete? Štika Majdalenka je rošťák. Kouše do všeho, co se hýbe, a zodpovědně se připravuje na osamocený život vodního dravce. Jednoho dne však její maminku uloví rybář. Majdalenka zůstane sama a zatouží po kamarádech. Jak ale získat přátele, když máte špičaté zuby a každý se vás bojí? Majdalenka se vydává na cestu rybníkem a zjišťuje, že k získání kamarádů bude muset změnit sama sebe. Je ale vůbec možné, aby se dravá štika skamarádila se svou kořistí? Co bude jíst? A jakou roli v celém příběhu sehraje duhový míč? Pohádka o štice Majdalence vás zahřeje u srdce. A díky nádherným ilustracím budete mít pocit, jako byste se vy sami ocitli pod hladinou. Pokud máte rádi přírodu, ryby a šťastné konce, je tato kniha přesně pro vás.

Rybářský zápisník FishNote

Na Google Play je ke stažení deník pro rybáře, naše aplikace, do kterého si můžete zapisovat nejen své úlovky, ale hlavně další detaily z lovu, jako stav vody, počasí, druh montáže, nástrahy, na který ten konkrétní den ryby zrovna dobře reagovaly…. Po čase, díky zápisníčku, nezapomenete na žádný detail, který vám pomohl k nějakému trofejnímu kusu a příště tak budete moci vše zopakovat! Přesnou statistikou a zapisováním všech důležitých údajů získáte do budoucna další pomůcku, která vám umožní se zlepšit a stát se opravdu úspěšným rybářem.